pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Vahdet-i Vücut Çu Yaşar Nuri

Habertürkte biraz önce seyrettim .Beyefendinin son icadı bu olmalı. Allahı n kainattın veya dönen sürecen kendisi olduğunu söyledi. Yani büyüyen , genişleyen zaman içinde yüzüp giden kainat Allahın ta kendisi imiş.
Monistler veya vahdeti vücutçular ehli sünnet inancında sapık olarak gürülmüşlerdir. Zİra Allah hariç herşey yaratılmıştır. Allah yaratık değildir. Bizler veya kaanat Haşa Alllahın bir parçası değiliz.
Bu adam niye böyle şeyleri ortaya atıyor anlamıyorum. Ancak bu son ortaya attığı şey kesinlikle İslam inincı dışı. Geçi geçende evrimi İslam alimleri ile tasdike kalkmıştır. İsam alimi derken müslüman görünen diyelim.

Tarih: 27 Nisan 2009, 21:11 - İp: 78.***.**0.40
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Çok ahlaklı canım..Din adamı ya..

merak etme Mustafa hele bir çağırsın o zamn görüşürüz

Tarih: 29 Nisan 2009, 20:30 - İp: 88.***.**3.104
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Hususi arabayla başta seni aldıracaklar pazaremmi,seni..canlı yayına..

Tarih: 29 Nisan 2009, 20:30 - İp: 88.***.**3.75
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

yaşar nuri hocaya bir mail atayım, bu forumun linkini vereyim... belki kendi hakkında yazılanlar ve yazanlar hakkıında bir şeyler yapar... haberturk gazetesinde köşesi vardı sanırım en son...

Tarih: 29 Nisan 2009, 20:31 - İp: 78.***.**3.113
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Gir hürpartiye oradan da ulaşırsın fuji..

Tarih: 29 Nisan 2009, 20:34 - İp: 88.***.**3.75
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Hadi bizi geçtik siteye bir şey olacak ..Aman fuji etme eyleme gözünü seveytim

Tarih: 29 Nisan 2009, 20:37 - İp: 88.***.**3.104
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sanada özel araba yollarlar lazut emmi.. canlı yayına..

Tarih: 29 Nisan 2009, 20:51 - İp: 88.***.**3.75
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Din adamı değil lazut hocam, din adamı değil. Kim dedi sana O'nun din adamı olduğunu? İnternette mi buldun yine

Kumköy abi, halkın yükseliş partisi dicektin galiba. Hür parti, eski Yaşar Okuyanın partisi değil miydi? Gerçi birleştilerdi bi ara onlar Yaşar Nuriyle emme ne oldu bilmem

Tarih: 29 Nisan 2009, 20:58 - İp: 78.***.**2.8
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Öhhü öhü öhü..özür dilerim Mustafa..Yahu bu parti başkanı bu din adamı sözüme de bir düzne methiye dizip isptlamayan falan falandır der mi?

Tarih: 29 Nisan 2009, 21:03 - İp: 88.***.**3.104
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Lazut hocam, onu bilmem de sen adamcağıza bu kadar iftira attıktan sonra, kesin sana da bi iftira dinciliğinin veledi derdi kanımca

Tarih: 29 Nisan 2009, 21:14 - İp: 78.***.**2.8
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

İftira mı? ..töbe töbe..hadi ben ona iftira attım diyelim...Attığım kişi bir kişi..

O koskoca İslam dinine iftira atıyor..Milyonlarca insanın imanına iftira atıyor..O bunun hesabını nasıl verecek onu hiç düşündün mü?

Üstelik o kitap senin elinde var Mustafa o sayfalarda o ifadeler var mı yok mu?

Tvlerden duytduklarım onun ağzından duyduklarıma sen nasıl iftira dersin..Ben sana kitaplarından hiç birini okumadım ama tvlerdeki tartışmalrını dinledim, bizzat karşılıklı kendisini dimledim diyorum ama sen bana hlen daha iftira atıyorsun diyorsun.

Valla şimdi kalbimi kırdın işte..Mümkünse bu konuyu kapatalım.

Not:yoksa Y.Nuri ile bir yakınlığın mı var senin

Tarih: 29 Nisan 2009, 22:08 - İp: 88.***.**3.104