aytuba
aytuba (üye)
Muğla / Meraklı

Tanrı'ya Mektuplar )))

Avrupa ve Amerika 'da 2-9 yaş arası çocuklara Tanrı'ya ilişkin düşüncelerini,duygu ve isteklerini bir mektupla yazmalarını(dinsel eğitimin bir parçası olarak) isterler ve onlar da aşağıdaki gibi mektup yazarlar.

1) Sevgili Tanrı,şu andaki isteklerimi yazıyorum;Yeni bir bisiklet,film makinesi,köpek,beyzbol eldiveni.Hepsini gönderemezsen biri de olur.
Seni seven Eric (5 yaşında)

2) Sevgili Tanrım,
İnsanların ölmelerine izin verip yenilerini yapmak yerine neden elinde tutmuyorsun?
Jane (6 yaşında)

3)Sevgili Tanrı,
Babam çok aksi.Onu huyundan vazgeçirmeni istiyorum.Ama lütfen cehennemde yakma.Sevgilerle.
Martin (5 yaşında)

4) Sevgili Tanrı,
Bizi hiç merak etme çünkü bizimkiler çok dindar.
Tedy ( 9 yaşında)

5) Sevgili Tanrım,
Oğlanlar kızlardan daha mı üstün?Biliyorum sen de onlardansın ama lütfen dürüst olmaya çalış.
Sylvia ( 5 yaşında)

6) Sevgili Tanrım,
İncil'de bir yanağınıza vurana öbür yanağınızı da çevirin dedin biliyorum;ama kardeşim gözüme vurunca ne yapacağım?
Sevgiler,Teresa (5 yaşında)

7)Sevgili Tanrı,
Kitabını(İncil'i) okudum ve çok beğendim.Bütün o fikirler nerden geldi aklına?
John (8 yaşında)

8) Sevgili Tanrı,
Sen tuhaf şeyler de yapsan herkes hayran oluyor;ama ben ufacık da olsa bir hata yapsam yiyorum fırçayı.
Jodie (6.5 yaşında)

keşke herşey bu kadar masumca olabilseydi...

Tarih: 8 Ağustos 2007, 23:20 - İp: 88.***.**4.138
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

olur.. ama kalemle yazmak istemiştim.. neyse neden olmasın.. buraya olur

Tarih: 10 Ağustos 2007, 00:19 - İp: 88.***.**3.51
aytuba
aytuba (üye)
Muğla / Meraklı

ee
nerde bu mektuplar canım aaa?

Tarih: 12 Ağustos 2007, 23:46 - İp: 88.***.**4.62
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

müslümanlıkta tanrı diye bişey yoktur..

Tarih: 13 Ağustos 2007, 01:31 - İp: 88.***.**6.175
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

gordi harıka

Tarih: 13 Ağustos 2007, 02:24 - İp: 88.***.**9.182
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

tanrım (rabbim )
beni baştan yarat
yada taştan
sen bilirsin

Tarih: 14 Ağustos 2007, 11:38 - İp: 88.***.**9.142
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Ağzımızdan çıkanı duymamız iyi olur.Halinde bir anormallikmi görüyorsun Lamazikalo?Tekrardan yaratılmayı arzuluyorsun?

Tarih: 14 Ağustos 2007, 13:03 - İp: 88.***.**9.200
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

