suayba
suayba (üye)
İstanbul / Meraklı

Kodak V1253bulanıklğı Nsıl Giderirm

Kodak v1253 aldım makinenin kamera çekimi iyi fotoğraflar güneşte,yüksek ışıkta,flaşlı çok iyi fakat biraz loş bir ortama girdiğimde her çekimde titrettin uyarısı geliyor (kırmızı el )ve resim bulanık oluyor ISO 3200 var fakat ISO 800 den yukarsı düşük ışıklarda kırmızı noktacıklı çıkıyor fotografların bulanık çıkmaması için hangi ayarları kullanmamı öneririsiniz+ bellenim v 1.01 bulanık firmware ile ilgili olabilirmi, diğer fotoğraf makineleride böyle titremeye karşı flaşsız loş ortamlarda hassasmıdır. acaba makinemi sorunlu cevaplarsanız sevinirim Teşekkürler...

#suayba' tarafından 15.04.2008 15:08:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Nisan 2008, 09:29 - İp: 85.***.**2.143
suayba
suayba (üye)
İstanbul / Meraklı

yardım edecek yokmu herzamanki gibi

Tarih: 16 Nisan 2008, 11:32 - İp: 85.***.**2.143
phaser
phaser (üye)
Eskişehir / Amatör

Kodak ile artık uğraşmıyorum.
Bu firma eskiden iyi makineler yapardı
artık güvenmiyorum bu firmaya.
Bence Kodak lar genelde problemli

Tarih: 17 Nisan 2008, 23:57 - İp: 88.***.**5.78
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makine los ısıkta focus yapamıyor,giderilebilecek bişey oldugunu sanmıyorum, los ortamda netleme yapmadan konuyu aydınlatma yapmayı deneyebilirsiniz...
--------------------------
birde unutmadan bu ne sabırsızlık??? millet sabah kalkar kalkmaz bakalım kimler ne sormus hemen cevap vermeliyim demek zorundamı?????biraz sabır biraz empati.

Tarih: 18 Nisan 2008, 12:20 - İp: 78.***.**9.94
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Iso 400 ü bile çok acil durumlarda kullanın diyorum ben.

Fotoğrafların bulanık çıkmasının nedeni makinenin titremesi,çektiğiniz konunun hareket etmesinden kaynaklanır.Loş ışıklı ortamlarda,iç mekan çekimlerinde böyle olması çok normal.Yapmanız gereken bir tirpod almak,ya da makineyi başka bir yere sabitlemek olabilir.

Tripod kullanıyorsanız ve konu hareketsizse

En düşük iso
Herhangi bir diyafram
Self timer ile çekim

Tripod kullanamıyorsanız

Bir yerden destek alarak
Iso yu iki aşama artırabilir
Diyaframı iyice açabilirsiniz (f/2.8gibi )

Kodak'ın bu makinelere Iso 1600,3200 gibi değerler koyup tüketiciyi yanıltmasını ise kınıyorum

Işığın az olduğu yerlerde sensöre(filme) az ışık düştüğü için makina perdeyi daha uzun süre açık tutmak ister,bu süre içindeki tüm hareketleri de alacağından bulanık görüntüler olur.

Diğer bir olay ise netleme problemi,eğer iç mekanda netleyemiyorsa(benim makinemde kutu yeşil olursa doğru şekilde netlerdi) manuel netlemeyi kullanın.

Tarih: 19 Nisan 2008, 10:56 - İp: 144.***.**0.150
alman
alman (üye)
İstanbul / Meraklı

Kodakdaki bu bulanıklığı malesef gideremezsin çünkü kalitesi bu şekilde. Yapacak bir şeyin yok malesef makinayı değiştirmekden başka... Daha öncede kodak easyshare v1003 kullanmıştım. Ve ne yapılırsa yapılsın görüntü hep bulanık çıkacaktır. Sırf net çekmiyor diye foto makinasını sattım. Nikon coolpix s7c kullandım sonra kodakdan sonra nikonu kullanınca farkı anladım. Ama nikonda bazı durumlarda ihtiyacımı karşılamamya başlamışdı. (objektifinin küçük olması gibi... bilen bilir) sonra panasonic fz-18 aldım. Gayet memnunum... Bundan sonrada dslra geçerim heralde.. Ama fiyatları çok pahalı geliyor hele birde lens girince işin içine... düşünün artık !!

Yani kısaca anlatmak istediğim kodakdaki bulanıklığı GİDEREMEZSİN çünkü makinanın kalitesi o şekilde yapacak bir şeyin yok üzgünüm...

Tarih: 5 Temmuz 2008, 23:17 - İp: 88.***.**5.75
  • 1