nevzateker
nevzateker (üye)
Ankara / Meraklı

Fuji F10

Merhabalar
Arkadaşlar fuji F10 modelini diğer modellerle karşılaştırırken fujide diyafram önceliği ve çekim hızı önceliği gibi özelliklerin olduğunu gördüm. Bu özellikler bu makinayı almam için belirleyici bir özellik midir diğer bir deyişle söz konusu teknik özellikler amatör bir kuulanıcı için gereklimidir. Bu özelliklerle ne yapabilirim neyi yapamam
Bilgisi olanlar aydınlatırsa memnun olurum.

Tarih: 5 Ekim 2005, 13:25 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Eğer "sadece anı fotoğrafları, aile, eş, dost vs. çekmeyi düşünüyorsanız olmasa da olur. Fotoğrafçılığa ilgi duyuyor ve kendinizi geliştirmeyi düşünüyorsanız bu özelliklerin olmasında fayda var.

Tarih: 5 Ekim 2005, 13:40 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Konuyu biraz aç bitpire, kısa kısa geçiştirme.

Şahsi fikrim, bir makinede olmazsa olmazların başında gelir o sözünü ettiğiniz özellikler. Çekim hızının veya diyaframın sizin için önemli olduğu durumlarda kullanırsınız.Bir başka deyişle, makinenin esiri olmazsınız.

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=5454

#ocaklilar' tarafyndan 05.10.2005 13:56:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ekim 2005, 13:53 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba nevzateker,şahsen ben bir yakınıma makine aldırırken ilk önceliğim manuel çekim modlarının olmasıdır.
Sana basit bir örnek vereyim ki daha iyi anlarsın.Diyelim ki bir bebeği fotoğraflamak istiyorsun fakat poz vermeyeceği için amatör makine ile bir türlü net yakalayamazsın.Ama manuel çekim modları olan bir makinen varsa enstantene hızını artırıp net bir anını fotoğraflarsın.
Veya geceleyin çok güzel manzara yakaladın.Amatör bir makine ile yapabileceğin fazla birşey yok ama manuel çekim modları olan bir makine ile uzun pozlandırma yapıp istediğin sonucu alma imkanına sahip olursun.
Veya bir kalabalığın içinde bir çocuk gördün ve çekeceğin fotoğrafta tüm dikkati onun üzerine yoğunlaştırmak istiyorsun.İşte manuel modları olan makinede açarsın diyaframı arka plan flu çocuk net olur falan falan...

Tarih: 9 Ekim 2005, 17:52 - İp: yok
@immortal@
@immortal@ (üye)
Kocaeli / Amatör

Şunu belirtmeliyim ki bu makine ile DSLR makinelerin gürültü karakteristiklerine yakın sonuçlar elde edebilirsiniz. Manuel ayarlara da olanak vermesi kendi sınıfındaki makinelere göre avantajlı hale getiriyor bu makineyi. Hatta fotokritik'den Mertkan hocama önermiştim bu makineyi (kendisi şu an Nikon D2X kullanıyor), o da elde ettiği fotoğraflardan oldukça memnun olduğunu bana belirtmişti. Bu makineyi kullanmadım fakat birçok yerde inceleme fırsatım oldu, bu makine ile çekilmiş fotoğraflara da bakarsanız etkileyici bir makine olduğunu farkedeceksiniz . Beni FujiFilm satış mümessili falan sanmayın ha , yalnızca yardımcı olmaya çalışan sade bir vatandaşım

Tarih: 10 Ekim 2005, 10:37 - İp: yok
  • 1