hkursat
hkursat (üye)
İstanbul / Meraklı

Tüketim Çılgınlığı

Pazar günü olması münasebetiyle biraz dolaşmak istedim ve yolum bu son açılan elektronik ürünler satan mağazanın olduğu tarafa düştü sanırım İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden birisi orasıydı.
Manzara görülmeye değerdi gerçi ben içeriye girmeyi denemediğim için içeride durum ne bilmiyorum.
Onun yerine yandaki mobilya ve ev aksesuarları satan mağazayı dolaştım.
Gezmez olaydım içeride adım atmaya yer yok insanlar çıldırmış gibi alış veriş yapıyor işin en garip yanı ise ürünlerin fiyatları çok uygun değil ama kimsenin umrunda değil (nede olsa gavur malı vardır hikmeti)dört ayağın üstüne bir tahta çakmışlar işçilik yok sandalye diye 80-90 ytl'ye satıyorlar maaşallah kapış kapış aynı ürünü marangoz mehmet usta yapsa burun kıvırırız.Neden bilmiyorum ama zoruma gitti bu ülkede birileri katma değer oluşturmak için kendini yırtarken elin yabancısını bu kadar kolay zengin etmeyelim tüketirken biraz dikkat LÜTFEN!

Tarih: 30 Eylül 2007, 17:28 - İp: 88.***.**2.69
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Allah akıl fikir versin cümlemize.. Birde yardıma ihtiyacı olan insanlara üzülürüz. Bu ne yaman çelişki. Bu ne densizlik.

Tarih: 30 Eylül 2007, 17:31 - İp: 85.***.**1.238
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

O elektronik mağazasının önüne geceden gelmişler.. Azıklarını, iftarlıklarını almışlar, gelmişler! Kimi taaa samsun dan gelmiş!
Çadır kurmuşlar mağazanın önüne..
Çok güldüm, çok komik milletiz vesselam!

Tarih: 30 Eylül 2007, 17:46 - İp: 88.***.**6.157
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

bikaç saat önce bende büyük alışveriş merkezlerinden birindeydim...

anons yapıyorlar.. "-hafta sonu indirimimiz için, bütün ziyaretçilerimizi kasap reyonuna bekliyoruz."

bana absürd geldi..

"hadii.."

"naapmak için.."

"kasap beyle randevumuza gecikmiyek. "

benimmi aklımdan zorum var.. adam sanki "- hadi kasabın yanına.. seni bekliyo hadi bakiim." tarzında söylüyo resmen..

Tarih: 30 Eylül 2007, 17:54 - İp: 88.***.**1.121
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

eee sonuçta sizde gitmişsiniz oraya

Tarih: 30 Eylül 2007, 23:08 - İp: 85.***.**4.91
hkursat
hkursat (üye)
İstanbul / Meraklı

ben alış veriş için gitmedim beninki sadece merak
orası açılalı epey oldu fakat ilk kez gittim.
o tür yerlerden pek alışveriş yapmam.Ayrıca mesele oralara gitmek değil alışveriş yaparken kendini kaybetmemek

Tarih: 30 Eylül 2007, 23:47 - İp: 88.***.**2.69
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

hkursat.. katılıyorum.. hatta alışverişsiz o hafta sonu gezmelerine katılıyorum.
Çünkü hayatımızı öyle bir düzene soktukti, insanlarla sosyalleşmek adına alış veriş merkezlerini gezmekten başka sosyal bir faaliyet bilmez olduk..
Bu zaten capital düzenin en harika keşfi yada sonucu.. ne yaptılar ne ettiler bu sistemin mimarı ve yöneticileri bizi oraya çektiler..

gelin fikir teatisi yapalım
bu ülkede üretilen Katma değeri duyurup bunu yaygınlaştırmanın yollarını tartışalım..

Tarih: 1 Ekim 2007, 12:16 - İp: 85.***.**0.58
  • 1