msarikaya
msarikaya (üye)
Ankara / Meraklı

Canon S1 Zoom Hızı ??

* Canon S1 IS'in video cekerken zoom yapma hızını ayarlabilme gibi bir ozelligi var mı?
* Genel olarak fotograf makinelerinde bu ozellige ne ad veriliyor?
Bilgisi olan arkadaslar bilgilerini esirgemezlerse cok sevinirim..

Tarih: 4 Mart 2005, 12:21 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Bildiğim kadarıyla öyle bir özellik yok

Tarih: 4 Mart 2005, 14:50 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

hızını ne amaçla ayarlamak istiyosunki? zaten USM motor sayesinde sesten hızlı zoom yapabiliyosun..

zoom tuşunu yavşa oynatırsan yavaş, hozlı oynatırsan hızlı zoom yaparsın.

Tarih: 4 Mart 2005, 23:22 - İp: yok
msarikaya
msarikaya (üye)
Ankara / Meraklı

Ohara,
Su anda A75 kullaniyorum. Zaten o video cekerken zoom yapamiyor. A75'in optik zoomu da kademeli olarak ilerliyor. Yani yavas veya hizli ilerletmekle ayarlanamiyor. S1 almak istiyorum, S1'in da zoom tusu hassasiyeti & kullanilisi A75 ile ayni ise optik zoom hizinda bir fark olmuyor galiba. Ogrenmek istedigim S1'in zoom dugmesi A75 den farkli mi?

Tarih: 5 Mart 2005, 15:10 - İp: yok
cou_grace
cou_grace (üye)
İstanbul / Meraklı

Hemen acıklayayım.

Sımdı etrafa bakarsanız pek cok makınada vıdeo cekerken zoom yapma ozellıgı yoktur. Cunku motorun hızı ayarlanamadıgından, vıdeo yapılırken zoom yapılırsa motorun cıkardıgı seslerde vıdeo cekımıne eklenıp dıger seslerle karısmaktadır. S1 ' de bu sorunu motorun hızını dusururerek, motor sesının kayda gırmesı engellenmıstır. Iste bu yuzden normal hızından daha hızlı zoom yapamazsın...

Tarih: 6 Mart 2005, 12:53 - İp: yok
cou_grace
cou_grace (üye)
İstanbul / Meraklı

msarikaya , S1 ' de zoom tusu cıft ozellıkte. Eger zoom tusunu sonuna kadar cevırırsen cok hızlı zoom yapabılırsın. (Sanırım bır yerde 1, 1,5 sn dıyordu 0'dan 10x zooma gecmek ıcın gereken sure) Bırde zoom tusunu cok az cevırırsen daha yavas zoom yapabılırsın...

Tarih: 6 Mart 2005, 12:55 - İp: yok
msarikaya
msarikaya (üye)
Ankara / Meraklı

Cok tesekkur ederim cou_grace.. Iyi calismalar..

Tarih: 6 Mart 2005, 16:00 - İp: yok
cou_grace
cou_grace (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben tesekkur ederım. Sızede ıyı calısmalar...

Tarih: 6 Mart 2005, 19:00 - İp: yok
  • 1