ozerstore
ozerstore (üye)
Aydın / Amatör

Nikon Coolpix 4100 Hakkında ?

Merhaba arkadaşlar,
Nikon coolpix 4100 hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi, ayrıca deneyimlerinizi paylaşırmısınız?

Tarih: 6 Şubat 2006, 14:42 - İp: yok
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba ozerstore,

Eğer Nikon Coolpix 4100 aldıysanız hayırlı olsun makinenizi iyi günlerde kullanın. Ama almadıysanız "bence" almayın. Kuzenime almıştık o makineden; kendisi sadece aile içi, doğum günü vs. için kullanacak gayet memnun. Bana sorarsan berbat. Resim kalitesi bu sınıf için bence çok düşük, video çekimleri korkunç. Hiç tavsiye etmem. Ben dijital makine olarak A95 kullanıyorum. Şu ana kadar 9000'den fazla fotoğraf çektim (doğa, manzara, makro, aile içi, portre vs) son derece memnunum. Şu anda sanırım bu makinenin sıfır satışı kalmadı. Ancak Canon'un 500 ya da 600 serisi makinelerini tercih edebilirsiniz. www.dpreview.com sitesinden örnek resimlerle inceleyebilirsiniz. Canon'dan şaşmayın derim. (Nikon'un en azından kompakt sınıf makinelerinden uzak durma taraftarıyım)
İyi günler dilerim..

Tarih: 16 Şubat 2006, 00:12 - İp: 85.***.**4.205
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

olmadı glorfindel.Coolpix 4100 yerine Canon A serisinden tavsiye etmiş olman doğrudur.Ama Coolpix 4100'ün nezdinde tüm Nikon'un Compact dijitallerinden uzak durun demen olmadı.Sen hiç Nikon Coolpix 995 veya Coolpix 3700/Coolpix 4500/Coolpix 5000/Coolpix 5400 kullandınmı? Bu modeller kendi sınıflarının en iyileri olmuşlardır.Eski bir model olmasına rağmen bugün bile haftada en az 2-3 kişi gelip Coolpix 4500 nereden bulabileceğini sorar mesela.Bırak onu 1999 yılı yapımı Coolpix 800 modelini bile bulsa 20 adet alacak kullanıcılar tanıyorum.Çünkü Nikon'un özel çekimlere yönelik çok kaliteli sonuçlar veren modelleri vardır compact sınıfta.
9000'den fazla kare çektiğini yazmışsın,doğrudur.A95 güzel bir modeldir.Ama ben 115.000 kare çekmiş ve hala taş gibi olan Coolpix 5400 modeli gördüm.Özetle birşeyler hakkında hüküm verirken iyice araştırmadan kesin hüküm vermemek daha doğru bir yaklaşım tarzı olur.

Tarih: 16 Şubat 2006, 10:01 - İp: 85.***.**6.151
ozer57
ozer57 (üye)
İstanbul / Amatör

iyi günler bende de aynı makinadan var.Ben amatör olarak evde kullanıyorum ve gayet memnunun ancak bu makinayı webcam olarak kullanamıyorum nasıl kullanılacağını biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 11 Mart 2006, 19:28 - İp: 88.***.**5.80
  • 1