okan79
okan79 (üye)
Ankara / Amatör

Türk Bayrağından Maddi Çıkar

Son günlerde beni çok rahatsız eden bir olayı sizinle paylaşmak istedim.Ankara'da yaşayanlar bu olayla mutlaka karşılaşmışlardır.
Bir grup ne olduğu balirsiz insan ellerinde küçük kağıttan türk bayrakları,yürüyen insanların (özellikler çift olarak yürüyen erkek ve bayanların) önünü kesip ellerine türk bayraklarını tutuşturuyorlar.Vatandaşta bu vatan severlik gibi görünen davranışa saygı duyup türk bayrağını alıyor olayda bundan sonra başlıyor.
Bayrağı veren şahıs ''yardım kampanyası düzenlediğini bugün sizin bayramınız olduğunu çünki yanınızda çok güzel bir bayan olduğu'' gibi acayip sözler söylüyor ve bayrak karşılığında sizden para istiyor vermeyincede verdiği bayrağı geri almak istemeyerek para vermeniz konusunda sizinle tartışmaya giriyor.
Yani resmen eşkiyalık yapıyorlar ve bunuda türk bayrağını alet ederek yapıyorlar.Saygılar

Tarih: 27 Temmuz 2006, 11:20 - İp: 212.***.**9.21
profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

Ne günlere kaldık bilinmez..
ALLAH herkesin aklını mukayet etsin

Tarih: 27 Temmuz 2006, 11:26 - İp: 85.***.**8.154
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Bu ülkede en çok sahip çıkılan değerler Bayrak ve Din olgusudur, yine üzerinden en çok maddi çıkar sağlananlar da bu iki konudur. Bayrak ve din bu kadar da ucuz satılıyor maalesef...

Tarih: 27 Temmuz 2006, 11:27 - İp: 81.***.**3.185
profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

Cidden ya evlere dilenmeye gelenlerde öyle insanın hassas yanlarından vuruyolar onlara kanmayalım desekte Atakanın söylediği 2 olgu çok agır basıyor.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 11:31 - İp: 85.***.**8.154
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Sevgili Profiterol sadece dilenciler değil, benim en çok kızdığım cenazelerde, düğün mevlütlerinde v.s. özel günlerde gelip Kuran okuyan insanların bunun karşılığında 400-500 milyon gibi rakamları utandamadan istemeleri ve bunu yapanların çoğu din görevlisi, bana göre bu bir bakıma dini parayla satmaktır.
Bunun yanında siyasilerin dini kullanarak bahaneler üreterek inançlı kesimin oylarına gözdikmeleri zaten yıllardır yaşanıyor.
Sonuçta bu iki konu gerçekten büyük bir rant sağlıyor bir takım kendine insan diyenlere.....

Tarih: 27 Temmuz 2006, 11:43 - İp: 81.***.**3.185
profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

Atakan bu çok farklı bişey ama Hafız ,Hoca artık bi meslek ve bunları olmak içinde uzun süre okuman gerekiyo tamam doğru bişey değil yani özellikle para belirtip almak hani mevlut okudugu aile gönlünden ne koparsa verir o ayrı bi konu yani ikisi birbiriyle karıştırılmasın

Tarih: 27 Temmuz 2006, 11:51 - İp: 85.***.**8.154
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Ben her türlüsüne karşıyım kusura bakmayın benim düşüncem bu, 1 saat birşeyler okuyup bunun üzerine sıkı pazarlıklarla para almak ve cenneti kendince garantilemenin rahatlığı ile diğer insanlara ahkam kesmek bana göre değil....

Belki yanlış düşünüyor olabilirim ama benim değer yargılarıma ters düşüyor.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 12:02 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Neyse konu zaten bayraktı, her ne kadar ilintili bir konuda olsa konunun dışına çıkıyoruz gibi, kusuruma bakmayın.

Saygılarımla...

Tarih: 27 Temmuz 2006, 12:04 - İp: 81.***.**3.185
profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

tartışmalı bi konu herkes kendine göre haklıdır

Tarih: 27 Temmuz 2006, 12:11 - İp: 85.***.**8.154
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

konu sdahibinden özür diliyorum.

bakınız atakan bey siz elmayla armudu birbirine karıştırıyorsunuz.
konu hakkında detaylı bilginiz olmadan karşı tarafı hiç dinlemeden hemen din görevlileri hakkında hüküm veriyorsunuz.

bir din görevlisi olarak konu bakışımı size izah edeyim.bahsettiğiniz şekilde kuran okumak karşılığında pazarlık yapılıyorsa ki bunu yapanlar var ama azınlıkta kesinlikle çok haklısınız bu tamamen din tüccarlığıdır.

ama hiçbir karşılık belklemeden görevini yapan din görevlilerine hediye olarak veriliyorsa bunda bir sakınca olmaması lazım.bununda etik bir davranış olmadığını kendi adıma belirteyim.

başka bire çözüm yolu yok çünkü bu ülkenin insanları işlerini hep başkalarına yaptırıyolar.
ve maalesef bu ülkenin gençleri kurandan ve dinden uzaklaştırılmak isteniyor.bunun sonucunda kendisi okuyamadığı için gidip hocayı buluyor.
gönül isterki herkes kendiişini kendi görsün

son olarak dini gereksinimlerini yerine getiremeyen insanların derdini dert edip siyasi bir çözüm aramanın ne sakıncası var.
o insanlar başka bir çözüm mü arasınlar.bu ülkede sorunlar siyasetle ve demokrasiyle çözülmüyor mu.

saygılar

Tarih: 27 Temmuz 2006, 12:36 - İp: 85.***.**7.141
busbus
busbus (üye)
Ankara / Amatör

Sayın dadasnazim

Şimdiye kadar toplam 5 fotograf eklemişsiniz ancak masallah forumda ne kadar tartısma varsa içindesiniz. Ben kendi adıma sizin burada din propagandası yapmanızdan sıkıldım. Forumu sırf fotograf konusunda birseyler ogrenmek için kullanmak istiyorum ancak fotograf hakkında 1 konu varken bu tur konulardan onlarca oluyor.Gercekten bir fotografseverseniz sizi burada degil galeride aktif gormek istiyorum.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 13:00 - İp: 85.***.**5.138