bryan06
bryan06 (üye)
Ankara / Amatör

Af Assist Lamp

Merhaba bu af assit lamp veya AF Illumination lamp dedikleri teknoloji nedir bilen var mı? Yani bu kadar gereklmi birşey mi olmazsa olmazlardan mı yoksa olsa iyi olurmu denen birşey mesela ben nikon 5400 almak istiyorum onda bu özellik yok ama almaya değer mi? Yardımcı olursanız sevinirim....

Tarih: 23 Eylül 2004, 22:18 - İp: yok
sayginm
sayginm (üye)
İstanbul / Amatör

ortamdaki ışık odaklama için yetersizse sana extra ışık sağlamaktadır... görüşe göre değişir. çok etkili olduğunu sanmıyorum.... bende var ama pek işe yaramıyor. tabi karanlık ortamlarda.........

Tarih: 24 Eylül 2004, 00:47 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Ortamdaki ışığı arttırmak için değil, düşük ışık kaynaklarında otomatik focus'un netleştirmesini sağlamak amacıyladır. Eğer makinenizde manuel focus yok ise loş ortamlarda (özellikle de flaş kullanarak ambiyansı bozmak istemiyorsanız) makineniz kendi otomatik focusu ile netleştirme yapamayacağından fotoğraflar bulanık çıkar. AF (automatic focus) ile fotoğraf makineniz netleştirmek istediğiniz cisme çarpan ışığı netler, böylece netlik problemi yaşamazsınız. Manuel ayarlara sahip bir makinanız var ise, bu ayarı kendiniz yaparsınız.

Tarih: 24 Eylül 2004, 17:46 - İp: yok
bryan06
bryan06 (üye)
Ankara / Amatör

Cevapların teşekkür ederim,peki canon s60 ile nikon 5400 arasında bir seçim yapmak gerekirse sizce hangisi daha mantıklı?

Tarih: 24 Eylül 2004, 20:40 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Her iki makineyi de kullanmadığım için bilemiyorum. Her ikisi de profesyonele yakın makineler, dolayısyla autofocus yerine manuel'i tercih edeceğini düşünüyorum, bu yüzden AF Illuminator çok da gerekli olmayacaktır senin için.

Tarih: 25 Eylül 2004, 23:39 - İp: yok
  • 1