maypolat
maypolat (üye)
İstanbul / Amatör

Nıkon Coolpix L100 Batarya Sorunu

Merhaba;

Nikon coolpix L100 makinem var. 7-8 aydır kullandığım makinem birden sorun yaşamaya başladı. Hangi pili taksam "pil deşarz" olmuş diyor ve açılmıyor. Aynı pilleri başka makineye taktığımda sorun yok. Garanti sürem dolu olduğundan servise bırakmadım. Tecrübeleriniz de böyle ir problem varmı? Ne yapabilirim?

Tarih: 20 Kasım 2010, 13:14 - İp: 78.***.**5.183
bs
bs (üye)
Bursa / Meraklı

sorunun cevabı ,proğram güncellemeler, Firmware,Nikon l100 şarjlı pil sorunu, tıklayıver sol üst köşeyi

Tarih: 21 Kasım 2010, 15:37 - İp: 88.***.**6.16
maypolat
maypolat (üye)
İstanbul / Amatör

İlginize teşekkür ederim. Akşam deniycem.

Tarih: 22 Kasım 2010, 17:34 - İp: 78.***.**5.183
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sakın ha, firmware guncellemesi için pilin tam sarj halinde olması gerek.
makineye taktıgınızda pil boşalıyorsa firmware guncellemesi falan yapamazsınız, olan programında silinmesine yol acarsınız.

anlattıgınıza gore pil baska makinelerde sorun cıkarmıyor, ozaman makinede kısa devre var, bir servise goturmeniz gerek..sorunun ne oldugunu bulur size bilgi verirler, fiyat uygun gelirse onay verirsiniz,ocreti karsılıgı yapılır.

Tarih: 22 Kasım 2010, 21:35 - İp: 92.***.**4.90
maypolat
maypolat (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin ilgine çok teşekkür ederim. Sorun şu ki, Pilleri makineye takınca boşalmıyor, hiç açılmıyor direk desarz olmuş uyarısı çıkıyor. Tavsiyelere uyup Duracell takıp makineyi açtım pil ayarını lityuma çevirmek için, zaten lityumda idi. Tekrar şarzlı pille denemedim. Şu an Duracell pillerle çalışıyor. Hafta sonu şarzlı pil alıp deniycem tekrar. Eğer gene şarzlı pilde aynı sorunu yaparsa servise götürücem artık. Dikkat etmem gereken birşey varmı?

Tarih: 24 Kasım 2010, 18:28 - İp: 78.***.**5.183
  • 1