pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yazıklar Olsun Hırsızlara

Dün bir haber okudum. Diyarbakır elektriğin %90 ını kaçak kullanıyormuş. Vanda ufo satışında patlama olmuş. Bu yüzden ne kadar trafo varsa patlamış. KUllanılan elektrik faturalara yansımamış.Çünkü diyarbakır gibi kaçakmış. Doğu illerinin nerede ise tamamı böyle imiş.
Bizim ilçemizin eski adı Kürt köyü.Ama böyle bir durumdan bir kürt olarak utanç duyardım doğrusu. Gerçekten utanç verici bir durum. Bunun adı düphedüz hırsızlık. Güneydoğunun büyük bir çoğunluğunun dindar olduğunu geçenlerde bir arkadaşım söylemişti. Dindar bir Kürt nasıl hırsızlık yapabilir. DEvlet bize bakmak zorunda bu nedenle çalıyoruz haklıyız gibi şeyler sadece kendini aldatmaktan başka nedir. Kullanılan elektrikte 70 milyonun hakkı var. Ben hakkıma düşen kısmı HELAL ETMİYORUM. Tekrar yazıyorum. HElal Etmiyorum. Ahirette iki elim bu insanların yakasında olacak.
Batıda da pekçok fakir var.Ama hiçbirisi evini kaçak elekrikle ısıtmıyor. Hatta hiçbir zengininde evini elektrikle ısıttığını duymadım. Zİra evi elektrikle ısıtmak ancak hırsızların cesaret edebileceği pahalı bir fiil.Fakirlik hırsızlığa bahane olamaz, olmamalı.
Hangi insaf sahibi kuyuya rezistan atarda 24 saat sıcak su kallanır, hangi insaf sahibi tavana karyola bağlar ve elektrik verir bununla ısınır. Hangi insaf sahibi evi yaparken kaçak elektrikle ısınmaya göre tertibatını ayarlar.
Bunu yapanlara yazıklar olsun diyorum. Bunu bir Kürt köylü olarak söylüyorum. Bu sebeple kimse bana faşist diyemez. HAKKIM HELAL DEĞİLDİR.

#pazarbey' tarafından 13.01.2008 18:23:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ocak 2008, 12:01 - İp: 88.***.**7.106
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Her ne olursa olsun hakkm helal değildir. Lakin mesele İyi Türkler Kötü Kürtler meseleside değildir.
Mesele hırsızlığı meşru görme temayülüdür.
Burdada bizim bir köyümüzde Türkler olmayan tarlalaları için tarla parası aldı. Lakin adalet burunlarından fitil fitil getirdi. Mesele bu işte.
Başbakanın diyarbakır kalesini düşürmek için bedava elektrik vermesi beni hiçmi hiç ilgilendirmez. İhtiyacı olana her türlü yardım tamam. Ama bir bölgenin tümüne bedava elektrik vermek anayasanın temel ilkelerinede aykırı. Nerde eşitlik. Ben kimseyi beslemek zorunda değilim. Vermek zorunda olduğum şey zekatsa ben uygun gördüğüme veririm.
Vergi ise zaten bunu devlet çatır çatır alıyor benden. Hemde kimsenin tahmin edemeyeceği kadar yüksek miktarda.

Tarih: 20 Ocak 2008, 15:56 - İp: 88.***.**2.52
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

kesinlikle katılıyorum size pazarbey sonuna kadar katılıyorum

bazıları yapıyor bazıları cazasını çakiyor aylık elektirik faturam ortalama 280 -300 ytl

tebrikler böyle bir konu açtıgınız için

Tarih: 20 Ocak 2008, 16:01 - İp: 88.***.**8.56
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

pazarbey evinin temelini kacak elektrik kullananlarla doldurmus dıyolarrrr

hırsızlık mesru gorulemez hırsız hırsızdır.
ama hırsız yaratırsan kendi elinle, donunu caldı dıye kızmayacaksın.
(sen yaratmadın tabi lafın gelisi)
yoksa niye helal ediyim hakkımı ben ogrenciyim. kiramı faturalarımı nasıl yatırcam dıye butun ay dort donuyorum...

Tarih: 20 Ocak 2008, 18:19 - İp: 88.***.**3.11
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Külliyen Yalan. Evin altı blok mermer.Bu nedenle kimseyi gömecek kadar toprak çıkmadı.
Kesinlikle öyle olmalı ama olmuyo işte.
Cap dediğin gibi bende sadece ev için 150 ytl elektrik veriyorum. Vereceğimde.
Hayatımın hiçbir döneminde hırsızlık yapmadım. Hele 70 milyonun hakkını yiyebileceğim bir işe hiç girmedim. Yıllarca sağlık karnem olmadı. Tanıdık doktorlar bile bana bir yakınımın karnesine ilaç yazma teklifinde bulundu. Fakat bunu asla kabul edemeyeceğimi söyledim. Zira 70 milyonun hakkı var o ilaçlar üzerinde. Pahalıda olsa kendi cebimden verdim.
Allah ne benim nede ailemin boğazından haram lokma geçirtmesin.

Tarih: 20 Ocak 2008, 18:30 - İp: 78.***.**0.107
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abicim bırak ta şu simileyi istediğim gibiistediğim kadar kulllanayım

Tarih: 20 Ocak 2008, 20:20 - İp: 88.***.**9.198
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 20 Ocak 2008, 23:20 - İp: 88.***.**6.92
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Simileyleylere veda etmeden kendi bindiği özel otomobilinin yakıtını vergiden düşürmeyi marifet sayanlara iki yakasını bir araya getiremediği halde vergisini kuruşu kuruşuna devletine ödeyen dürüst insanlara teşekkür ederek hakkını verelim Kul hakkı kalmasın üzerimizde...

Tarih: 20 Ocak 2008, 23:32 - İp: 88.***.**5.3
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 20 Ocak 2008, 23:50 - İp: 88.***.**6.92
kameraci
kameraci (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

AYNEN KATILIYORUM SANA ABİCİM YAZIKLAR OLSUN SUÇ POLİSLERDE NEDENMİ YAKILIYORLAR BİR HAFTA SONRA BIRAKIYORLAR SONUÇTA HANGİ ELİNLE YAPMIŞŞA SAĞLA YAPMIŞŞA SAĞ ELİNİ KESSİNLER YANİ AKLI BAŞINA GELSİN BENİMDE PANASONİC MD9000 KAMERAMI ÇALDILAR YAZIKLAR OLSUNNNNN

Tarih: 31 Mart 2008, 18:20 - İp: 78.***.**2.203
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gecmiş olsun da polisin kabahatı ne??
hırsızı içeride tutacak yasayı hazırlamak yasama organının işidir.

Tarih: 31 Mart 2008, 18:28 - İp: 88.***.**3.69