ozozhan
ozozhan (üye)
Bursa / Amatör

Canon Sx120 Sports Ve Panorama Çekim

Değerli Arkadaşlar;
Canon SX120 IS foto makinada birçok modelde mevcut olan ve hareket halindeki çekimlerde kullanılan SPORTS modu hazır çekim modlarında mevcut değil. Ayrıca manulerde panoromik çekimide ben bulamadım. Kullanan arkadaşlar varsa tarif ederlerse memnun olurum. Teşekkürler.

Tarih: 24 Ağustos 2010, 19:09 - İp: 95.***.**3.119
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu makineyi kullanmadan tahmini bir cevap yazmak istiyorum;

bu tarz bulunmayan hazır ayarlar SCN yani hazır sahne modları ayarında LCD den menülerden seçiliyor.

...Bu çekim modu fotoğraf karesindeki insan yüzlerini, mesafeyi, hareketi, renkleri ve parlaklığı otomatik olarak tespit ediyor ve mevcut 18 adet hazır çekim sahne modundan koşullara en uygun olanını seçiyor.

scn de 18 farklı hazır çekim sahne modu varmış

Tarih: 25 Ağustos 2010, 02:35 - İp: 78.***.**4.243
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bazı makinelerde bu özellik başka yerlerde olabiliyor. tahmini verdiğim bu bilgi Canon SX120 IS için geçerlidir.

Tarih: 25 Ağustos 2010, 02:36 - İp: 78.***.**4.243
ozozhan
ozozhan (üye)
Bursa / Amatör

Sn. Remi5861 Arkadaşım;
Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. bahsettiğiniz SCN Modunda 18 farklı hazır çekim değil 8 tane var ( günbatımı, gece, havai fişek, kumsal, akvaryum, orman, kar, ISO-3200 )
TV modunda ayarlasak belki olur fakat hazır SPORTS modu çok işe yarıyordu. Arada da Panoromik gerekli oluyor, ben bulamadım.

Tarih: 25 Ağustos 2010, 13:45 - İp: 85.***.**9.47
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

önceki mesajlarımda da dediğim gibi tamamen tahmini bir cevaptı bu. daha önce scnde panoramik fotoğraf çekmeye yarayan compact makine görmüştüm. sanırım kodaklarda bu özellik vardı. sizin makinenizde de bu ayarın scn altında olabileceğini tahmin ettim sadece.

en kötü ihtimalle, yoksa bile yan yana kareleri çekip evde yazılım aracılığıyla bunları birleştirerek panoramik fotoğraf yapabilirsiniz.

Tarih: 25 Ağustos 2010, 17:12 - İp: 78.***.**2.195
jeofem
jeofem (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşım yanılmıyorsam scn modu yanında bulunan hareketli nesneleri çekme modu çocuk(hareketli nesneleri çekmek için diyor klavuzda) modu ile aynı ..ben SX 130 İS makinede onu kullanıyorum ...bir dene..

#jeofem' tarafından 19.03.2011 13:05:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Mart 2011, 11:02 - İp: 94.***.**9.131
  • 1