aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

Tüketiyoruz

dünyayı yavas yavas tüketiyoruz diyebilmeyi bile özledik zira hızla tüketiyoruz herseyi... Sorulsa hepimiz de muzdaribizdir üstelik bu konuda eee madem hepimiz duyarlıyız hepimiz üzülüyoruz bu duruma da neden değisen birşey yok...?Acaba farkında mıyız fazladan tükettiğimiz herbir lokma biryerlerde hiç görmediğimiz bir canlının hayatına bosyere son vermemizle sonuçlanıyor yada fütursuzca buruşturup attığımız herbir kağıt parçası benim köyümün karşısındaki ormandaki ağaçların ortadan kaybolmasına yol açıyor.... Aslında bu sözleri sarfedebilmek için önce kendim daha duyarlı olabilmeyi isterdim ama deniyorum belki de beraber denesek daha başarılı oluruz...

Tarih: 24 Kasım 2007, 16:36 - İp: 88.***.**2.160
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

poke dedinde aklıma geldi

Tarih: 24 Kasım 2007, 22:53 - İp: 85.***.**6.250
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

eheh, dervis-fikir-zikir meselesi ne diyem.

Tarih: 24 Kasım 2007, 22:56 - İp: 81.***.**7.8
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ekledim seni facebooka. Ama ne demek oluyor şimdi bu. Biz zaten burda beraberdik. Orda ne yapcaz şimdi. Bana ne faydası var şimdi.

Tarih: 24 Kasım 2007, 23:01 - İp: 85.***.**6.250
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

arkadas sayimla rekor kirip helin avsar'la yarismayi dusunuyorum. boyle kutsi bir vazifeye yardim ettin. 31. arkadasim olmussun bak abi. profilini merak ettim tabi bunun da payi var.
netfotograf'a poke ozelligi eklensin

Tarih: 24 Kasım 2007, 23:04 - İp: 81.***.**7.8
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

peki ya tületim konusunda ne düşünüyorsun eray?

Tarih: 24 Kasım 2007, 23:08 - İp: 85.***.**6.250
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

aysemerve'ye katiliyorum. ben de cok fazla su tuketiyorum, bundan muzdaribim, hem de Ankara gibi su problemi olan bir yerde
ama ekmek ve yarim-okuz israf degil, hakkini verene tabi
bu arada bir okuzu yiyen bir guresci vardi, kimdi bilen var mi? lakabi 'koca'ydi.

Tarih: 24 Kasım 2007, 23:13 - İp: 81.***.**7.8
aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

hmmm üretim......
evet iyi bi noktaya değinmişsiniz aslında bende konuyu tam olarak buraya getirmek istiyordum
bence biz olayın vehametini henüz derkedemedik 'birşeyler yapmalıyız ama ne' .. Şu su götürmezbir gerçek ki hiçbirimiz tek başamıza çıkıp da dünyayı kurtaran adam olamayız herkes ancak gücü yettiğince ufak bisiler yapsa

Tarih: 24 Kasım 2007, 23:36 - İp: 88.***.**2.160
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Biz tek başımıza dünyayı kurtaran adam olamayız ama Kara Murat la Dünyayı Kurtaran Adam aslında aynı kişidir. Millet olarak bunun bilincinde olmamız lazım.

Tarih: 25 Kasım 2007, 19:52 - İp: 88.***.**1.52