cloudno9
cloudno9 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Matematiksel Denklemler

iso, enstantene ve diyafram ile ilgili matematiksel denklemlere, ya da genel olarak fotoğrafçılıkla ilgili (özellikle fotoğrafçılık mantığı ile ilgili) matematiksel denklemlere nasıl ulaşabilirim... Bu denklemleri de göz önünde alarak işin özünü daha iyi anlamak istiyorum. Bu konuda deneyimi olanların önerilerine de açığım...

Teşekkürler...

Tarih: 28 Aralık 2004, 14:34 - İp: yok
barsoy
barsoy (üye)
Burdur / Meraklı

ingilizceniz varsa şu sayfayı okuyun, yoksa bile sayfadaki hesap makinesi sizin yerinize bunları hesaplıyor.http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary/Exposure/Exposure_01.htm

Tarih: 8 Ocak 2005, 20:10 - İp: yok
cloudno9
cloudno9 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

saol ilgin için...

bence bu verdiğin site çok iyi. ingilizce takip edebilecek herkese öneririrm... siteyi oldukça fazla inceledim...

bu verdiğin sayfadaki bilgiler ve hesap makineside çok iyi... ama ben bu verilerden nasıl o hesabın çıkartıldığını , yani matematiksel denklemleri görmek isterim. olayı daha iyi analiz etmem için. sanırım bu siteyi biraz karıştırırsam bulabilirim zaten bir kısmını ben kafamdan çıkarttım... ama eğer bilen varsa söylesin...

Tarih: 8 Ocak 2005, 21:54 - İp: yok
barsoy
barsoy (üye)
Burdur / Meraklı

O formulleri kafadan çıkartabilirsen bravo
formuller michigan üniversitesinde var:
buraya tıkla

ben formülden çok hangi durumda hangi sayılar ne anlam ifade ediyor onunla ilgileniyorum, istersen buraya da bak

#aragorn74' tarafından 08.01.2005 23:56:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ocak 2005, 23:00 - İp: yok
  • 1