lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

«vaziyetin Vehameti» Bu Derece...

Bana gönerilen bir PowerPoint dosyasını (YORUMSUZ) sadece paylaşmak istedim. İnşallah bunda da tartışılacak bir şey yoktur. İndirin, sadece izleyin, sonra hiçbir şey yokmuş gibi, yaşamınıza devam edin.

http://www.hemenpaylas.com/download/1708881/tayyibinyemini.pps.html

Sevgiler.

Tarih: 29 Eylül 2006, 18:57 - İp: 85.***.**5.20
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

lacimert'i bir konuda bilgilendirmek (uyarı olarak adlandırılabilir) maksadı ile cevap yazdım.. ve öncesinde kendi benliğimizi, cevap yazanlara hatırlatmak istedim..

pps dosyalarını açamıyorum, ancak böyle bir dosya ve bu politik isimle ilgili olarak, zamanında başımız ağrımış, huzurumuz kaçmıştı..

Konuyu hoş görmediğimi belirtsemde.. dağıtmamak gerekir diyorum...

Saygılarımla.. . mete...

Tarih: 1 Ekim 2006, 14:20 - İp: 85.***.**7.185
azrael
azrael (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Neye karşı şavaşın, neye karşı direnişin var.?

Sen idare etsen, sanki sana karşı direniş olmayacağınımı düşünüyorsun..

Egolarını ön plana çıkararak, vasfı olmayanların yapmış oldukları kardeş düşmanlığından öte birşey olmaz.

Helde ülkemizde. hadi siyaset çöktü diyelim, güçlü bir ordu varken, bu savaşı ve direnişi yapan çakallara ne gerek var.

Siz askeridemi karşınıza alacaksınız. savaşınız, direnişiniz siyasete - yönetimemi, yoksa halkların bölünmesine sepeb olacak zemini hazırlamadamı.
onlar bitincede askeremi yönelecek. Eğer askerle bir sorununuz yoksa birakında ülkenin legal kuruluşlaru bu işi yapsın.
Kardeş kanımı dökülsün istiyorsunuz. Eğer kardeş değiliz diyorsanın ne işiniz var bu ülke topraklarına.

#azrael' tarafyndan 01.10.2006 21:15:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ekim 2006, 18:36 - İp: 88.***.**5.238
lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

1) azrael: "Belki bir çok şey doğrudur.Hangi hükümet döneminde olmadı bunlar."
Yani başkaları da kötü şeyler yapmıştır deyip, eleştirmeyelim, öyle mi? Harikasın yaa....

2) "...zaten paylaşıyorsun sunumda olanları. Bumu senin hayat felsefen bumu yansız yaklaşımın."
Vatanıma ve Cumhuriyete kastedenler karşısında KESİNLİKLE YANSIZ DEĞİLİM!..

Ayrıca, "Yorumsuz" deyimini de, sunumun üzerine başka birşey söylemeyeceğim anlamında kullanmıştım. Ama, üç gündür yazılan saçmalıkları görünce, yine dayanamadım.

3) "Kör olmak gerek ülkedeki gelişmeleri görememek için." Kimin kör olduğunu, gaijin ve foks çok güzel anlatmış zaten.

4) azrael: "bir islamcıdan dahamı iyiydiler." İslamcılık konusu, tartışılabilecek ayrı bir konu. Bu sunumda görmen gereken, yakında T.C.'nin cumhurbaşkanı olmaya soyunan zihniyetin, Cumhuriyet ilkelerini yıkma azmi olmalıydı. Ee, müsaadenle, buna karşıyım.

5) wedath, sams: O beğenmediğiniz "resimdeki" kişinin, vatanına ihanet eden bir tavrını gösterin de, görelim. Gönderdiğim sunumda, işte böyle bir ihanet var, onu niye görmüyorsunuz?

6) azrael: "demokrasi= Milletin seçtikleri kişiler milleti istedikleri gibi yönetmesi biçimi. Sosyalızim= Bir şekilde yönetimi ele geçiren bir grubun halkı istedikleri gibi yönetmesi. Krallık, Padişahlık, Askeri yönetim, asiret. vb.= Kendini bilen veya bilmeyen birinin halkını istediği gibi yönetmesi-idare etmesi şekli

Vay be, bu ne engin bilgi, sayın azrael, sizin tanımınıza DEMOKRASİ olamaz ve bizler de hiç eleştirmemeliyiz; Yoksa sizi karşımızda buluruz... Bir de, "Varmı bunun aksını söyleyebilecek biri." demişsiniz. Estağfurullah, ne haddimize?

7) mete007: "...benzer bir pps dosyası nedeniyle...", "..pps dosyalarını açamıyorum" Daha dosyanın ne olduğunu görmeden, sadece gönderenin adına bakıp saldırıya geçmek, size yakışmadı sayın mete007.

8) azrael: "Siz askeridemi karşınıza alacaksınız. ...Kardeş kanımı dökülsün istiyorsunuz. Eğer kardeş değiliz diyorsanın ne işiniz var bu ülke topraklarına."
Sevgili azrael, kusura bakma, "azraelce" tercümanım yanımda olmadığı için, hiçbir şey anlamadım, bu sözlerinize yanıt veremiyorum. İyisiniz...

Tarih: 2 Ekim 2006, 15:13 - İp: 81.***.**0.48
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Ulan bu tayyib erdoğan ne adammış be büyücümüdür nedir insanlar kör olmuşcasına hala adamı haklı çıkartabiliyolar Hala savunabiliyolar.
Adı önemli değil bi sitede yapılan ankette soru şu; Şimdi seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz? inanmazsınız ama ankete katılan insanların %40ı na yakın kesimi akp diyor bu kadar olur artık.
Gerçi inanılmayacak bişey yok beklerim ben bu milletten hatta %40ı az 60-70 olması lazımdı hayal kırıklığına uğradım.
Akıl sır erecek gibi değil Allah sonunu hayır etsin bu memleketin.

