mydemir09
mydemir09 (üye)
Aydın / Meraklı

Türk Askeri Budur...

İşte bu fotoğraf Hakkari'den objektiflere takıldı.
Mayın temizlemeye çıkan askerler, okula giden öğrencilerle karşılaştı.
İçlerinden biri bu iki öğrenciyle sohbete daldı.
Belki onunda okula giden bir kardeşi vardı...
Yol uzundu... Dayanamadı...
Uzanıp öğrencinin çantasını alıp taşımaya başladı.
Sonra elini şefkatle başına uzattı.
Üşütmesin diye başını kapatmak istedi...
Türk Askeri'nin yüceliği budur...

İşte Anadolu Ajansından Cem Öksüz tam o sırada fotoğraf makinasının denklanşörüne bastı...

Tarih: 31 Ekim 2007, 08:15 - İp: 85.***.**3.117
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mydemir,
Bu fotograf ve altındaki yazı sana ait değildir.
Bu fotografın ve yazının kaynağı burasıdır.link için tıklayın

Dolayısı ile sana ait olmayan bir yazı ve ekindeki fotografla sen "türk askerinin şefkatini,çocuklara silah doğrultmadığını göstermiş olmuyorsun."
Örneğin yine bu fotografın konu edildiği bir site daha....
link için tıkla

Sevgili Mehmet eğer bir fotograf sende bir takım düşünceler duygular çağrıştırdıysa (-ki fotograf sanatının amacıda budur!) bunları bizimle paylaşmandan daha güzel bir şey olamaz ancak sana ait olmayan bir yazıyı da sanki sana aitmiş gibi göstermeye çalışır hele hele bir de açıklama getirmeye kalkışırsan bu hoş bir davranış değildir.(öteki adını demek istemiyorum)..

Yanlış olanı ortaya koyduktan sonra şimdi gelelim doğru olana:Eğer bir yazıyı veya fotografı buraya alıntı yapmak istersen mutlaka kaynağını altına koyman gerekir.Yoksa biz bu yazıyı senin yazdığını sanırız.

Sevgili Erna,
Türk askeri fotografta sergilediği sefkati Bosnada,Afganistanda,Marmara depreminde ve daha bir çok yerde gösterdi ve bu çok bilinen bir şey.
Bu başlıkta yer alan "Türk askeri budur" cümlesinin ifade ettiği anlamın arkası biraz eşelenirse:sanki türk askerinin savunulmasını gerektirecek bir şeyler varmış gibi anlamlar çıkıyor.
Oysa günahıylada sevabıylada o asker bizim askerimiz ve hatta bizim vatandaşımız.O okula giden çocuklarda bizim cocuklarımız.Arkadaşlarını bırakıp PKK tarafına kaçan o 8 askerde bizim vatandaşımız. Madem ki bu fotograf Hakkariyi konu ediniyor o zaman orada görev yapan maaşından öğrencilerine üst baş alan da bizim öğretmenimiz
link için tıklayınız
Orada görev yapan hemşire de bizim hemşiremiz (-ki çok kahramanca olaylar biliyorum) bu örnekler çok ça artırıla bilir.
Demem o ki hiç bir kurumu ilahlaştırmaya gerek yoktur.Çünkü o kurumun insanı bizim insanımızdır.Rüşvetten tutuklanan Erdil Paşasıyla ,darbe ortamının olgunlaşmasını bekleyen Kenan paşasıyla ,depremde enkaz altından bir yaralıyı daha kurtarmak için canını dişine takan Mehmetiyle...Eskimiş bayrağını görünce yüreği dağlanan Sefer öğretmneni,İlaç alacak parası olmayan hastasına maaşını veren Ayşe hemşiresi ile ...

Konu dağılmaması için başka başlıklara girmiyorum.

#burkay' tarafından 03.11.2007 03:02:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Kasım 2007, 02:56 - İp: 85.***.**5.129
mydemir09
mydemir09 (üye)
Aydın / Meraklı

Sevgili Burkay cerdiğin linklere bakma gereği bile hissetmiyorum

Zaten ben fotoğraf benim demedim ki..Anadolu Ajansından Cem öksüzün olduığunu topicte belirtmiştim...

Biraz dikkatli olsaydınız keşke...

