cambaz35
cambaz35 (üye)
İzmir / Amatör

Fujifilm S1500 Yardım

Teknosa dan gecen gunlerde fujifilm s1500 fotograf makınası aldım gayette memnunum çok guzel net kareler yakalıyorum.tek dez avantajı video çekımdekı objektıf sesı.fakat oda benım ıcın pek sorun degıl sonucta amaç fotograf çekmek.Yardım almak istediğim konu ise Fotograf çekımlerınde ekranda gordugum saat ve tarih baskısını pc ye aldıgım fotograflarda göremem.Bu konuda bılen arkadaslardan yardım istiyorum...
Saygılarımla herkese şimdiden teşekkurler

Tarih: 24 Kasım 2009, 19:07 - İp: 78.***.**3.40
hasanyavuz
hasanyavuz (üye)
Ankara / Amatör

kitapçığına baktın mı?

Tarih: 25 Kasım 2009, 11:51 - İp: 78.***.**4.251
cambaz35
cambaz35 (üye)
İzmir / Amatör

Evet kitapçığını bı kaç kez okudum bu konuyla ilgili bi bilgi göremedim

Tarih: 26 Kasım 2009, 03:51 - İp: 78.***.**3.40
cambaz35
cambaz35 (üye)
İzmir / Amatör

Buarada bugun varta'nın 2500mAh AA pillerinden aldım.Nasıl sizce iyimidir?

#cambaz35' tarafından 26.11.2009 19:18:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2009, 19:11 - İp: 78.***.**3.40
cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

Sayın cambaz35,

Artık neredeyse hiç bir dijital fotoğraf makinasında resimlerin üzerinde tarih/saat gözükmemektedir. Tahmin ediyorum bunu fotoğrafın görüntüsü bozulmasın diye saklıyorlar.

Bilgisayarda görmek için resim dosyasının üzerine sağ tuşa tıklayıp özellikler'e geldiğinizde görebilirsiniz, ki tahmin ediyorum biliyorsunuzdur bunu..

Baskıda tarih/saat göstermek için ise baskı yapacağınız yerdeki minilab operatörüne resimlerin üzerinde tarih/saat görmek istediğinizi söyleyin, gerekli ayarı yaparlar.

Herhangi başka bir sıkıntınız olursa yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

İyi Günler..
Cihan

Tarih: 3 Aralık 2009, 17:34 - İp: 88.***.**0.214
cambaz35
cambaz35 (üye)
İzmir / Amatör

Aslında tarih olayının seçmeli şekilde olması gerekmezmiydi.Tamam kaliteyi bozar düşüncesi ile saklanması anlaşır bi durum ama kullanıcı bazı durumlarda saat ve tarihi görmek isticektir.Benim görüşümde bu makineye göre eksi bir olay.Yardiminiz için tesekkurler CİHAN bey.
Biraz önce karsılaştıgım bı durum daha var.Makineyi Pc baglayıp cihazla beraber gelen yazılımı kullanmak istedim.Belki Tarih olayını orada göre bilirim diye.Fakat baglantıda sorun yaşadım aldıgım hata iletisi "I/O errror occurred.Process aborted" yazılım makineyi görmuyordu.Yani INPUT/OUTPUNT (GİRİŞ-ÇIKIŞ HATASI) Hatayı arastırdıgımda internetten Yabancı bi sitede karsılastım İngilizce seviyemde çok iyi olmadığı için olayı çözemedim.
Bu durumla karsılasan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Buradan yardım alamassam yeni bi konu olarak açmayı düşünüyorum.Herkese şimdiden teşekkürler

Tarih: 4 Aralık 2009, 03:17 - İp: 78.***.**3.40
depraved
depraved (üye)
İstanbul / Meraklı

vartanın 2500 iyidir. Aynı cihaz bendede var güzl bir seçim yapmısısn.
Umarım güzel kareler yakalarsın (:

Tarih: 14 Aralık 2009, 01:36 - İp: 88.***.**4.106
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba cambaz35,
Baskıda tarih ve saat görmek istiyorsanız, baskı yapan operatörlere yani minilap operatörüne bu konuda isteğinizi dile getirirseniz size yardımcı olacaklardır.

Tarih: 26 Aralık 2009, 01:02 - İp: 94.***.**5.64
orhankahraman
orhankahraman (üye)
Bursa / Amatör

s1500 ün paketinde neler var bilgi verir misin

Tarih: 25 Ocak 2010, 00:58 - İp: 88.***.**3.216
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Cambaz,
Saat ve tarihi görmek için mausu üzerinde tutuğunuzda beklerseniz 5 sn. göreceksinizdir. Veya mausun sağ tuşuna basıp özellikler derseniz orada ayrıntıları görebilirsiniz. Baskıda ise baskı yapan minilap operatörüne saat ve tarihi görmek istediğinizi belirtirseniz yardımcı olacaktır..

Tarih: 9 Şubat 2010, 13:15 - İp: 88.***.**0.214
bilgibank
bilgibank (üye)
Manisa / Amatör

mrb halen arastırıyormusunz bılmıyorum ama aynı makıneyı ben de kullanmıstım.tarıh ve saat ı yalnızca en kucuk cozunurlukte desteklıyor.atm rakamlar aklımda deıl ama en kotu boyut ayarında ıken sızın ıstedıgınız gıbı saat ve tarıh bılgısını fotografa eklıyor..

Tarih: 12 Şubat 2010, 21:11 - İp: 95.***.**2.181
  • 1