panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Trafikte En Gıcık Olaylar..

Arkadaşlar;

Trafikte araba kullanırken veya otobus, minibüste yolculuk ederken, ya da yaya iken en çok nelere gıcık olursunuz?

Ben mesela;

1- Önümde yayalar var, korna çalıyorum kısa kısa..
Yaya önce şöyle bir dönüp arkasına bakıyor!! Arabayı bir süzüyor ve öyle çekiliyor!
Ula adam! Arabanın modeline göre mi çekilecen veya çekilmeyecen!
Yani arabayı beğenmezsen kaçmayacan! Ben de seni ezecem!
"Hayatta arabayı görmeden çekilmem abi.."

Daha çok var ama diğerlerini sizlere bıraktım!

#panctom' tarafından 23.06.2007 02:32:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Haziran 2007, 19:22 - İp: 88.***.**6.176
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

acemkızı..

bak şu an işe gidiyorum.

oraya girmezsin deme arabayla??

Tarih: 23 Haziran 2007, 20:41 - İp: 88.***.**6.176
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

En gıcık olduğum şey taksici milleti. Taksi ve taksici görünce delleniyorum zaten.

Geçen gün taksim meydanında en sağ şeritteyim trafik sıkışık, en sağda olduğum için sağımda sadece kaldırım var. Bir ayı oğlu ayı taksici kaldırıma çıkıp beni sağlayıp önüme girmeye çalıştı, sokmadım dikiz aynama çarptı ayna yerinden çıktı. Adamı az daha hastanelik ediyordum araya girmeseler.Birde hata bendeymiş, beyefendi kaldırımdan beni sağlayıp önüme geçecek bende yol vermemişim hatalıymışım. Bir hafta önce yine meydanda, 4 şerit halinde ışıkta bekliyoruz, ben en sağdayım çünkü sağa döneceğim, taksi geldi sağıma girdi sürtüne sürtüne beşinci şerit yaptı, ışık yanınca da sola dönmeye kalktı, inat ettim yol vermedim o da inat edince arka tamponunu indirdim artık. Bu taksici milletine toptan gıcığım, gerçi bizim teyzoğluda taksici ama farketmez akraba da olsa rezil insanlar %99,9 u. Bu kadar saygısız terbiyesiz, maganda insanlık yoksunu bir millet daha zor bulunur. Zaten çoğunun kılığına baksan korkar taksiye binmezsin. At hırsızı gibi.Sonra da minibüsçüler ve özel halk otobüsçüleri gelir zaten.

evliyayı getirsen bu istanbul trafiğinde iki günde deliye döner. Ne denetim var ne polis var.

Tarih: 24 Haziran 2007, 21:33 - İp: 85.***.**9.218
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Okyanus çok yönden haklısın.
Ama hepsi de kötü değil inan bana..
Öyle şeker ve efendi taksiciler de var ki..
Sana öyle denk gelmiş hep!
Hatta bazıları biliyorsun, üç kuruş para için şerefsizce öldürülüyor.
Geride çoluğu çocuğu babasız kalıyor!

Kötüler var ama inan %99 u kötü değil.. Bence en az yarısı iyi..
Diğer yarısı da???

Tarih: 25 Haziran 2007, 01:34 - İp: 88.***.**7.65
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

panctom dostum o deiğin taksiciler şeker olanları izmirdekiler zaten izmir insanı genel olarak şekerler özellikle kılzarı çok samimiler ben mesela çok başıma geldi izmirde tanımadığım halde bana selam verdikleri çok oluyo sizin kızların çok sıcak samimi insanlarsınız siz izmirliler ama istanbulda daha çok taksiciler değilde minibüscüler delirtiyo adamı

Tarih: 25 Haziran 2007, 01:46 - İp: 85.***.**6.136
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

pantcom

hızlı ama dikkatliyim,
tabi başkasının dikkatsizliğine kurban gitmek de var

Tarih: 25 Haziran 2007, 12:16 - İp: 81.***.**3.185
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

valla ben trafikte olanlara artık alıştığım için yadırgamıorum ama.herhafta sonu metro grossmarket'e gittiğimde çıkacak bi araba varsa ona işaret edip ben gireceim die uyardıktan sonra kaıllının biri gelipte aynı benim gireceğim yere ortak olmasına uyuz oluorum.