Tarih: 3 Kasım 2007, 11:27 - İp: 85.***.**4.196
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Burkay demişki;
Bu başlıkta yer alan "Türk askeri budur" cümlesinin ifade ettiği anlamın arkası biraz eşelenirse:sanki türk askerinin savunulmasını gerektirecek bir şeyler varmış gibi anlamlar çıkıyor.

Yok daha neler artık, gülüyorum sadece

Tarih: 3 Kasım 2007, 12:30 - İp: 88.***.**1.160
mydemir09
mydemir09 (üye)
Aydın / Meraklı

1 ay gibi bir zaman zorlarsan belki çıkar...

Tarih: 3 Kasım 2007, 12:31 - İp: 85.***.**4.196
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mydemir,
Fotoğrafın sana ait olmadığını biliyorum ayrıca sen Bu fotoğrafın Cem Öksüz'e ait olduğunu da demiyorsun.Haberin aslı bu. Bu fotoğrafın Cem Öksüze ait olduğu bilgisini ben zaten haberde okumuştum.

"Zaten ben fotoğraf benim demedim ki..Anadolu Ajansından Cem öksüzün olduığunu topicte belirtmiştim..."

Bu yazdığın cümle doğru değil gerçek dışı!
Bu cümlenin doğrusu şu şekilde olmalıydı:

Zaten ben fotoğraf benim demedim ki..haberin kaynağındaAnadolu Ajansından Cem öksüzün olduığunu topicte belirtilmişti...."

Fotoğraf altı yazı da sana ait olmadığına göre sen; sana ait olmayan bir yazıyı nasıl olurda sanki sen kaleme almışsın gibi:

"Ben daha önce de dedğim gibi Türk Askerinin çok şefkatli olduğundan ve en önemlisi çocuk katili olmadığından
bahsetmek istedim...

diyerek sahiplenir bir de açıklama da bulunursun???

Ben yeterince dikkatli olduğumu biliyorum sevgili mydemir Keşke sen de en az benim kadar dikkatli olabilsen...

Tarih: 3 Kasım 2007, 15:43 - İp: 85.***.**5.129
mydemir09
mydemir09 (üye)
Aydın / Meraklı

tamam şöyle diyelim

"Ben daha önce de dedğim gibi Türk Askerinin çok şefkatli olduğundan ve en önemlisi çocuk katili olmadığını AA'ndan Cem Öksüzün haberinden alıntı yaparak tüm NF ailesine göstermek istedim..."

oldu mu

olmadıysa sizin forumlarda ve özellikle aynı topicte bir kaç farklı polemik çıkararak prim yapmaya çalıştığınızu düşünmeye başlayacağım...

ilk baştaki bu nedir ki duruşunuz şimdi neden kaynak yok şekline dönüştüde

Tarih: 3 Kasım 2007, 15:48 - İp: 85.***.**4.196
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Benim duruşumda bir değişme yok sevgili mydemir.
Ben cevabımı sevgili ernaya yazdığım yazıda verdim.

Ben türk askerinin ne olduğunu biliyorum çünkü askerlik hizmetini yaptım.(kendi adıma konuşmuş olayım )
Sağlıcakla kal derslerinde başarılar..

Tarih: 3 Kasım 2007, 16:31 - İp: 85.***.**5.129
mydemir09
mydemir09 (üye)
Aydın / Meraklı

Saol Burkay,

Sana da kolay gelsin

Tarih: 3 Kasım 2007, 16:55 - İp: 85.***.**4.196
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

doğru geçen hafta baktığımda yanlış bir hava vardı.. ama şimdi baktığımda aslında yanlış olan birşey yok bunun nedeni. geçen haftaki bütün gündem türk-kürt tartışmaları, şehit askerler olunca.. başlıkta sanki öğrenci vatandaş değilmiş gibi bir hava yaratıyordu.. sanki birileri askeri cani gibi görüyormuş gib bir hava vardı.. o yüzden yanlış başlık demiştim.. ama şuan başlık doğru zamanlama yanlış..

Tarih: 3 Kasım 2007, 23:34 - İp: 88.***.**2.180
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

arkadaşlar ben bir türk olarak pkk şerefsizlerinin encok kürt halkımıza zarar verdigini düşünüyorum.ayrım yapmıyorum asla daha önce böle düşünmüyorum ama suan gercek bu.zararrın ceken bizleriz ama asıl cekenler kürt vatandaşlarımız..

Tarih: 3 Kasım 2007, 23:41 - İp: 88.***.**3.213