chopinetto
chopinetto (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fujifilm S1500

Merhabalar...Bir kaç gün önce Fujifilm s1500 aldım...ilk defa elime bir fotoğraf makinesi değdi desem yeridir. Sitede çok güzel çekilmiş fotoğraflar var, Fujifilm s 1000 ile çekilmiş oldukça net fotoğraf gördüm. Ben de çekimlerimde bu kaliteyi elde etmek istiyorum...fakat oldukça bilgisizim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tarih: 12 Temmuz 2009, 20:33 - İp: 81.***.**6.59
onuromuryldrm
onuromuryldrm (üye)
Ankara / Meraklı

hayırlı olsun bnde de f1000 var. çekimlerime bakabilrsin.kaça aldın aleti. aslında alet bahane sadece o ağırlıgı elinde hissetmek insana farklılık veriyor. iyi çekimler.

Tarih: 12 Temmuz 2009, 21:53 - İp: 85.***.**3.28
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oncelikle kullanım kılavuzunu okuyup aletin ozelliklerini ve nasıl kullanacagınızı ogrenin..
sonra temel fotografcılık bilgilerini ogrenein..
enstantane diyafram nedir fotografa etkileri nelerdir bunları ogrenin..
sonra enstantane dıyafram ıso üclüsünün fotografa ve birbirleriyle ilişkisini ogrenin.. biryerden bulabiliyorsanız national geographic egitim cdlerini temin edin..
national geographic sitesinden sipariş ediliyor diye biliyorum..

temel bilgileri ogrendikten sonra, iş pratik yapmaya ve bilgileri pekiiştirmeye kalıyor..
bol bol fotograf izleyin, farklı fotografcıların portfolyolarını gezin,tarzlarını inceleyin..

bu işin yarısı teknik bilgiyse yarısıda fotograf gozudur..

merak edeceginiz her konu hakkında forumda bilgi verildi,bir sorunuz oldugunda arama ozelligini kullanıp sorunuza cevap bulabilirsiniz..

Tarih: 13 Temmuz 2009, 07:06 - İp: 78.***.**1.12
muratnouma
muratnouma (üye)
Ankara / Meraklı

slm arkadaslar ben s 1500 alacağım ama bazı arkdaslarım hiç alma hafıza kartı falan bulunmuyor servis yetersiz diyo siz ne dersiniz arkadaar benim arklar conan veya nikon al dedi ama bu aleti ben cok sevdim sizde bana bi akıl verin

Tarih: 1 Ağustos 2009, 11:49 - İp: 94.***.**0.74
911turbo
911turbo (üye)
İstanbul / Amatör

Memnun musunuz makinenizden?Bende almayı düşünüyorum ama hayla aklım çok karışık..Sony h20,Nikon L100 var aklımda ama bu fuji de çok güzel..Video performansı nasıl?

Tarih: 10 Ağustos 2009, 14:23 - İp: 88.***.**6.178
depraved
depraved (üye)
İstanbul / Meraklı

Öncelikle güzel bir cihaz. Benımde kullanma fırsatım oldu. Fiyatıda uygun.

Diger s serilerinden farklı olarak amatör kullanmak ısteyenler icin SR auto modu war.
Herşeyi otomatik kendısı yapıo. Cihazın makrosu cok başarılı. Ben cok begendım kesınlıkle sizinde begenıcegınze emınım. Pişman olmazsınız...

Tarih: 20 Ağustos 2009, 23:04 - İp: 85.***.**9.78
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Muratnouma,
Öncelikle hafıza kartı bulunmuyor diyuen arkadaşlara şaşarım. SD kart kullanıyor ve nerede Elektronik ürün satan yere sorsanız bulabilirsiniz. Ve servisi yetersiz diyen arkadaşlara da şaşarım. Her zaman sorun yaşanabilir ama şuna inanıyorum en az sorun yaşayan servis olarak düşünüyorum. Bu tabiki benim fikrim ve hiç bir servisi kötülemiyorum ve kötülemem de. Sadece buna açıklık getirmek istedim. Hangi ürünü almak istiyorsanız alabilirsiniz. Size tavsiyem ihtiyacınızı göreceğine inandığınız Fotoğraf Makinesini tercih ediniz. Kötü makine yoktur ve tüm makinelerle çekim yapabilirsiniz. Sadece ihtiyacınızı tam anlamı ile gideremeyen makine vardır.
Saygılarımla.

Tarih: 31 Ağustos 2009, 13:38 - İp: 88.***.**4.93
  • 1