kuzeyemir
kuzeyemir (üye)
Aydın / Profesyonel Fotoğrafçı

Üst Bant Tercihi

memleketin kaos içine çekilmeye çalışıldığı bir süreçte bizim editörlerimizin de üst bandı "gezi" fotoğraflarına ayırması çok yanlış olmuş.
bu sitede olanların hayra gittiğine inanan da var, şerre gittiğine inanan da.
sitenin "taraf" olma lüksü olamaz...

Tarih: 5 Haziran 2013, 21:30 - İp: 95.***.**4.27
arkutbay
arkutbay (üye)
İstanbul / Amatör

CENENNEMİN EN KARANLIK YERLERİ BUHRAN ZAMANLARINDA TARAFSIZ KALANLARA AYRILMIŞTIR (eskilerden)

BİTARAF OLAN BERTARAF OLUR (yenilerden)

Taraf olmak lüks değil HAK tır .

Tarih: 6 Haziran 2013, 12:45 - İp: 176.***.**6.14
akhisarli
akhisarli (üye)
Yurtdışı / Amatör

"sitenin taraf olma lüksü olamaz..."ifadesi ile"Taraf olmak lüks değil HAK tır"ifadesi birbirinin antitezi/karşıtı değil.Daha doğrusu Mehmet Bey'in dikkat çektiği noktaya bu argümanla cevap vermek bence olmamış,yetersiz.
Herkes tek tek elbet taraf olabilir ve elbette bu bir haktır ama farklı düşüncedeki insanların faaliyet gösterdiği bir platformu sadece belli bir düşüncenin sesi haline dönüştürmek en hafif ifadeyle şık değil!
Site editörleri bu noktayı es geçmiş ya da önemsememiş.Sanırım Mehmet bey'in söylemek istediği sadece bu ve ben kendisine katılıyorum...
Bu üst band anlayışı site üyelerinden bir kısmını memnun edip diğer bir kısmını rencide ediyorsa bu adil bir editörlük olur mu???
Bu site,siteye üye olan herkesin ve editörler bu detayı dikkate almak zorunda(ydı)...

Tarih: 6 Haziran 2013, 18:48 - İp: 95.***.**4.2
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

...

#kiev-19' tarafından 11.06.2013 23:54:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Haziran 2013, 19:01 - İp: 176.***.**1.69
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Bütün TV kanalları olayları sansürlerken, bu site cesurca davranarak paylaşılan fotoğrafları aynen aktardı. Işığınız bol olsun üstadlar...

Tarih: 6 Haziran 2013, 22:23 - İp: 83.***.**9.114
mehmet1977
mehmet1977 (üye)
İstanbul / Amatör

Türkiye de çok ciddi toplumsal olaylar oluyor.
Yokmuş gibi mi davranılmalıydı ?
Bazı basın gibi sansür mü yapılmalıydı ?
Bu derece önemli bir olaya üst bantta yer vermek normaldir. Mete bey'e katılıyorum.
Sansürcüler, olayı özemsiz göztermeye çalışanlar teker teker özür diledi zaten.
Türkiyenin önemli bir değişim noktasında olduğunun farkında mısınız ?

Tarih: 6 Haziran 2013, 23:07 - İp: 85.***.**6.12
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bir memleketin aydınlanması neticesi dolayısı ile Atatürk, BASIN'ın özgür olmasını ve gerçekleri yazmasını istemiştir...

Eğer sizler basının sansürlenmediğini ispat edebilirseniz, bende NETFOTOĞRAF'ın yanlış yaptığını kabul etmiş olacağım...

Tarih: 6 Haziran 2013, 23:54 - İp: 176.***.**7.248
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Hakikaten ilginç bir ülkede yaşıyoruz...

Bu ülkede 18 yaşın altına sigara satmak yasak..

Ben daha bir savcının, yada polisin, 18 yaşın altında sigara içen birine, bunu nerden aldın diye sorduğunu ne duydum ne de gördüm..

