lokus
lokus (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A620 Yardım!!!...

merhaba
bu gün yurtdışından sipariş ettiğimiz canon a620 geldi. makineyi cok beğendim ama süper makro moduna geçemedim. bide manuel modda flaşsız makro cekim yapamıyorum.. akine yurt dışından geldiği içinde içinde türkçe kullanma klavuzu yok. elinde kllanma klavuzu olanlar yada bu makine hakkında bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum..
e mail: [email protected]
tesekkürler...

Tarih: 25 Nisan 2006, 21:59 - İp: yok
baykaran
baykaran (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba rewaxa..
--makroya nasıl gececegini biliyorum(func.set.tuşunun tam altına 1 kez basarak) ama Süper makroyu ilk defa duyuyorum...
--manuel modda flaşsız makro cekim için de aynı işlem geçerli..
daha açık yazarsan sorununu daha iyi yardımcı olmaya çalışırım..
--kılavuz içinde elimden geldiğinde yardımcı olurum inşallah... [>:D

Tarih: 25 Nisan 2006, 23:18 - İp: 85.***.**4.135
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

aşağı tuluna basınca, ekranda çiçek simgesi belirecek. 1 cm den süper makro yaparsın artık ;-)

Tarih: 25 Nisan 2006, 23:48 - İp: 85.***.**0.211
lokus
lokus (üye)
İstanbul / Amatör

sayın baykaran ve cangulay öncelikle yardımlarınız için cok tesekkür ediyorum makro modunuu da yaptım ama manuel moda alınca flaş kapalı olunca ekran kapkaranlık oluyo ve flaş da patlamadığı için ortam aydınlık olmasına rağmen resimler yaa görülemeyecek kadar siyah yada hiç cıkmıyo simsiyah bi ekran cıkıyo acaba birşeyleri mi yanlış yapıyorum...
TEsekkürler...

Tarih: 26 Nisan 2006, 16:40 - İp: 88.***.**7.61
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

diyafram değeri çok yüksektir, ya da enstantane hızı çok hızlıdır. Ekranı aydınlatmanın iki yolu var, F değerinin olduğu değeri sayısal olarak düşür. diyafram yani 2.8 e ne kadar yakınsa o kadar ışık alır makine. Dİğer değer, yani zamanı uzatırsan da makine daha fazla ışık alacaktır. 1 sn de çok ışık alır mesela ama titretirsen makineyi bulanık çıkar foto. 1/20 yapabilrisin vs. Diyafram ve süreyi dengeli ayarlayacaksın yani. P modu otomatikmen dengeliyor, ilk başlarda P modunda çekim yapabilrisin.

Tarih: 26 Nisan 2006, 23:34 - İp: 85.***.**5.158
baykaran
baykaran (üye)
İstanbul / Meraklı

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=51935

gir bi istersen.
çekim hızı: 1
iso : 400
diyafram: 4

ortamdaki ışık çok azdı ve flaşsız çektim..yorumunu beklerim.. [>:D

Tarih: 27 Nisan 2006, 00:14 - İp: 85.***.**2.42
baykaran
baykaran (üye)
İstanbul / Meraklı

ama bence sen ISO yu 100 de tutup çekim hızını düşür.ozaman daha iyi olur....(tabii tripod kullanarak) [>:D

Tarih: 27 Nisan 2006, 00:18 - İp: 85.***.**2.42
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Makinan P modundayken flaşı kapatarak makro çek. diyafram ve çekim hızı ayarını otomatik yapacak zaten makinan.

Tarih: 27 Nisan 2006, 12:52 - İp: 88.***.**5.171
lokus
lokus (üye)
İstanbul / Amatör

yardımlarınız için çok tesekkür ederim sanırım flaşsız makro cekmeyi basardım... en kısa zamanda siteye eklerim...
saygılarımla...

Tarih: 27 Nisan 2006, 18:02 - İp: 85.***.**4.5
rainf
rainf (üye)
Zonguldak / Amatör

merhaba rewaxa..bende senin gibi makinemi yurtdışından aldım.aynı sorunu yaşıyorum eğer bulabilirsen banada yardımcı olurmusun?şimdiden teşekkürler..

Tarih: 25 Temmuz 2006, 16:48 - İp: 212.***.**5.118
  • 1