xgipsyx
xgipsyx (üye)
İstanbul / Amatör

Makina Tavsiye

Merhaba arkadaşlar

Bütçem 400 tl. Bütçeme uygun bir makina almak istiyorum makinada aradığım özellikler şunlar :

- Net çekim yapabilecek ( kirlilik, bulanıklık veya solukluk olmayacak )
- Hareket halindeki kişi/leri net çekebilecek ( yürüyen birini, koşan birini vb.)
Bu arada netten kastım, kaydırmadan ve kalitesini bozmadan çekim yapabilmesidir.
- Hem dış mekanda hem de iç mekanda çekim kalitesi hemen hemen aynı olabilecek, renkleri solgunlaştırmadan, kirletmeden kaydırmadan çekebilecek

bir makinaya ihtiyacım var. Biraz araştırma yaptım ve çok fazla fikir var kararsız kaldım. Sony cybershot w serisi var , w330 mesela, fuji diyenler var ancak fujinin olumsuz özellikleri arasında - net çekmemesi- ve kaydırması veya pili kısa gitmesi gibi dezavantajları var. Onun dışında Nikon coolpix l100 var . Bu makinalar arasında kararsız kaldım açıkcası ve de tripod kullanmayı da düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.

Not: Bu saydığım özellikleri bu bütçeye tam anlamıyla karşılayabilecek makina olmadığını biliyorum ancak en azından bu özellikleri bana en iyi sağlayabilecek hangisidir ?

Tarih: 4 Nisan 2010, 15:42 - İp: 88.***.**0.220
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

Canon Powershot A 590 IS-Canon Powershot A 1000 IS Canon Powershot A480 bunlar AA kalem pille çalışıyor bu söyledigim modeller bütçenle sınırlı olan cihazlar
500 Tl ye çıkarım diyorsan Canon Powershot A3000 IS var bu model bataryalı ve metal kasalı bir 2010 model cihazdır
baktılarına bir göz gezdirdim yeni sony kompakt modeller tam bir vasatlık yapmış onun haricinde nikon un L100 modelide netlemede sıkıntı yaşıyan bir cihazdır bunuda belirtiyim fujide istediklerine cevap verir ama sonucu bulmuşsun zaten pilde sıkıntı yaşatıyor
ayrıca söylemiş olduğum fiyatlar Canon ERKAYALAR ın vermiş oldugu fiyat listesi fiyatlardır

Tarih: 5 Nisan 2010, 12:12 - İp: 88.***.**2.23
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Kompakt makinelerin hiç biri kapalı ortamda beklediğiniz performansı gösteremez. Fotoğrafın kayması olayı öncelikle ışığın yetersizliğindendir (düşük ışıkta pozlama süresi artar). Hareket halindeki kişileri net çekmesi yine aynı mesele. Yaz günü dışarda çekim yaparken isteseniz de kaydıramazsınız emin olun ama bilgi eksikliği ile slr ile de kaydırırsınız. Kompakt da size bunların en iyisini sunabilecek makine A590 IS ya da Sony W serisidir.
Tripod girişi standarttır.

Tarih: 6 Nisan 2010, 20:17 - İp: 78.***.**0.148
ercanbodrum
ercanbodrum (üye)
Muğla / Amatör

walla ben vr-320 olympus aldım hızlıal.comdan hemde 342 tl gibi bir rakama dün elime henüz ulaşmadı ama incele derim bu fiyata göre hemen hemen bir çok çok özellik var en basiti 12.5 optik zoom var

Tarih: 6 Ağustos 2011, 03:18 - İp: 88.***.**7.159
  • 1