ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

Hayırdır İnşallah Canon Fiyatları..

hayra alametmi mi demek lazım bilmiyorum ama canon türkiye fiyatlarını biraz aşağı çekmiş... böylece ABD fiyatları ile 2 kattan fazla olan farklar 2 katına denk gelecek şekilde inmiş... yani böylesi kaliteli-accayip-süppperrr makinelerin fiyatında indirim yapmak... olacak şey değil... bu ayıp, canon gibi süppperr-olağanüstünün de üstü bir marka için yeter de artar bile...

Tarih: 21 Eylül 2004, 19:16 - İp: yok
aylanc
aylanc (üye)
İzmir / Meraklı

Merhaba;
Ya bu fiyat indirimi sadece Türkiye'de değil. Amerika'da da düşüyor. Yani fark hala iki katın üstünde. Bu da fiyatların politik olduğunu gösteriyor. Yoksa daha önce arkadaşların yazdığı ve iddia ettiği reklam giderleri, promosyonlar veya teknik elemanlara verilen kurslar bitti de fiyatlar o yüzden mi düşüyor

Tarih: 22 Eylül 2004, 10:10 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

erkayaların son fiyat bilgileri için aşağıdaki linke bakınız

http://www.erkayalar.com.tr/products/prodscat.aspx?SCAT=3

Tarih: 24 Eylül 2004, 12:07 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Erkayaların bu politikasına akıl erdiren varsa bize bir anlatsa. Açıkçası bana çok anlamsız geliyor. Diğer markalar gibi bir fiyat politikası gütse, sürümden kazansa, insanları yurt dışından makina getirtme arayışlarına yönlendirmese iyi olmaz mı? Önceki forumlarda bir arkadaş Türkiyeden almak yerine Amerikadan almak için uçakla gidilip dönülür otelde bile kalınır diye bir hesap yaptı (Tabiiki pahalı modeller için) . Örneğin eos 20d kit fiyatı Türkiyede yaklaşık 2650 $. ABD fiyatı 1529 $ (amazon.com). aradaki 1121 $ ile neler yapılır varın siz hesaplayın

Tarih: 14 Kasım 2004, 01:10 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaslar bu konu daha once cok derinlemesine konusuldu. (hatta yukarida bahsedilen 'buradan almak yerine amerikadan gidip alip donseniz daha ucuz' ornegini veren de benim).. Ancak USA daki fiyatlarla karsilastirma yapmak cok anlamsiz, siz gidip ingiltereyle karsilastirin cok istiyorsaniz.. Bir de ben ayni mesaj grubunda canon'un turkiyedeki oteki markalara gore %12 pahali oldugunu gostermistim.. BIrisi bana rakam verir mi "bak turkiyede Nikon D70 su kadar, halbuki 300d onun iki kati" diye... Bence siz farkli siniflardaki makinalari karsilastirip boyle bir "canon turkiyede fahis fyat uyguluyor" diye efsane uretmissiniz... Rastladigim herkes 'erkayalar soyguncu' diyor, ama 'hadi goster kardesim ben de merak ediyorum bu soygunculugun olcusunu' diyince 'ya bilmiyorum fiyatlarini ama oyle' diye kacak oynuyor. Ben Sony f828, canon pro1 , nikon 8700, oly 8080 icin kasilastirmayi yaptim. Eger forumda bir arama yaparsaniz goreceksiniz, en dusuk makina fiyatiyla canon arasindaki fark %12 ydi.. Digerleriyle daha bile azdi. Siz de baska markalar icin yapin,onun uzerine tartisalim. Yoksa bu sekilde camur atmaktan oteye gitmiyor.

Tarih: 14 Kasım 2004, 14:45 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

2650 dolar mi??????

ne bu ayip boyle??? turklerde para coktur nasil olsa harcar alirlar diye mi dusunuyor bu zatlar???? )

aradaki 1129'luk farkla; bir de dunya turu atilir valla..

...

juggler dogru soyluyorsun da; 20D icin 2650 dolar cok fazla degil mi? bizim burada 20D kit fiyati 1100 pound.. yani 2000 dolar gibi.. turkiyede ise 650 dolar daha fazla..

ama simdi burasi ingiltere; burasi dunyanin en kazik ulkelerinden birisi.. avrupadaki diger ulkerin fiyatlariyla kafadan 100 pound farkediyor 20D'nin fiyati..

tabii benim lafim sadece canon'a degil, hepsine.. ayiptir bu fiyat politikalari.. ayiptir degil mi?

