marat
marat (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A630’da Goruntu Farklılığı

Arkadaşlar A630 makinamla çekmiş olduğum fotograflar makinanın ekranında guzel gozukmesine rağmen bilgisayarın ekranında karanlık çıkıyor... Bazen guzel çektiğimi düşündüğüm fotografları pc de görunce hayal kırıklığına uğruyorum... Acaba bu farklılık nereden kaynaklanıyor... Acaba makinada yapılması gereken bir ayar mı var? Teşekkurler...

Tarih: 1 Ocak 2009, 20:10 - İp: 78.***.**6.211
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

muhtemelen makinedeki yukar aşağı sağ sol (navigasyon tuşu) düğmesinde bulunan ekran ayarını +2 ye doğru açmışsın onu tekrar 0 sıfıra al sorun düzelir.

Tarih: 1 Ocak 2009, 21:28 - İp: 88.***.**2.196
marat
marat (üye)
İstanbul / Amatör

öncelikle yanıtın için tşk ederim... bu söylemiş olduğun ayar her modda aktif değil... P modunda var fakat o modu zaten kullanmıyorum... genel de M ve A modunu kullanıyorum ve her ikisinde de o dediğin ayar bulunmuyor... ayrıca benim sorunum çekme anındaki goruntu değil ki... çekerken ekrandan yakaladığım netliği daha sonra makinanın ekranından baktığımda aynı netliği görüyorum... sadece bunu herhangi bir pc ye aktardığımda makinadaki goruntuden daha karanlık çıkıyor... Bu durum da dogal olarak beni ikilemde bırakıyor... Ben çekmiş olduğum fotografın hem makinadaki goruntusu hem de pc deki goruntusunun bir biriyle ortusmesini istiyorum... Daha önce bu makinadan daha az özellikte bir makina kullanıyordum fakat böyle bir sorun yasamıyordum... acaba makinada mı sorun var...

Tarih: 3 Ocak 2009, 04:17 - İp: 78.***.**1.191
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bana bir fotoğraf örneği gönderebilir misin?
[email protected] (fotoğrafı küçük boyutta çekersen sevinirim )

Tarih: 3 Ocak 2009, 15:22 - İp: 85.***.**4.70
  • 1