ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Trafik Terörü

Bu bayram trafik terörü yine iş başındaydı.

Bayramın telefat bilançosu en son bilgilere göre şöyle;
128 ölü, 545 yaralı.

Dünyanın hiç bir yerinde böyle acı bir tablo vahim bir durum yoktur.

Trafik teşkilatı yetersiz. Gerekli yerlerde kontroller yapılamıyor.

Geçen yıl İstanbul'dan Datça'ya araba ile gittim ve geldim. Bir kere olsun trafik kontrolü görmedim, rastlamadım.

Sorun nasıl çözülmeli?

Trafik polisi sayısını artıramıyorsan Gönüllü fahri trafik müfettişleri sayısını artır.

Devlete maliyeti sıfır. Fahri trafik müfettişleri halk ve gönüllüler arasından aranılan koşullara uyanlardan seçilir. Ücret, maaş vb. gibi ödemeler yapılmaz. Tamamen gönüllü esasına göre ve vatan, millet sakarya duygusuyla görev yapılır.
Fahri trafik müfettişleri görevlerini gizli yaparlar. Deşifre olmazlar. Ceza kesme yetkileri vardır. Devlete gelir sağlarlar...

Gelelim bu işin neden hayata geçmediğine;

AKP iktidara geldikten sonra iki defa bu kadroyu genişletme, sayısını artırma için teşebbüse geçti. Ama arkası gelmedi.

Neden?

Nedeni bilinmiyor...

Bugüne kadar ülkenin hayrına bir iş yaptığını gördünüz mü?

#ercan43' tarafından 02.09.2011 20:25:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Eylül 2011, 20:24 - İp: 92.***.**8.63
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

çünkü yandaş alıyor diye sizin camia yeri göyü inletmekte.
hep bunlar akp nin gabahati zati. hayat standardını yükseltti illetin. ee her taraf araba oldu gali.
geçen kütayada aaba parketcek yer bulamadım. bütün gabahat akepenin.
bu arada meçul ercan emmiye vekalet verdi yalım.

Tarih: 2 Eylül 2011, 23:23 - İp: 78.***.**4.16
baynikon
baynikon (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Trafik sorunu bence Trafik teskilatinin yetersizliginden degil, insan kaynakli bir sorun kac milyon surucu var bilmiyorum ama herkase bir tane trafik polisi dusmez ama herkeste bir tane beyin ve kalp var, Bayramdaki kazalarin %75 surucu kaynakli, Yesil isikta bekliyosun diye suruculeri bicakladilar bu ulkede, bence bu olayi sosyologlarin ve psikologlarin cozmesi gerekli olay cok vahim esasinda, yani milletimizin karakteristik ; aceleci, sinirli, bana birsey olmaz, vurdumduymaz, sorumsuzluk duygusundan kaynaklaniyo.

Tarih: 3 Eylül 2011, 16:01 - İp: 174.***.**0.235
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bu cahil danalari Sosyolog-Psikolog a gondersen bana deli dedi der bicaklarlar adami.

Bizim memlekete gerekli olan adam gibi kanunlar ve yaptirim gucudur.Cesmedeyim su anda ve ne Park hatalarina bakan polis var nede trafigi kontrol eden.Nobette iken elindeki sigarayi burakmiyor yahu cesme marinadaki polis.Saldiri olsa sigarayi elinden atmasi gerekecek yada elini yakacak komedilik hiyar.Memleket bastan kokmus balik misali....

Tarih: 3 Eylül 2011, 19:38 - İp: 85.***.**3.232
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

O fahri trafik müfettişlerinden birisi, bir pazar günü sabah 10:00 da okul önünde öğrencileirn geçiş hakkına riayet etmediğime dair bir trafik cezası yazmış.. Belirtilen adreste okul yok... Ve o pazar günü aracım öğlen 12 ye kadar evimin önünden kımıldamadı...

Şu akp de gitsede, 43lü Ercan'ın politik konuları bitse..

Tarih: 3 Eylül 2011, 21:01 - İp: 149.***.**9.95
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 3 Eylül 2011, 23:45 - İp: 78.***.**4.16
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bence ve en adili artik AKP nin bir daha secilmemesidir.Ha dogru yaptilar,ha yanlis yaptilar,bir daha secilirlerse memleket iyiyi kotuyu ayirt etme konusunda sorunlar cekmeye baslayacak...

3 donem yeter artik kanimca.

Teror azdi onu halledecegine gidip disarida artistik hareketler ve gereksiz isler ile ugrasmalari sinirimi bozuyor...SIKIYOSA git PKK ile ilgili destek veren tum ulkelere kafa tut ve soyunu kurut serefsizlerin...Amerikanin,Israilin bir askeri esir dustugunde tas tas ustune koymuyorlar,bizimkilerin hiiiic umrunda degil.Varmi boyle salakca,aptalca ve manyakca isler yapan bir ulke...

Tarih: 4 Eylül 2011, 00:45 - İp: 88.***.**3.156
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 4 Eylül 2011, 10:00 - İp: 78.***.**4.16
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Mete007 atma...
Sana cezayı Fahri trafik müfettişinin kestiği ne malum?

Tarih: 4 Eylül 2011, 15:55 - İp: 217.***.**7.197
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Gelen trafik cezasının makbuzunda ne cezası kesildiği ve kesen memurun sicil no veya fahri trafik müfettişi olduğu belirtilir..

Tarih: 4 Eylül 2011, 21:43 - İp: 149.***.**4.196
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bende bir terör görmüş idim

eğe yöresinden döner iken manisa balıkesir aralı bir yöredeki kavşakta

bir mercedes kavşakta tıraktöre çarpmış idi az önce

480 lik fiat traktörün moturu kavşaktan otuz metre ötede idi
o motor traktörden nasıl ayrıldı da o kadar uzağa gitti halen şaşarım
mercedes de az ötede takla atmış ters vaziyette idi
moturcu emmi kavşakta yatmakta üzerine battaniye örtmüş idiler
rahmetli olmuş idi herhal