xxx1974
xxx1974 (üye)
İstanbul / Amatör

Her Markanın Örnek Fotografları

www.pbase.com/cameras adresinden dilediğniz markaların modellerini seçerek fotografları görebilirsiniz.Tavsiyem Nikon d100,d70,pentax ist d modellerine göz atmanız... ha birde Canon eos serileri

Tarih: 19 Eylül 2004, 22:38 - İp: yok
yyilmaz
yyilmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

çok güzel bi site öncelikle teşekkür ettim. tek kelimeyle canon ve sony olayı aşmışlar aabii. müthiş resim kaliteleri var. bu sitedeki fotolar inceleyince 3.2 ile 5.0 mp arasındaki farkı görebiliyorsunuz. kendi makinamı daha fazla sevmeye başladım.bende 4530 var. sitedeki resim kalitelerini incelyince aradaki farkı farkedebiliyorsunuz. ama dediğim gibi canona hiç birşey söylenmez. A60 modeli 2.0 mp ama müthiş kaliteli...

Tarih: 20 Eylül 2004, 01:40 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

3,2mp ile 5 mp arasindaki farki yeniden boyutlandirdiktan sonra anlamak mumkun degildir.bu sitede o farki nasil anladiniz cok merak ettim.benim tavsşyem yorum elestiri ve tavsiyede bulunurken birazdaha bilgisahibi olmak gerektigi yonundedir.

Tarih: 20 Eylül 2004, 08:35 - İp: yok
yyilmaz
yyilmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

http://www.pbase.com/image/32543355 linkindeki foto 7330un fotosu(3.2)

http://www.pbase.com/akpanhwar/image/32706938 linkindeki foto 4530un fotosu (5.0) bu iki foto arasındaki farkı farkedemiyorsanız ben ne diyim artık....

Tarih: 20 Eylül 2004, 09:31 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

canim kardesim yilmaz,

bukonuda bilgi sahibi olmadigin belli fakat surekli usteliyorsun.
bir fotografin 3-5 yada vs.cozunurlukte cekildigini kucultulmus halinden anlayamazsin.senin soylemeye calistgin renkler netlik vb.belirleyici unsurlar makinenin pixeliyle degil lensi ile alakalidir.sen resme bilgisayarda bakacaksan ister 2mp ile cek ister 50 mp ile cek resmi yeniden boyutlandiracagin icin aradaki kalite farki ortadan kalkar.bunun yaninda 10x15 baski almak icin 800x600 yani 0,48 megapixel cozunurluk yeterlidir.5 megapixellik makine eger 1 metre poster bastirmayacaksan 3 yada 2 mp ile hicbir fark yaratmaz sana.
resim kalitesindede asla belirleyici unsur olamaz.ornek olarak canon a60 2 mp bir makine olmasina ragmen senin fotograf makinenden cok daha kaliteli forograflar cekebilir.sana gore tek dezavantaji max 20x30 baski alabilmesidir.bilgilendikten sonra yorum + ukalalik yapmani tavsiye ederim.
bol fotografli gunler.

not:ben aradaki farki gorebiliyorumda sen bu isi bilmiyorsan ben napiyim

Tarih: 20 Eylül 2004, 15:05 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

valla arkadaşlar bu konuda cio ya katılmak zorundayım siteyigezdim bu fotoğrafların hepsi yeniden boyutlandırılmış o fotolara bakarak hiçbirşeye karar vermenizi tavsiye etmem çünki hata yaparsınız eğer örnek çekimler e bakmak istiyorsanız her markanın kendi resmi sitesine girmelisiniz orda çekilen fotoğrafları görüp değerlendirme yapabilirsiniz

Tarih: 25 Eylül 2004, 17:15 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Burada her iki marka ve modelin resimlerini yanyana mukayese edebelersiniz. İşin güzel tarafı çekilen fotoğrafların aynı olması. Tavsiye ederim.

#ocaklilar' tarafından 29.09.2004 11:28:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Eylül 2004, 11:25 - İp: yok
  • 1