ayg
ayg (üye)
İstanbul / Meraklı

Yaşasın Cumhuriyet!!!

"BEN, MANEVİ MİRAS OLARAK HİÇBİR AYET, HİÇBİR DOĞMA, HİÇBİR DONMUŞ VE KALIPLAŞMIŞ KURAL BIRAKMIYORUM. BENİM MANEVİ MİRASIM BİLİM VE AKILDIR...

ZAMAN SÜRATLE İLERLİYOR, MİLLETLERİN, TOPLUMLARIN, KİŞİLERİN MUTLULUK VE MUTSUZLUK ANLAYIŞLARI BİLE DEĞİŞİYOR. BÖYLE BİR DÜNYADA, ASLA DEĞİŞMEYECEK HÜKÜMLER GETİRDİĞİNİ İDDİA ETMEK, AKLIN VE İLMİN GELİŞİMİNİ İNKAR ETMEK OLUR...

BENİM TÜRK MİLLETİ İÇİN YAPMAK İSTEDİKLERİM VE BAŞARMAYA ÇALIŞTIKLARIM ORTADADIR. BENDEN SONRA BENİ BENİMSEMEK İSTEYENLER, BU TEMEL EKSEN ÜZERİNDE AKIL VE İLMİN REHBERLİĞİNİ KABUL EDERLERSE, MANEVİ MİRASÇILARIM OLURLAR."

MUSTAFA KEMAL

1933 - CUMHURİYET BAYRAMI AÇILIŞ KONUŞMASI' NDAN...

---

YAŞASIN CUMHURİYET, SONSUZA DEK...

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...

Tarih: 27 Ekim 2006, 13:26 - İp: 81.***.**0.230
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

2 sene öncenin topiği hortlatıldığından 83 olması gayet normal. klavye hatası değil.

Tarih: 29 Ekim 2008, 22:34 - İp: 81.***.**7.8
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Eskiden resmi yazılar gelirdi okula 'Cumhuriyet Bayramı'nın coşkulu kutlanması v.s' şeklinde Milli Eğitim'den...

Tarih: 29 Ekim 2008, 22:45 - İp: 78.***.**1.48
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Topik 2006 baskı
zafertekin ve ordu24 ten özür dilerim.

lasthope 83 değil 85 büyük patron fdiker müdahale etmeli

Tarih: 29 Ekim 2008, 22:50 - İp: 78.***.**3.186
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

dimi

Tarih: 29 Ekim 2008, 22:51 - İp: 88.***.**2.220
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN...

Tarih: 28 Ekim 2009, 22:53 - İp: 85.***.**0.193
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 28 Ekim 2009, 22:56 - İp: 88.***.**1.2
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Marmariste kaymakamlık tarafından cumhuriyet yürüyüşü iptal edilmiş
Kaymakamlık ''meteoroloji yetkilileri verilerine göre hava muhalefeti ve domuz gribi nedeniyle okullar bir hafta tatil, bu nedenle iptal etme kararı aldık" açıklamasını yapmış.

KAYNAK

Tarih: 28 Ekim 2009, 23:08 - İp: 88.***.**7.60
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

artık cumhuriyet düşmanları cumhuriyeti yıkamıyacaklarını 86.yılda anlamışlardır.şeriat isteriz diyenlerinde büyük bir bölümün bakış açıları değişti cumhuriyeti savunmaya başladılar.eğitimli dinayet işleri başkanlığıda cumhuriyetten taviz vermiyor.geriye bir koministler kaldı onlarda artık cumhuriyeti yıkamayacaklarını yakında itiraf eder.kominst pkk artık bölünme istemiyoruz demeye başladı.taviz vermemek lazım bunlara.yaşasın halkın iradesi,yaşasın cumhuriyet

Tarih: 29 Ekim 2009, 08:39 - İp: 88.***.**4.32
sedasrgnc
sedasrgnc (üye)
Bursa / Meraklı

Sözde koruyuculuk diyerek paylaşılıyordu topraklarımız, üzerinde ki insanlarımız hiç sayılıyordu , büyük bir mücadele verildi, yoktan tekrar var oldu bu ülke; özgürlüğümüz kolay kazanılmadı çok kan döküldü, sayısız yıkım yaşandı ama kazanıldı ,ardından bu toprakların üzerindeki insanları birleştiren onları halk yapan,bu halkında egemenliği kendi elinde tuttuğu bir yönetim biçimi geldi CUMHURİYET ,bu zamana kadar çok darbe aldı ama yıkılmadı ,yıkılmamalıda CUMHURİYET BAYRAMI’mız kutlu olsun…

Tarih: 29 Ekim 2009, 08:44 - İp: 78.***.**3.233
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Evet eskiden okullara güzel resmi açıklayıcı tamimler gelirdi, harmancı..Şimdi nasıl ki.

Tarih: 5 Kasım 2009, 09:11 - İp: 88.***.**7.160