kahve1979
kahve1979 (üye)
İstanbul / Amatör

Bakim Onarim Cok Acıl Yardım.

Merhaba, bende canon EOS 350 D makinam var....
Aynasinda biraz tozun biriktigini gordum... Elime bir kulak temizleme cubugu alip biraz kolonya ile bu isi basaracagimi dusuner denedim. Tahmin edeceginiz gibi HER SEY DAHA DA KOTU OLDU...
Simdi ise sizlerden yardim rica ediyorum. Temizleme veya tamir yaptirabilecegim bir yerler onerebilirmisiniz.
Ilgi ve yardimlariniz icin cok tesekur ederim...

Tarih: 17 Temmuz 2005, 22:13 - İp: yok
pikanto
pikanto (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Geçmiş olsun, büyük yanlış yapmışsınız Makineniz garantili değilmiydi de böyle bir şey yaptınız, ilk aklıma gelen burukay'a yani Murat bey'e bir danışın derim web adresi http://www.burukay.com/
Sanırım daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ve ne yapmanız gerektiği konusunda Murat bey yardımcı olacaktır.
Tekrar geçmiş olsun.

Tarih: 17 Temmuz 2005, 22:40 - İp: yok
kahve1979
kahve1979 (üye)
İstanbul / Amatör

Yardiminiz icin cok tesekur ederim ilgili siteye girdim bilgiler bolumunden mesaj yazdim... Fakat Çoruma makinayi gondermek biraz zor olacak diye dusunuyorum. Istanbul'da yaptirabilecegim bir yerler varmidinr...

Tarih: 17 Temmuz 2005, 22:57 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Ayna üzerinde çok ince bir kaplama var.Kolonya içerisndeki alkol büyük bir ihtimalle o kaplamayı sıyırmış olduğu için ayna artık dalgalı görünümdedir.Bu nedenle aynanın altındaki minör otofokus aynası (ikinci ayna ) bu kaplamanın zarar görmesinden ve geçirgenlik dağılımının bozulmasından ötürü otomatik netlemede kararsız hale gelmiş olabilir.
Bu durumda ya bir methyl metacrilat çözeltisiyle o kaplamayı tamamen sıyırıp geçirgenliği müsavi yapacaksın yapa aynayı değiştirteceksin. Bir makinenin istanbuldan çoruma gelmesi Türkiyenin diğer bölgelerinden çoruma gelmesinden daha kolay. Ama madem zor olacağını düşünbüyorsun o takdirde hiç olmazsa makinen daha fazla zarar görmedem www.erkayalar.com adresine müracaat et ki zararın neresinden dönersen kar olsun.

Tarih: 17 Temmuz 2005, 23:48 - İp: yok
  • 1