hodgekin
hodgekin (üye)
Manisa / Amatör

Nikon Coolpix L310 İso Ayarları

Merhabalar Nikonun coolpix L310 fotoğraf makinası aldım başlangıç fotoğrafları çekmek için fakat aklıma takılan birkaç soru var
Resim Modu 14MP - 4320x3240 bu ayarda çekiyorum fotoğrafları bilgisayarda kare olarak çıkıyor yani ekran boyutu ufak gibi geldi gözüme.

BSS yazıyor çekim menüsünde bu nedir?

İSO duyarlılığı var 80,100,200,400 diye gidiyor acaba bunları her fotoğraf çekerken neye göre değiştirmeliyiz?

Otomatik netleme modu = Tek Kare AF , Devamlı AF var bu nedir?

http://www.flickr.com/photos/yasnhkan/sets/72157630510723216/

aynı makina ile şu adrestede çekilmiş fotoğraflar var ama benim çektiklerim böyle olmuyor yardımınıza ihtiyacım var nasıl iyi fotoğraf çekebilirim. Teşekkürler

Tarih: 1 Temmuz 2013, 17:02 - İp: 88.***.**6.180
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Biri size, "dikiş makinesi aldım ama elbise dikemiyorum" dese, siz ona ne dersiniz?

Tarih: 1 Temmuz 2013, 19:50 - İp: 212.***.**1.62
hodgekin
hodgekin (üye)
Manisa / Amatör

lütfen saptırmayalım ben fotoğraf çekmeye yeni başladım ve amatörüm tam olarak bilmiyorum fikirlerinizi almak istedim

Tarih: 2 Temmuz 2013, 00:53 - İp: 88.***.**6.180
mansurs
mansurs (üye)
İstanbul / Meraklı

İki aydır Nikon Coolpix L310 kullanıyorum ve makineden çok memnunum. Yanında kullanma kılavuzu veriyorlar, önce onun her sayfasını okumalısın; çok güzel fotoğraflar çekilebileceğinin açıklamaları var. Meraklı ve öğrenme isteği olana nette birçok makaleler, dersler var. Biraz bilgi sahibi olduktan sonra artık birilerine soru sorabilecek duruma gelebilirsin, bence sen bu işi bir daha düşün. Yeni başlayan amatör değil acemidir.

Tarih: 3 Temmuz 2013, 13:30 - İp: 95.***.**3.218
dogukan_07ant
dogukan_07ant (üye)
Burdur / Amatör

öncelikle belirttiğiniz 4320x3240 standart bir fotoğrafa göre çok büyük bir boyuttur. Ve fotoğraf boyutu 8-9 MB civarında olur.

Bunları geçelim size verilen bir kullanma kılavuzu var acaba ona göz atmanızı öneririm. Ziraa ben de sizinle aynı durumdayken kullanma kılavuzu talimatlarıyla makinede neyin ne işe yaradığını öğrenmekle işe başladım. Sonrasında herşeyi deneyerek yapmak size kalmış bir şey.

Bunları nasıl söylüyorum diye sorarsanız benzer bir konuda sitedeki büyüklerimizden aldığım bir eleştiriden, sonra bu eleştiriyi ciddiye dikkate alıp daha sonra neler yapabileceğimi gördüğüm için söylüyorum.

Burada çok sayıda birbirinden bilgili üye var.

İso değerine geline makinenizi gündüz açık bir alanda elinize alın ve makinenizin desteklediği iso değerlerinden iso 100 ile ve iso 3200 ile çekim yapın sonra çektiğiniz karelere ayrı ayrı bakın iso değerinin ne olduğunu ve ne anlama geldiğini kavrayabilirsiniz.

Selamlarımla

Tarih: 3 Temmuz 2013, 14:50 - İp: 37.***.**7.55
hodgekin
hodgekin (üye)
Manisa / Amatör

teşekkür ederim klavuzu okuyacagım

Tarih: 3 Temmuz 2013, 16:56 - İp: 88.***.**4.158
  • 1