dmert89
dmert89 (üye)
İstanbul / Amatör

Kodak C 643 Hakkinda Bilgi İstiorum

arkadaslar ben kodak c 643 almayi düsünüorum fakat bu makinanin marifeetlerini tam olark bilmiorum mesela benim için gece çekimleri önemli.. bu makina gece nsl çekim yapar?galeride bakt1m fazla resim yok beni ayd1nlatirsaniz sevinirim...weya bu makinadan baska 300-350 civar1nda önerebileceginiz gece cekimi gzl makinalar warsa,,,bu konuda beni aydinlatirsaniz sewinirim ....simdiden tesekkürler...saygilar!!!

Tarih: 10 Eylül 2006, 23:44 - İp: 88.***.**3.176
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Gece çekimleri için manuel ayarları olan bi makineyi tercih betmen daha doğru olur. Bu ayaraları kullanarak dilediğin enstantane hızında çekim yapabilirsin. Aslında İSO performansı da önemli ancak çok cüzi bütçelerle bunları yakalamak biraz zor. C643 te manuel ayarlar yok. Fiyat olarak biraz yüksek olabilir ama ben şahsen sana Canon A540 öneririm. A520 de senin işini rahatlıkla görebilecek güzel bir makinedir. Ancak piyasada şu anda bulman biraz zor. İstersen gittigidiyor.com gibi sitelere bakabilirisin. Casio EX-Z110 ya da 120 de olabilir.

Tarih: 11 Eylül 2006, 10:08 - İp: 81.***.**0.51
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Ben de Mustafa arkadaşımla aynı fikirdeyim. c643 ün tek avantajı, mpeg4 sıkıştırmalı video çektiği için daha uzun süre video kaydı yapar.

Ama bu makinede manuel pozlama yok. Gece çekiminde a540 daha başarılı.. Bir süre sonra c643 foto çekiminde sana yetmeyebilir. Çünkü fotoğrafa sen de birşeyler katmak, yaratıcılığını geliştirmek isteyeceksin. C643 Buna imkan tanımaz. a540 ilk tercihin olsun bence..

Eğer uzun video istersen 2 gb kart alırsın, yaklaşık 17 dakika kayıt hakkın olur. Bilgisayara yükler, yeniden çekersin.

Tarih: 27 Eylül 2006, 22:00 - İp: 88.***.**4.118
  • 1