Tarih: 27 Haziran 2007, 10:47 - İp: 81.***.**9.104
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

cyaxar..

Gecen hafta o sen miydin yoksam??
Hani sen tam girecekken, senin yerini kapmıştım ya Metroda..

Tarih: 28 Haziran 2007, 18:14 - İp: 85.***.**8.213
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Ankarali soforlere gicik oluyorum.

Istanbul'da girip cikmadigim yer yoktur, aynalari tokusturarak gecilen dar sokaklari, Turkiye'nin en yogun, en sikisik trafigi, mesafelerin uzunlugu, park yeri sorunu, 7 gun 24 saat dolu olan caddeleri hatta ara sokaklari, her allahin gunu degisen tek yon tabelalari, bir turlu bitmeyen muteahitleri zengin etmekten baska amaci olmayan yol insaatlari, bogaz kopruleri, E-5i, Istanbul tam anlamiyla omur torpusudur. Ama herseye ragmen bazen sikisikliktan cileden ciksam da hicbir yerde tedirgin olmuyorum. Oyle yada boyle Istanbullu soforler kendilerini sikintiya dusurecek durumlardan kacinmayi ogrenmisler zaman icinde.

Ayni ben Ankara'ya gittigim zaman 3.5 atiyorum. Ankarali soforlerin kafasinda tedbir , suphe diye bir mefum yok. Kavsaga mi geldiler, durmak yok. Anayoldayken yanyoldan yavas yavas bir araba mi cikiyor onlerine, biraktim yol vermeyi, sola dogru cekilerek pozisyon almak diye birsey yok, sanki kaza olsa, kendileri hakli bile olsa, canlarina birsey olmayacakmis, maddi hasarla hic ugrasmayacakmis gibi davranirlar. Valla gozumle pek gormedim ama bu kafayla sehiricinde kaza yapiyorlarsa can kayipli kaza yapma ihtimalleri gayet fazla.

Biz Istanbul'da daima suphe icindeyizdir, sagimizdaki dolmusun her an onumuze direksiyon kirabilecegini bildigimiz icin gardimizi aliriz. Veya kavsakta mutlaka baska bir aracla karsilacagimizi bildigimiz icin yavaslariz. Yanyoldan gelen aracin baska caresi olmadigi icin onumuze cikacagindan emin oldugumuz icin gerekeni yapariz.

Ama Ankara dedin mi duracaksin arkadasim, hele yollari da cok iyi bilmiyorsan yandin. Ankara'da yol levhalarini gorunce en cok sarfettigim cumle :"...ttir, yine kacirdik" , tabelayi okudugunda yolu coktaaan kacirmis oluyorsun.

Tarih: 28 Haziran 2007, 19:15 - İp: 81.***.**5.159
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

tarfige ehliyetsiz cıkanlara yazıklar olsun.ne hakları varki başkalarının hayatları ile oynamaya.kendi canlarını düşünmüyorlarsa bari masum insanları düşünsünler.yazık...böle durumlara prim vermeyelim.en agır cezaları vermeliyiz.ama nerde..her yıl ehliyetsiz sürücüler yüzünden binlerce masum insanımız hayallerinden canından oluyor yada sakat alıyorlar.nasıl ödeyeceksin bunun sonucunu.ehliyetsiz ve bilinçsiz arac kullanmak bir cehalet örnegidir...

Tarih: 29 Haziran 2007, 00:39 - İp: 88.***.**7.132
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

YA PANCTOM EĞER GÜNEŞLİ METRO DA OLDUYSA KESİN BENİMDİR.NE ZAMAN GİTSEM BAŞIMA GELİO ÇÜNKÜ!

Tarih: 29 Haziran 2007, 10:09 - İp: 81.***.**9.43