ebargan
ebargan (üye)
Manisa / Amatör

Kodak Dx6490 Hakkında

Bu siteyi yaklaşık 2 aydır takip ediyorum.Araştırmalarım sonuçu Kodak Dx6490 aldım.Daha önce Pretec 1,3 MP makina kullanıyordum.Çok fazla fotoğraf bilgim olduğu söylenemez ama konuya çokta uzak değilim.En azından fotoğraf çekmeyi seviyorum.Benim merak ettiğim her makina hakkında azda olsa yorum varken 6490 hakkında hep yüzeysel ve kötü yönde yorum var.Bu makina bukadarda kötü mü ? Nerdesinizi 6490 cılar ses verin biraz.Herkeze güzel çekimler YARINLARINIZ YARINLI OLSUN

Tarih: 8 Şubat 2005, 11:36 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

digital makinelerde onemli 2 anaunsur vardir.
1 lens
2 ccd

bu makinede sinifi dahilindeki makinelere gore tatminedici bir lens var.
ccd konusuna gelincede boyle kucuk boyutlu makinelerden yani kisaca dslr haricindekilerden iyi bir ccd beklemek yanlis olur.ama amator kullanim icin idare eder.

geriye kalan unsurlar.
ozellik,iste kac piksel oldugu,menu kullanimi,makro mesafesi,zoom u,vs.,vs. bunlar sizi tatmin ediyorsa sorunyok.
birde servis problemi var.
ben sanmiyorumki kodak size buyuk bir sorun cikartsin servis anlaminda.zatem neyin servisi duzgunki turkiyede?

madem aldiniz elinizdeki ile mutlu olmaya calisin ve bol bol guzel fotograflar cekin.

isiginiz bololsun.

Tarih: 8 Şubat 2005, 12:18 - İp: yok
ebargan
ebargan (üye)
Manisa / Amatör

Cio teşekkürler arkadaş

Tarih: 8 Şubat 2005, 13:05 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

arkadaşım sana şunusöyleyeyim değişik makinalar kullanmak tabiiki kendini geliştirmekte çok önemlisana nikonun ürünlerini tavsiye edebilirim.

Tarih: 8 Şubat 2005, 13:28 - İp: yok
hkonas
hkonas (üye)
İzmir / Meraklı

Öncelikle hayırlı olsun. Bende yakın sayılabilecek tarihte DX6490 aldım. Şuana kadar ben çok memnunum. Arkadaş çevremde her tür makina kullanan arkadaş var (HP,Canon,Olimpos) hepside makineme hasta. Bence iyi seçim yapmışsın. En azından ben de bir 6490 kullanıcısı olarak böyle düşünüyorum.
Işığın bol manzaran hep net olsun.Başarılar.

Tarih: 25 Mart 2005, 14:09 - İp: yok
ekoline
ekoline (üye)
İzmir / Amatör

öncelikle iyi bir makine almışsın bundan şüphen olmasın

ancak aynı makineyi kullanan bir arkadaşımdan öğrendiklerimi

sana anlatayım.öncelikle makinenin pille çalışmaması arkadaşımı sıkıntıya sokmuş gezi sırasında sarjın bitmesi ve pil takıp devam edememek eksi bir yön ama bunu ekonomik açıdan söylemek mümkün değil.

ikincisi arka tarafta bulunan maod seçim düğmesinden zamanla ses gelmesi ve ergonomik açıdan çıkardığı sorun söylenebilir..ama genelde iyi bir makine lens ve sensor konusunda için rahat olsun..

Tarih: 26 Mart 2005, 00:22 - İp: yok
  • 1