mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Canons1 - S2 - S3 - S5 Paylaşımları

Canon S1 Is

Canon S2 Is

Canon S3 Is

Canon S5 Is

Merhaba arkadaşlar forumda genelde öne çıkan satın alma rehberindeki bazı karşılaştırmalar ama ben aslında bizi geliştirebilecek ve yeni kullanıcılar bilgilendirebilecek ögelerin çekim teknikleri ve fotoğraf örnekleri olduğunu düşünüyorum.

Bu konuyu,eski konu başlıklarında eskimiş S1 ve S2 yi tekrar canlandırıp S3 ve S5 modelleri ile beraber Canon'un S serisi dSLR-like modelleri olarak tartışmak,yardımlaşmak ve bilgileri paylaşmak adına kullanacağız.

Bildiğimiz gibi bu makinalar zamanında çok kişiye satıldı ve şimdi de hala çok kişiye satılıyor,forumdaki orda burda dağınık durumda olan arkadaşlarımızı bu konu başlığında toplamak benim için önemli.Galeride yayımlayamadığınız fotoğraflarınızı,sormak istediklerinizi,beklentilerinizi,hayal kırıklıklarınızı burada paylaşabilirsiniz.

Güzel ve aktif bir forum olması dileğiyle,örnek fotoğraflarınızı,çekim teknikleri ile ilgili sorularınızı,önerilerinizi(iso,geniş açı çekim - zoom,alan derinliği,netlik,odaklama vb.) beklerim.

Görüceksiniz makinanızın ne kadar çok özelliğini öğrenir keşfederseniz makinanızla o kadar barışık olacaksınız.

Hadi hayırlı olsun

Not:Fotoğraflar dpreview(ilk3ü) ve letsgodigital.org dan alıntıdır.

Tarih: 8 Temmuz 2007, 13:50 - İp: 85.***.**7.173
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Keratin hoşgeldin ben bilmiyordum senin hikayeni biraz öğrenmiş oldum iyi oldu.

Bu arada IS'i kapatmanın bilimsel bir dayanağını bulursan bizimle paylaş gerçekten varsa öyle bir şey işimize yarayabilir.

Bişi sorucam Keratin e ve herkese sahne modlarını kullanıyor musunuz ? Kullanıyosanız yararlı buluyor musunuz ?

Tarih: 10 Temmuz 2007, 02:11 - İp: 85.***.**8.198
keratin
keratin (Objektif)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Ben sadece İç mekan modunu flaşlı çekim yaparsam kullanıyorum.Genellikle manuel çekimler yapıyorum.IS özelliğini kapalı kullanmam bilimsel ya da teknik bir sebebe dayalı değil tamamen duygusal ...

Tarih: 11 Temmuz 2007, 15:41 - İp: 88.***.**2.61
keratin
keratin (Objektif)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Ben sadece İç mekan modunu flaşlı çekim yaparsam kullanıyorum.Genellikle manuel çekimler yapıyorum.IS özelliğini kapalı kullanmam bilimsel ya da teknik bir sebebe dayalı değil tamamen duygusal ...

Tarih: 11 Temmuz 2007, 15:49 - İp: 88.***.**2.61
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bana da ilk aldığımda önce Auto sonra P de A vd eçekersin diye söylediler ama ben başladığımdan beri Manuel modda kullanıyorum.Belki sahne modları işe yarar yüz çevirmeyeyim diye düşünmüştüm,pek de önemli dğeilmiş sanırım.

Makinanın inceliklerinden bahsedelim biraz da ...Şu özelliği şöle yapılırsa bu fotoğraflar daha iyi oluyor gibi şeklinde...

Tarih: 11 Temmuz 2007, 15:54 - İp: 85.***.**8.198
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Madem kimse fotoğraf eklemiyor bari ben ekleyeyim.

Haftasonu Işık Dağındayık ama resmi bir izci kampı gibi değildi.Çünkü kamplar bizde Dönem Sonu kampıyla biter Dönem Açılış Kampıyla başlar,ama bu ikisinin arasında birşeydi.Birkça fotoğraf paylaşmak istiyorum galeride yayınlamayacaklarımdan.

Cuma gecesi ulaştığımızda hiç beklemediğimiz gibi hava yağmurluydu.Neyse biz bunun üstesinden geldik ve geceyi atlattık.Eertesi gün de Ayı Bar 'ın oraya doğru harekete çıktık.Şamata Bar da denen yayla evinde kaldık.Güzel bir kamp geçirdim.En önemlisi de bol bol footğraf çektim.

Shot with Canon PowerShot S2 IS at 2007-07-20

Fotoğrafların üzerinde birkaç değişiklik yaptım ama size Canon S serisi makinelerinin ne yaptığı konusunda ilham verecektir diye düşünüyorum.

Tarih: 20 Temmuz 2007, 10:16 - İp: 85.***.**3.202
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sizin de paylaşacak şeyleriniz varsa sevinirim.Mesela bir arkadaş Demirkazık'a çıkmış fotoğraflarını burada paylaşacakmış ama daha gözükmüyor pek.

Tarih: 20 Temmuz 2007, 10:18 - İp: 85.***.**3.202
karhan33
karhan33 (üye)
Kocaeli / Amatör

By karhan33, shot with Canon PowerShot S5 IS at 2007-08-20

#karhan33' tarafından 20.08.2007 19:17:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2007, 22:56 - İp: 85.***.**1.104
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

www.imageshack.us

adresine tıklıyorsun. sonra boyutu 640*480 yapıp host it diyorsun ve orda çıkan hotlinkfor forums yazna linki buraya yazıyorsun fotoğraf yükleniyor.

S5 i ne kadara aldın sorması ayıptır?

Tarih: 21 Temmuz 2007, 00:24 - İp: 85.***.**5.25
karhan33
karhan33 (üye)
Kocaeli / Amatör

cevabın için çok teşekkür ederim.
S5'i spot piyasadan ,kılıf,mini tripot ve ekran koruyucu dahil
825.00 ytl ye aldım

Tarih: 21 Temmuz 2007, 19:48 - İp: 81.***.**2.183
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sanırım iiy bir fiyata almışsın.Ekran koruyucu derken ? ben bilmiyorum ekrankoruyucu nedir.Mini tripod da herhald eşu masa tripotları.

Bu arada fotoğraf eklemeye başla .Beceremezsen ben yardımcı olurum [email protected] msnim

Tarih: 21 Temmuz 2007, 19:59 - İp: 85.***.**5.25