Tarih: 14 Kasım 2004, 20:59 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Tüketici olarak cebimden çıkacak para beni ilgilendirdiği için vereceğim rakamlar KDV dahil rakamlar. 20d 18-55 mm kit için yukarıda yazdığım 2650 $ da KDV'li fiyattı. Aynı kategoriyi karşılaştırmak için D70 body fiyatı 1294 $. 300d body fiyatı 1420 $. Buna göre 300d yaklaşık %10 daha fazla. Belki d70'in iki katı değil ama forumlarda bilenlerin yazdığı ve karşılaştırma sitelerinin yorumları d70'in 300d'ye karşı üstün olduğu yönünde. Üstelik d70 daha sonra çıktı. Bana göre 300d fiyatının bırakın %10 pahalı olmasını %10 ucuz bile olmalıydı. Bu fiyat politikaları yüzünden distribütör firmanın biri tüketiciler nezdinde antipati toplarken diğeri sempati toplamakta. 20d muadili Nikon çıktığında aynı tarz objektif (18-55) kullandığını, şu anki fiyat politikalarının da sürdüğünü farzedersek %10-12 gibi bir fiyat avantajının olması gerekiyor. 20 d nin 2650 $ fiyatına mukabil yeni nikonun 2332 $ (%12 ucuz olursa) fiyatla satılması gerekiyor. Bu da 318 $ eder ve biz tüketiciler için fena bir rakam değil

Tarih: 15 Kasım 2004, 21:44 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

nedir bu yeni nikon acu? 2332 dolar olan?

..

canon 300D; burada, ingilterede, lensli kit fiyati 500 pounda geliyor.. su siralar canon 100 pound para iadesi uyguluyor..

burada, d70 ile 18-70 kit fiyati 750 pound..

bu rakamlar en dusuk bulabilecegin fiyatlar..

...

yani canon'un 300D'si d70'in fiyatindan %33 daha ucuz..

turkiyede nasil olur da %10 daha pahaliya satilir anlam veremiyorum dogrusu..

tum dunyada d70 300D'den pahali ama turkiyede degil..

Tarih: 15 Kasım 2004, 23:04 - İp: yok
acu
acu (üye)
İstanbul / Amatör

Nikonun 300d kategorisindeki ürünü d70.
20d kategorisindeki ürününü kastetmek için yeni Nikon dedim. Modeline çok vakıf olmadığım için cahilliğim ortaya çıkmasın diye yeni nikon tabirini kullandım. Belki d100'ün 8 megapiksellik versiyonudur.
Bir de forumlarda bekleyin 600d çıkacak , d200 çıkacak gibi isimler görüyorum. Bunlarla kast edilen tam olarak nedir? Tamam tahmin edebiliyoruz 600d 300d yerine çıkacak, d200 d100 yerine çıkacak falan da tam olarak özellikleri nasıl bir şey olacak?

Tarih: 16 Kasım 2004, 10:33 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

o 600D ile D200'leri sallayan sadece benim zannedersem..

yok oyle makineler henuz.. ama yakinda olacak nasip olursa..

benimkisi sadece tahmin; cunku dusunsenize, 20D'yi onceden cikarttilar cunku 600D modelini once cikartsalardi satmayacakti 20D.. su anda ihtiyaci olan olmayan 20D diyor baska birsey demiyor.. halbuki 600D (8 megapixelli) modeli piyasada olsaydi bircogu 600D alacakti 20D yerine..

neyse sonucta bir diger onemli nokta da digic II islemcisinin kullanilmaya baslanmis olmasi.. 1D Mark II, 20D, Ixus 40..

Pro1 ve 300D'de Digic I islemcisi var.. Digic II'lu modellerini cikartacaklarki piyasaya egemen olabilsinler yine..

..

Nikon nedense cok kayitsiz gorunuyor; canon D2X'e cevabi 1Ds Mark II ile veriverdi 1 hafta icinde, fakat, nikon canon'a cevap veremiyor 20D'den sonra..

aslinda komiktir; hani S3Pro? hani olympus E300? Ist Ds? .. Bu adamlar cok yavas..

canon cikartiyorum dedi cikartti.. kimseden korkulari yok...

fotograf kalitelerine bakin canon makinelerin; her zaman onde.. (Nikon ile kapisiyor..)

tabii ki nikon ve canon supppppperrr, olagggaaanustu..

Tarih: 16 Kasım 2004, 12:56 - İp: yok
  • 1