Okullarda sigara içen öğrenciler oluyor. Disipline gidenler de oluyor. Daha bir tanesine bunu nereden aldın diye sorulduğunu duymadım..

Gençlerin sağlığı düşünülüyorsa bir Allah'ın kulu sorar bunu...

Yani yanlış sorular soruluyor, çünkü doğru soruları sormaya korkuyoruz.. Yemiyor...

Yani Mehmet Hocam, senin fikrin ne? Hayra mı gidiyor, şerre mi?

Tarih: 7 Haziran 2013, 03:27 - İp: 95.***.**8.99
mustafali
mustafali (üye)
İstanbul / Amatör

Üst bant tercihi çok yerinde bir karar.Türkiyenin her yerinde halk demokratik hakkı olan tepkilerini gösteriyor ama yandaş medya da çıt yok.Her platformda öne çıkarılmalıdır ister fotoğrafçılık sitesi
olsun ister yemek sitesi.Memleketi kaos içine sürükleyen zaten yöneticilerdir.Şamar oğlanı olduk nerdeyse amerike ne derse onu yapıyoruz bugun tepki göstermeyeceğizde koyun gibi evdemi oturacağız.

Tarih: 7 Haziran 2013, 09:57 - İp: 92.***.**5.2
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

kuzeyemir haklısın arkadaşım. tenkit edenler anlamadıkları için tenkit ediyorlar. Bu mevzuda herkes aynı düşünmüyor ve aynı düşünülmesinin imkanı yok! Bu mevzuyu sitemize taşımak arkadaşlıklara gölge düşürür. Site maksadını aşar Kimse aaa haklısın ben yanlış düşünmüşüm! de demez. Şimdi bu yazdıklarım için haksızmıyım diycem evet haksızsın diycekler bu işler hep böyledir! o yüzden kapıyı baştan kapatacaklardı

Tarih: 7 Haziran 2013, 19:21 - İp: 82.***.**9.40
kuzeyemir
kuzeyemir (üye)
Aydın / Profesyonel Fotoğrafçı

konu hakkında fikirlerini belirten (haklı-haksız bulan) bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
seviyeyi düşürmeden, geçmiş yıllardaki gibi "öbek"lenip birbirini katletmeden insanlar bir paylaşımda bulunabiliyor. buna çok mutlu oldum.
ilk yorumu yazan değerli arkadaşım, fanatik bir tavır içinde olmak da bir tercih. ama okuduğunu anlamak, "doğru tercih"in ilk adımıdır. bunu unutmamalısınız.
Halil bey çok etkili ve net bir şekilde durumu tesbit etmişsiniz. ama ben hala sitedeki editörleri anlayamıyorum. bu kayıtsızlığın sebebi iki şekilde olabilir:

1) siz ve sizin gibi düşünenleri umursamıyoruz. bizden olmayanı muhatap almayız. bant bizim istediğimizi koyarız. işinize gelmiyorsa çekin gidin.

2) site editörleri çok yoğun, günde eklenen bilmem kaç tane fotoğrafı, forum konusunu istif-tasnif edip değerlendirmekten bu kadar önemsiz bir konu(şmacı) ile ilgilenecek vakit kalmıyor.

gerekçeyi merak ediyorum doğrusu...

Hakan hocam, meslektaşız. yalnız sizin branş meslek dersleri sanırım. biz sözel okuduk. konu başlığından bile kompozisyonun ana fikrini çıkarabiliyoruz. o yüzden belki de, mehmet'in ahmet'le yoldaş olmadığını anlamamız için kompozisyonun içinde: "mehmet bugün ahmet'le geziye katılmadı" diye bir cümle görmemiz gerekmiyor. her neyse... siz de benim kadar eski bir üyesiniz. benim düşüncemi ve çeşitli meselelerdeki tavrımı daha önce görememiş olmanıza üzüldüm. pek çok fotoğraf altında kendimi ifade etmiştim oysa...
tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.
inşallah her şey hepimiz için mutlu biter...

Tarih: 7 Haziran 2013, 23:35 - İp: 95.***.**4.27