hogir04
hogir04 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon S95 Çekim Sorunu

merhaba,

canon yeni aldım. şöyle bir sorunum var fotoğrafı çekince, makinadan çok kaliteli bir görüntü çıkıyor, fakat bilgisayara aktarınca görüntüdeki hoşluk kayboluyor sanki.

nedir buna çare ?

tşk.

Tarih: 24 Mart 2011, 22:02 - İp: 217.***.**5.165
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kucuk lcd de fotograf cok net gorunur, bu normaldir,fotografı buyuttukce asıl netligi ortaya cıkar. kucuk ekranda kucuk halde net olan fotograf buyuk halde bulanık olabilir..
makinenin lcdsinin parlaklık ayarı yuksekse buda goruntunun yanıltıcı olmasına neden olabilir.
ayarı birkac kademe kısarsanız enazından renk tonları acısından bir farklılık olmaz.

Tarih: 24 Mart 2011, 22:31 - İp: 88.***.**8.140
h@kan
h@kan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

lc ayarlarında yanıtlama var

Tarih: 29 Mart 2011, 19:49 - İp: 78.***.**1.100
hogir04
hogir04 (üye)
İstanbul / Amatör

pardon anlamadım lc ayarları ne oluyor ?

Tarih: 3 Nisan 2011, 12:50 - İp: 92.***.**5.4
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Benim bu son arkadasin LC olayindan anladigim ,LCD ekran demek isedi sanirim ve yaniltici bir ayari var diyor ......
Neyse uzun lafin kisasi ben s90 kullandim ve durum tabiki boyle olacak.Gaijinin bahsettigi olay senin olayin.Ne bileyim mesela iso 3200 de cektigindeki karlanmayi kucuk ekranda tabiki goremezsin ama buyuk bir ekrana attiginda tabiki bu sorunlar gorulecektir.Yani fizik kurali gibi bisey,ha buyuk ekran,ha buyutec...Sorun falan yok.Sorun sizin evhaminiz..

Tarih: 3 Nisan 2011, 17:24 - İp: 219.***.**6.57
hogir04
hogir04 (üye)
İstanbul / Amatör

hmm.. peki bu iso ayarının en uygunu hangisidir ? ve nasıl iso ayarını yaparım.
şimdiden tşk. ler

Tarih: 3 Nisan 2011, 20:31 - İp: 92.***.**5.4
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Var menude ISO ayar yeri.Orayi bulursun ve genelde ben otomatikte burakirim yani Auto mod da.Eger hic karlanma istemiyorsan en dusuk ISO da cekim yapacaksin.Yuksek ISO lar karanlik cekimlerde makinanin hizini arttirirlar ve titresimsiz cekime olanak tanirlar.Yavas hizlarda titreme her ne kadar titresim onleyici olsada zor istir.Tabi yuksek ISO larin en buyuk eksi ozellikleride karlanmaya yol acmalaridir ve ben sana ISO 400 un uzerine cikmani tavsiye etmem.Sen otomatikte burakirsan ve en yuksek ISO yuda belirlersen menude,makina kendisi uygun olani sececektir.Resimlerde keskinlik ve contrast da istersen kisisel resim ayarina gideceksin ve burda istdigin sekilde oynama yaparak gozune hos gelen sonucu bulursun.Makinaya herseyi burakirsan istedigin keskinligi ve goz zevkini tabiki alamayabilirsin.Canonda calisan Matsumoto Suzuki bey ile senin goz zevklerin tabiki ayni olmayacaktir

Tarih: 4 Nisan 2011, 07:46 - İp: 219.***.**6.57
hogir04
hogir04 (üye)
İstanbul / Amatör

yorumlarınız için çok teşekkürler.

Tarih: 8 Nisan 2011, 19:10 - İp: 92.***.**4.224
  • 1