ayg
ayg (üye)
İstanbul / Meraklı

Yaşasın Cumhuriyet!!!

"BEN, MANEVİ MİRAS OLARAK HİÇBİR AYET, HİÇBİR DOĞMA, HİÇBİR DONMUŞ VE KALIPLAŞMIŞ KURAL BIRAKMIYORUM. BENİM MANEVİ MİRASIM BİLİM VE AKILDIR...

ZAMAN SÜRATLE İLERLİYOR, MİLLETLERİN, TOPLUMLARIN, KİŞİLERİN MUTLULUK VE MUTSUZLUK ANLAYIŞLARI BİLE DEĞİŞİYOR. BÖYLE BİR DÜNYADA, ASLA DEĞİŞMEYECEK HÜKÜMLER GETİRDİĞİNİ İDDİA ETMEK, AKLIN VE İLMİN GELİŞİMİNİ İNKAR ETMEK OLUR...

BENİM TÜRK MİLLETİ İÇİN YAPMAK İSTEDİKLERİM VE BAŞARMAYA ÇALIŞTIKLARIM ORTADADIR. BENDEN SONRA BENİ BENİMSEMEK İSTEYENLER, BU TEMEL EKSEN ÜZERİNDE AKIL VE İLMİN REHBERLİĞİNİ KABUL EDERLERSE, MANEVİ MİRASÇILARIM OLURLAR."

MUSTAFA KEMAL

1933 - CUMHURİYET BAYRAMI AÇILIŞ KONUŞMASI' NDAN...

---

YAŞASIN CUMHURİYET, SONSUZA DEK...

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...

Tarih: 27 Ekim 2006, 13:26 - İp: 81.***.**0.230
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Emmi niden gatılmıyola risepsiyona gali bunla biliyonmu. Çünküme arada baş örtüsü denilen kumaş parçası var.

Tarih: 30 Ekim 2010, 22:36 - İp: 78.***.**2.19
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bayrakta kumaş parzçası senin bakış açına göre. Ayıp ayıp. Kahraman maraşta niye savaştık gevurlar ile. şimdi gevurlar içimizde maaleesef.

Tarih: 31 Ekim 2010, 05:10 - İp: 88.***.**7.238
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

burda cumhuriyet karşıtı yok.pazerbey işi olduğundan katlmamış.bir çoğumuzunda işi olduğundan katılamamış olabilir.fakat özellikle istanbuldaki gösteri muhteşemdi.

siyasilere gelince baş örtüsü dayatmasını ben insani ölçülere göre bir kimseye baskı yapılmaması görüşündeyim.burası iran değil insanların başını zorla kapatamazsınız.keza mini etek giyenede niye mini etek giyiyorsun demek onların iradesine saygısızlıktır.cumhurbaşkanı eşinin başı kapalı olması onun tercihi.herbaşı kapalı olanıda tecrit etmek, bunu toplumun dışına itelim mantığı .nasıl iteceksin adamlar oyların yarısını almış.bu cumhuriyet ilkelerin ters düşmezmi.herkes halkın iradesine saygı gösterebilmeli.burası kongo cumhuriyeti değil.

herkes birbirinin giyim anlayışına iradesine saygı gösterebilmeli.hem insan hakları açısından hem iradesine saygı gösterme açısından.şimdi atamızın anasına,bacısına başı kapalı diye küfürmü edelim.olgunlaşacağız biraz zaman alıcak ama insan nasıl olunur karşı tarafa nasıl saygı göstereceğiz bunu zamanla öğreneceğiz.imsan olmayı

Tarih: 31 Ekim 2010, 22:53 - İp: 78.***.**2.172