panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Trafikte En Gıcık Olaylar..

Arkadaşlar;

Trafikte araba kullanırken veya otobus, minibüste yolculuk ederken, ya da yaya iken en çok nelere gıcık olursunuz?

Ben mesela;

1- Önümde yayalar var, korna çalıyorum kısa kısa..
Yaya önce şöyle bir dönüp arkasına bakıyor!! Arabayı bir süzüyor ve öyle çekiliyor!
Ula adam! Arabanın modeline göre mi çekilecen veya çekilmeyecen!
Yani arabayı beğenmezsen kaçmayacan! Ben de seni ezecem!
"Hayatta arabayı görmeden çekilmem abi.."

Daha çok var ama diğerlerini sizlere bıraktım!

#panctom' tarafından 23.06.2007 02:32:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Haziran 2007, 19:22 - İp: 88.***.**6.176
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

antika bende istanbul şöförlerine bir gıcığımki sorma..
daha doğrusu ankarada bol miktarda dolaşan 34 plakalı arabalırı kullananlara demeliyim.. çünkü hepsi istanbullumu bilemem ama beni delirtenler ekseri 34 plakalar.
hani şu yapmakla övünülen makas atma kahramanlığı.. aman ne büyük marifet.. ralli yapmak için yoğun trafiği ve araçların arasındaki boşluğu seçmiş olmak ne büyük bir marifet..
34 plakalı aracı kullanan zıpçıktı.. zaten 1-2 vites ile akmaya çalışan trafikte kendi arabasının burnunu 1 metre öne alabilmeyi başardığı zaman zart diye sağ şeritten sol şeride yani bodozlama önüne kırıverir direksiyonu.. korna, sellektör hiç birine tepki vermez. aslanım cengaverim az ötede trafik duracak yada ışık kırmızı olacak o zaman napacaksın..
daaat dat (pencereyi aç işareti).. selamın aleyküm kardeş.. aynanmı yok yoksa aramızda benim bilmediğim bi husumet mi var ? (nolduki abi?) s...rım abine.. .. neyse devamı bol küfürlü yazmayım..

velhasıl kelam.. trafikte pek çok şeye ama özetle saygısızlığa tahammül edemiyorum. pek öyle her olayda da kapıyı açıp aşşağı inmem.. yıllar önce eski tarım bakanının korumalarından dayağı yiyince ne olursa olsun arabadan inmemek gerektiğini öğrendim.. öğrettiler..

Tarih: 29 Haziran 2007, 12:17 - İp: 88.***.**1.128
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Tek bildigim bizim Istanbul'da Ankaralilar gibi kullanma luksumuzun olmadigi.

Tarih: 29 Haziran 2007, 13:19 - İp: 81.***.**5.159
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Geçenlerde ana yoldan tali yola girmek için sinyal verdim.
Tam yola gireceğim, AHA! Ne göreyim??
Ayının biri arabasını yol ağzına, hem de yan dönmüş bir vaziyette bırakmış!!
Evet aynen öyle! Yani yol ağzına yanlama bir vaziyette bırakmış ve dirhem geçecek yer yok!!

Korna çalmaya, bir taraftan da seslenmeye başladım!
Amcam çıktı geldi!!

-bu ne yaaaa... buraya böyle araba mı bırakılır! diye bağırdım.

-Yapma yaa! Nereye bırakçaktım? Yer mi var??
DEMEZ Mİ BANA!!

Tarih: 30 Haziran 2007, 16:34 - İp: 88.***.**3.176
nobleblue
nobleblue (üye)
Antalya / Amatör

TOPLU TAŞIMA ARACINDAKİ İNSANLARIN KILIK KIYAFETLERİNİN PİS OLMASI VE BERBAT KOKMALARI İĞRENÇ BİR OLAY ...

Tarih: 29 Aralık 2007, 16:26 - İp: 88.***.**8.157
acemkızı
acemkızı (üye)
İstanbul / Amatör

yolda kaza olur trafik sıkışır eyvallah en uyuz durum kaza zaten yolun bir tarafını kapatıyor bu yetmiyormuş gibi kaza yanında geçen bazı araçlar (meraklılar)basıp gitmiyolar bakıp yorum yapıyolar sen arkadan korna çalıp çatlasanda o merakını gidermeden gitmiyo....

ve o an inicen gidip gözünün üzerine bir yumruk koycan

ve rahatlıycan

Tarih: 29 Aralık 2007, 16:31 - İp: 83.***.**4.3
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

ne diyeyim dostum, ben izinde istanbul,da kafayi yedim.
bu kadar yogun bir trafik dünyanin hicbir metropolunde yok.
genede insanlari sabirli buldum.
ikinci köprüyü gecmek icin 2 saat veren millet malesef diger gelismis ülkeleri sanayide gecemez.
sen köprüyü gecene kadar adam cin,den almanya,ya mal getiriyor ticaret yapiyor.
trafikte birde kabul görmüs kurallar var, mesela yaya gecidinden gecen bir kisiye korna calmak.
yaya gecidinden gecen kisi yol hakki elinde olmasina ragmen cekilip yol veriyor, hakkini arasa yani cekilmese ezilip gidecek.
yaya gecidine bir yaya ayak bastigi anda durmak ve gecene kadar beklemek gerek.
tabi yaya gecidi öyle trafigin yogun oldugu yerlerde olmaz cünkü yaya gecene kadar bekliyeyim dersiniz en az 1 saat durmaniz gerekir.

#gencmenn' tarafından 29.12.2007 16:50:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Aralık 2007, 16:49 - İp: 83.***.**4.57
suenomer
suenomer (üye)
Trabzon / Amatör

ya bizim burda dolmuşlar dolmadan yola koyulmuyolar geçtiğimiz yaz plaja giderken o sıcakta bide dolmuş şöförünün yolcu toplamasını beklemekten sıkılınca şöförü tehdit etmiştim.haha 2 dk daha beklersen arabanı kusucam dedim
çok kötüyüm
ama işe yaradı

Tarih: 30 Aralık 2007, 13:06 - İp: 88.***.**2.211
muhsin
muhsin (üye)
Kocaeli / Meraklı

Korna düşkünü sabırsız sürücüler sinir bozuyor. Ancak sürücü olmadan sürücülerin, yaya olmadan da yayaların hisleri bilinmez. Böyle olunca her ikisine de hoşgörülü olmaya çabalamak, stresi lehine çevirmeyi bilmek gerek.

Tarih: 30 Aralık 2007, 13:29 - İp: 88.***.**8.68
bedbin84
bedbin84 (üye)
İstanbul / Amatör

kırmızı ışıkta beklerken yeşilin yanmasını eli kornada bekleyenler ve yeşil yanar yanmaz kornaya basalar

Tarih: 31 Aralık 2007, 20:06 - İp: 88.***.**8.24
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

yanlış söyledin bedbin84..

yeşili beklemiyorlar.

daha sarı yanar yanmaz, ışık hızıyla (sn'de 300.000 km) kornaya basıyor ayılar..
biraz nazik bir deyim oldu ama.. müstehak..

Tarih: 1 Ocak 2008, 16:29 - İp: 88.***.**0.201