fundavolka
fundavolka (üye)
Antalya / Meraklı

Fuji S5700 Hak.

arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce s5700 aldım gerçekten memnunum özellikle şarj konusunda,ancak makinamın bütün özelliklerini bilmiyorum ,kullanma klavuzu yok ne nedir ne değildir kurcalıyarak bulmaya çalışıyorum...bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan msj bekliyorum...
birazdan sayfama çektiğim fotolardan koyucam bakıp nerelerde hata yaptığımı neyi nası yapmam gerektiğini sölüyebilecek arkadaşlardan msj bekliyorum...
şimdiden teşekkürler.....

Tarih: 31 Ekim 2008, 12:03 - İp: 85.***.**1.101
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

mesajın yeni gördüm nasıl yardımcı olabilrim?

Tarih: 3 Aralık 2008, 17:15 - İp: 85.***.**3.200
h.iz
h.iz (üye)
Giresun / Amatör

Merhabalar.. Ben s700 kullanıyorum 5700 ile aynı sayılır...
kullanım kitabçığını internette arayın... Genel olarak auto veya titreşim önleyici modda çekim yapabilirsiniz...
14 Senaryo içeren ikon sp1 ve sp2 nin içersindedir...
oradaki leri inceleyin... Örnek gün batımında fotograf çekmek istiyorsanız gün batımı seneryosuna gelip seçin ve makinayı günbatımına tutun denklanjöre hafif basın netlik sağlansın sonra tam basıp çekin...
Pozlama Yöntemleri
P: otomatik – çoklu düzenleme
S: enstantane öncelikli otomatik
A: diyafram öncelikli otomatik
M: Manuel ( El ile ayar ) dır... buda seçip yapılabileceklerdir... örnek hızla hareket eden bir arabayı çekeçeksiniz normal çektiniz flu çıkmış varsayalım enstentaneyi yükseltip çekmek gerekli bu durumda arkada sağ en alttaki + - sembolü ile seçim yapıp menüden ok liyorsunuz... Makro içinde iki seçenek var normal ve süper makro bunları deneyerek öğrenin makro yakın çekim iken süper makro 1cm kadar yakındaki objeleri net çeker bu durumdada zoom yapılabilinir dahada makro olmuş olur yani... Flaş ikonu ile flaşlı çekime geçersiniz ve kımızı gö engelleyi açınki problem olmasın...
http://tr.diplodocs.com/kullamin-kilavuzu-kilavuzlar/FUJIFILM/FINEPIX%20S5700-_E

siteden klavuz indirebilirsin bunu adobe reader programıyla okuyabilirsin...

#h.iz' tarafından 04.12.2008 17:40:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Aralık 2008, 17:19 - İp: 79.***.**6.7
lorenzoturk
lorenzoturk (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar arkadaşlar fuji s5700 le çekilmiş fotoların baskısında tarih çıkmıyor bunun çözümü varmı

Tarih: 4 Şubat 2009, 15:13 - İp: 88.***.**2.69
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

aradım baktım ben de bulamadım dediğin özelliği yok herhalde

Tarih: 5 Şubat 2009, 22:18 - İp: 85.***.**1.184
  • 1