oya_67
oya_67 (üye)
İstanbul / Amatör

Net Çekemiyorum-yardım-coolpix 8400

Selam fotoğraf severler,
Sitenize yeni üye oldum. Öncelikle amatörüm. Ama SLR larda profesyonel bir babaya sahiptim,kendisini 3 ay önce kaybedene kadar.Onunla bol bol dijitalleri araştırmış ve gerekli tüm dersleri ondan alacağımı ummuştum.AMA........
Bir kaç sorum olacak.1-Odak,enstantane,asa yani kısaca tüm bunları neye göre nasıl yaparım bilmiyorum. Bir resmi çekerken hangi ayarları yapmam gerektiğini bilmem, öğrenmem için kursa gitmemimi bana tavsiye edeceksiniz acaba?
2-1 yıl bakındıktan ve paramı toparladıktan sonra Nikon coolpix 8400 aldım. Geniş açısı çok hoşuma gitti.Umarm yerinde bir karar olmıştur. Ama gelin görünki manuel ayarların neye göre yapılacağını bilmediğim için "bas çek "modunda dün ofis içinde yaptığım çekimler net değil. Oysa 8 Mp de çok düzgün resimler çekebilmem gerekirdi diye düşünüyorum. Resimler makinanın ekranında net görünüyor ama bilgis. aktardığım zaman %100 görüntüde flu çekimler. Çok moralim bozuldu. 1000 $yakın para verip herhalde böyle bir sonuç almayı başarmak benim hatam diye düşünüyorum. İnternette makina ile yapılan çekimlere baktım ,görüntüler çok güzel.Tüm hevesim kaçtı.
3-Bu makinayı kullanan varmı acaba? Varsa bana yardımcı olursa çok sevineceğim.
Bu hafta sonu dışarıda "bas çek "modunda gene birkaç resim çekmek,istiyorum .Özür bendemi yoksa makinadamı acaba.
Yardımlarınız için herkese çok teşekkür ederim...
Oya...

Tarih: 18 Şubat 2005, 17:17 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

MERHABA
KULLANIM KİTAPÇIĞINDA TÜM BİLGİLER MEVCUTTUR.ANCAK PRATİK OLARAK BİLGİLENDİRİLMEK İSTİYORSANIZ SERVİSİMİZE UĞRAR İSENİZ YARDIMCI OLABİLİRİZ.
BÜYÜKPOSTANE CAD.NO:6 KAT:5 (YALÇINLAR ÜSTÜ ) SİRKECİ

Tarih: 18 Şubat 2005, 19:25 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Fotoğrafların net çıkmamasının sebebi ya çekim esnasında makinede sallantı meydana geliyordur yada makine odaklamayı yapmadan çekim yapıyorsunuzdur odaklamanın yapılıp yapılmadığı çekim esnasında lcd ekrandaki 9 kareden biri yada tamamının kırmızı hale gelmesinden anlaşılır

Şayet ingilizce biliyorsan internetten çok fazla kaynak bulabilirsin www.nikondigitutor.com/index_eng.html bu adreste makinenin resimli ve video olarak özellikleri ve kullanımı hakkında bilgi veriyor birde forumda temel foğrafçılık notları diye bir kaynağın linki verilmişti bir ara bulamazsan buraya yaz ben tekrar yüklerim diyafran ve enstantanenin temel mantığını anlaman açısından faydalı olur

Tarih: 18 Şubat 2005, 20:42 - İp: yok
  • 1