#chopsuey' tarafyndan 02.10.2006 16:42:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ekim 2006, 16:40 - İp: 81.***.**4.92
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

işareti; konuyu son derece yadırgadığımı gösterir..

saldırı üslubu: size kendi hareketinizi hatırlatmam gerekir..

bir konuda yazdığım bilgileri sildim... siz aylar sonra konuyu güncelleştirip

"Vay be! 5 sayfalık bir tartışma! Ama ben ençok, "O zaman evde sakal traşı falan olma. Git berbere. Onlar da bu işi senden daha iyi yapiyorlar ve o işten ekmek yiyorlar." sözünü beğendim"

sözlerinizle...

bu siteye... kavga seyretmeye , münakaşa çıkarmaya geldiğinizi gösterdiniz...

başarının formülünü.. başarılı kimseler verebilir.. (fotoğraf konusunda kendimi ispatlamış kimseyim)

burada, bir politikacının adını anıp... sitedeki maksadınızı açıkça belli ediyorsunuz...

size söylediklerimi saldırı olarak kabul ediyorsanız...

yukarıdaki sizin sözlerinizi tekrar hatırlatırım..

siz kendinize saldırılsın istiyorsunuz...

burada bulunma maksadınız; politik atışma yapmak...

size cevap yazmakla alçalıyorum ama.. Allah Islah etsin demeden duramıyorum...

Tarih: 2 Ekim 2006, 16:46 - İp: 88.***.**3.81
lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

Sayın Mete, "size yakışmadı" sözümü geri almaktan başka seçenek bırakmadınız. Üzüldüm doğrusu...

"bana cevap yazmakla alçalmanıza" da çok üzüldüm. Bence siz, herşeyi bizden iyi bilen, "başarılı" büyüğümüz olarak, hiç alçalmayın.

Sevgiler...

Tarih: 2 Ekim 2006, 16:59 - İp: 81.***.**0.48
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Kırmayın birbirinizi...

Tarih: 2 Ekim 2006, 17:01 - İp: 213.***.**1.5
wedath
wedath (üye)
İstanbul / Amatör

Foks demişki ; ""CHE GUEVERA kadar başınıza taş düşsün. Adamın hayatını bile bilmeden yorum yapmayın""

Parkta oturan bir insanın başına kuş pislemesi gibi birşey olurdu bu en fazla..

Lacimert demiş ki; ""5) wedath, sams: O beğenmediğiniz "resimdeki" kişinin, vatanına ihanet eden bir tavrını gösterin de, görelim. Gönderdiğim sunumda, işte böyle bir ihanet var, onu niye görmüyorsunuz?""

Tamam, o adam kendi milletinin kahramanı.Bundan size ne?..Sizin o adam kadar başarılı olan bir kahramanınız olmadımı bu ülkede.Lafa gelince mangalda kül bırakmazsınız..Atatürk'ün o büyük şahsiyetin arkasına sığınır atar tutarsınız, ondan sonra tutar che nin fotoğrafını gururla taşırsınız..Bu simge bu ülkede terörist ve terörist ruhlu kişilerin simgesidir.Türk Bayrağı'nın indirilip yere atıldığı bir törende bayrağı atıp bölücü başının resmini asanların olduğu salonda gençlerin yarısnın t-shirtleride che li idi hatırlayalım.DHKPC nin onaylı afişi haline gelmiş nerdeyse,hala burda gıy gıy yapıyorsunuz.

chopsuey demiş ki ; ""Ulan bu tayyib erdoğan ne adammış be.inanmazsınız ama ankete katılan insanların %40ı na yakın kesimi akparti diyor bu kadar olur artık.""

Senin gibi seviyeli ve üstün zekalı olmadıkları içindir.

Tarih: 3 Ekim 2006, 10:11 - İp: 85.***.**0.8
wedath
wedath (üye)
İstanbul / Amatör

foks; sen ne dengesiz adamsın! Beyninde idrak yetenği yok herhalde ki, benim söylediğimi alıp, aksini söylemişim gibi tekrar dönüp bana söylüyorsun. Senin ne haddine , beni vatanımdan kaçmakla suçluyorsun.Senin gibi karaktersizlere pabuç mu bırakırım ben ! Önce ülkücü olmuş,yok sonra ADD'ye uye olmus sonra cemaate girmiş,zaman okumuş,cumhuriyete abone olmuş, bir türlü kendisini bulamayan bir mahlukat olarak kalmışsın ortada işte
Hele şu lafına bakınca "CHE gibi devrimciler, vatanları uğruna dağlarda can verirken sen kaçmaya devam et"
senin gerçekten terörist odaklarla bağlantın olup olmadığından endişe etmeye başladım..
Kısacası sen böyle vatansever pozları atarken aslında malum taraftan partizan olduğun ortada..

Bu arada che kendi vatanında değil,başka bir ülkeyi katıp karıştırmaya gittiği yerde öldü.

#wedath' tarafyndan 03.10.2006 16:18:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ekim 2006, 16:15 - İp: 85.***.**0.8
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Nikon un yeni çıkan D80 modelinde is yokmuş..
e ben anlamadım fuji9500 de de yok..
objektif özelliği ama fuji yerden yere vuruluyo..
30 iso diye bişi varmıki bana yüksek iso değil düşük iso lazım

Tarih: 3 Ekim 2006, 16:41 - İp: 81.***.**0.157