alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Acil Durum,bilgisayar Makinemi Tanımıyor

Uzun süredir kullandığım Canon A75 imden resim yüklemek istedim usb aygıtı tanınmıyor mesajı çıktı.Farklı usb girişlerde de ayni durum oluyor.Canon'un yüklü programından baktığımda da camera bulunamadı diyor.Yani sorun ara kabloda gibi,başka bir sorun olabilir mi,Canon'un bu özel kablosundan nasıl temin edilir.Makinedeki araç sigorta işlemiyle ilgili fotoğraflara çok acil ihtiyacım var.Bir tavsiyeniz olabilir mi acaba?

Tarih: 5 Mayıs 2011, 12:53 - İp: 78.***.**8.113
velicetinkaya
velicetinkaya (üye)
Sivas / Amatör

Hocam makinenizi takın aynı şeyi derken Bilgisayarıma gelip sağ tıklayın özellikler diyin karşınıza açılan pencerede

Donanım sekmesinden Aygıt yöneticisine giriyorsun...
Sonra

ve gösterdiğim yerden donanım değişikliklerini tara diyorsun o arıyor ve buluyor. Kolay gelsin

Sistemin XP degilde Windows 7 ise yine aynı bilgisayarıma özellikler de sol kösede aygıt yöneticis var gerisi aynı

Tarih: 5 Mayıs 2011, 19:11 - İp: 78.***.**6.235
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Veliçetinkaya teşekkür ederim.Dedğinizi yapıp Eylem sekmesinden donanım değişikliklerini tara yaptım hiçbir şey çıkmadı,zaten sorun ara kabloda ise görünmemesi normal .
Acil sorunumu başka türlü çözdüm.Makinenin cf kartını bir dijital matbaacıya götürdüm istediğim resimleri flash diske aktardık ,hallettik.
Yine de bu Canon ara kablosunu bulmam gerek.Onca A serisi Canon sahibinden makinesi ıskartaya çıkmış olanını bulmak lazım!

Tarih: 8 Mayıs 2011, 15:17 - İp: 78.***.**8.113
velicetinkaya
velicetinkaya (üye)
Sivas / Amatör

Hocam sen başka sorun olabilir mi diye yazmıssın bende olabilirse bu olur dedim gösterdim.

Kablon sorunluysa bilgisayarın suçu ne birtane bulabilirsen bul aynısından. Yok oda yoksa bir kart okuyucu alsaydın da olurdu ben sana başka sorun olurmu dediğin için böyle anlattım.

Canon u beklemeye gerek yok al makineyi git bir bilgisayarcıya aynısından bulursun mutlaka..

Tarih: 8 Mayıs 2011, 17:38 - İp: 88.***.**7.139
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Aynisinden bulursun derken, bilgisayarcılarda Canon fotoğraf makinesi ara kablosu mu bulunur?

Tarih: 9 Mayıs 2011, 13:25 - İp: 78.***.**8.113
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Kendi soruma kendim cevap vereyim.Kadıköy Yazıcıoğlu Han'dan 5TL ye aldım ara kabloyu .İlginize teşekkürler.

Tarih: 10 Mayıs 2011, 15:40 - İp: 78.***.**8.113
velicetinkaya
velicetinkaya (üye)
Sivas / Amatör

Yahu önce bir sormayı cevap beklemeyi öğrenseniz siz???

kendi soruma kendim cevap vereyim. yazma o zaman kardeşim niye acil durum diye foruma şey yazıyorsun madem kendin cevap veriyorsun. Herkes istediği gibi her zaman girse zaten yazarlar milletin işi gücü var.

önce soruyor sonrada ben böyle daha kolay yaptım diyorsun yap o halde niye buraya yazıyorsun hiç bir şeyi bilmiyorsan al kart okuyucu onunla at onudamı bilmiyorsun. Al makineyi git bilgisayarcıya buna uygun kablonuz varmı de ayarlar sana onuda mı bilmiyorsun bak arayınca buluyorsun hemen değilmi???

tövbe...

Tarih: 10 Mayıs 2011, 18:37 - İp: 212.***.**3.106
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Bana bak oğlum(muhtemelen oğlumdan küçüksün de) sen biraz sakin ve terbiyeli olsana!Ne bu afra tafra?Burası insanların yardım almak için başvurdukları bir yer değil mi?Foruma yazmadan önce araştırmayı ben senden iyi bilirim ama mecburmuyum kart okuyucu vs bilmeye,belki teknik hiç bir şeyden anlamıyorum,belki sözkonusu kabloyu sadece Canon yapar biliyordum.Sen sözedince araştırdım kart okuyucu vs oradan başka şeyleri de öğrendim ama çok acildi hiç de bildiğim bir konu değildi.Kusura bakma meşgul ettik seni, yine de senden fikir aldım teşekkür ederim!

Tarih: 12 Mayıs 2011, 15:12 - İp: 78.***.**8.113
the_high_road
the_high_road (üye)
İzmir / Amatör

Hafıza kartından resim yüklemiyomusun? bi de o yolu dene

Tarih: 5 Temmuz 2011, 11:08 - İp: 85.***.**5.113
  • 1