priapos
priapos (üye)
Antalya / Haber Fotoğrafçısı

Dc3a30 & Lens Boslugu?

Dc3a30 kullanicisi arkadaslar, makinenizin objektifinde belli bir bosluk varmi yani makine acikken objektifi ellediginizde hafif bir bosluk hissediyormusunuz? yada acikken sallandiginizda hissedilebilr bir bosluk varmi?

Makineyi aldiktan sonra talihsizlik sonucu darbeye maruz kaldi ve su anda makinemde olan bu boslugun normal olup olmadigini anlamaya calisiyorum. Tamirci ve servisclerin gorusleri onemli

Simdiden Tesekkurler.

Tarih: 5 Mart 2005, 00:55 - İp: yok
priapos
priapos (üye)

U

Tarih: 5 Mart 2005, 15:32 - İp: yok
barsoy
barsoy (üye)
Burdur / Meraklı

hayır yok boşluk

Tarih: 5 Mart 2005, 23:12 - İp: yok
emrebey
emrebey (üye)
İstanbul / Amatör

slm dostum cok hafif bir bosluk var ama işlevsel bir sorun veya herhangi bir problem olusturmuyor

Tarih: 6 Mart 2005, 16:31 - İp: yok
priapos
priapos (üye)

Selam, makineyi aldigim saticiya ugradim ve baska bir DC3a30 a baktim kutusunu benim icin actilar, ancak o makinede benimkinde olan lens boslugu yoktu,
Bana eski kafali da diyebilirsiniz eskiden "cok da eski degil" objektif veya makine alirken soyle bir sallardik objektiften "lakirti" geliyorsa o objektif ise yaramaz derdik. Simdi bu yeni makineden de acikken "lakirti" gerliyor. Teknik olarak digital makinelerde goruntunun nerede
olustugunu bilmiyorum, objektif setinin icinde olusuyorsa sorun yok cunku CCD nin uzerine dusen goruntude sapma olmaz ama yok CCD govdede sabit ise bu "lakirti" okuler kaymaya neden olabilir, bu da fotografin keskinligini etkiler diye dusunuyorum.

Iyiden iyiye teknik bir konu, teknik serviscive tamirci arkadaslarin gorusu onemli, DC3a30 kullanicilari, sorunu anladiniz, makinenizi kontrol edip foruma yazin bakalim genelde durum nedir?
Ilginize tesekkurler.

Tarih: 6 Mart 2005, 17:28 - İp: yok
  • 1