sevgili arkadaşım aytuba
güneşin her hücremden içeri girdiği şu yakıcı günlerden yağmurun saçlarımı ıslattığı günlere dönmeyi o kadar özledim ki... umarım herşey yolundadrı aytuba.. ve hayat gülümseyen yüzünü göstermeye çekinmiyordur.. beni soracak olursan başka bir alemdeyim bu aralar.. mesela başımda deli bir o kadarda tatlı bir sevda var.. güneşten fazla yaktığı kesin.. acısından geceleri de uyuyamıyorum diyebilirim.. acısından değide özleminden demek daha doğru.. istanbuldan Amcamoğlu nişan yapmak için geldi memlekete tabi benden kaçarmı hemen giyindim süslendim püslendim.. köy yerine gidecek bir sürü kirli çocuk ve yaşlı insan fotoğrafı çekecektim.. arada gelin ile damadı da çekmeliydim.. deklanşöre bastığım anda gelinin kız kardeşi kareye girdi.. göz göze geldik bir an... sanki kimse yokmuş gibi.. bütün dünya ile bağlantılarımız koptu.. bir kaç dakika gözlerimin içinden ruhuma inmişti.. gülhan.. sonra aile ziyaretlerinden birinde dayanamayıp açıldım.. o kadar açılmışım ki.. bir kafede olduğumuzun farkına vardım.. şimdi sevişiyoruz (karşılıklı sevmek anlamında) yanımda olmadığı her an uyumak istiyorum.. uyuyunca zaman daha çabuk geçiyormuş..
daha fazla detay olmassın başka mektuplara da saklamalı bazı duyguları.. klasik müzik, sofist müziklerini dinliyorum arda metal dileyip geçiriyorum günlerimi.. buralardan deniz yok.. oxford da yok.. biz bize bir dünya.. yaşam alanımız iki kişilik.. biz çizmedik sınırlarını dünyamızın.. biz sadece biçilen rolü oynak istiyoruz.. rollere töre deniliyor arada bir günah olduğu da oluyor.. olsun memnunum hayatımdan.. bütün kuralların temelinde insan mutluluğu yatarmış..
aytuba bu da benim yaşantım.. onurlu şerefli bir yaşamdan bir dilim pay alabilmektir gayem.. yaşlandığımda onurlu bir hayat yaşadığım için hep başım dik olacak... mektubuma son verirken.. herşeyin gönlünce olmasını diliyorum.. şimdi kestane kebap acele cevap gibi saçma şeyler yazmak istemiyorum.. hoş zaten cevapta beklemiyorum.. keşke bunları kağıt üzerinde sana gönderseydim en azından gerçek olduğuma inanırdın.. bu mektub otomatik yazılmadı.. yazdığım süre içinde ne yazmak istediysem onu yazdım.. esenkal aytuba.. ve okuyan tüm netfotocular

not: daha evvel bir kaç kez yazmaya çalıştım ama kalemle yazmak ise klavyeyle yazmak arasında fark var..

Tarih: 14 Ağustos 2007, 15:42 - İp: 88.***.**5.254
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

ilahi mucahid-i

Tarih: 14 Ağustos 2007, 23:15 - İp: 85.***.**1.246
aytuba
aytuba (üye)
Muğla / Meraklı

sevgili seyyah,

mektubunu bu gün aldım buralarda da hayat geçip gidiyor işte.mektubunu okuyunca mutlu oldum. klasik sözleri söyleyecek değilim.

buralar hep deniz. ama bana sorarsan denizin pek tadı kalmadı artık. ben ki önceden asla onsuz yapamazdım. hala da öyleyim ama, insan buralarda kendi denizlerine hasret kalıyor.sanki onlar artık bizim değiller.savaş falan yok ama, birbiri bir şekilde ellerimizden alınıyorlar. toprak satılmaz derler eskiler. bence de, toprak satılmaz ama, buralarda insanlar hep satıyorlar tarlalarını. alıp tası tarağı istanbul gibi büyük şehirlere koşuyorlar. istanbuldakiler de buralara göç ediyorlar. bir nevi alışveriş mi bilmiyorum.

buralarda bir evlilik furyası var ki aklın durur. ben de bir baş belası buldum. gittiğim düğünlerden birinde değil.ve inan bana onun hayatımda olmasından çok da mutluyum.

şerefli bir yaşam sanırım benim de istediğim bir şey. rabbim utandırmasın.günler burda sıcaktan kavrularak geçiyor. itfaiye sesleri arasında bir de. aslında sıcaklık sebebi ne ben daha çözemedim. ama yangınlarla, muğlamız giderek sarımtrak bir renk alıyor.buralarda artık dağları yakıp evler yapmaya başlıyorlar. sanki koca ovada otursalar olmuyor. ee artık sanırım yaşam alanları kavramı da değişiyor.

ben de gün sayıyorum. evimden uzağa atandım. aslına bakarsan gitmek istemiyorum ama sen çaktırma. duymamışın, bilmiyorsun olur mu?

hal ve durum bundan ibaret. bolca okuyp, bolca müzik dinliyorum. bir de arada uzun uzun yürüyorum. sevdiğim birkaç mesafe uzakta benden. bir de sanırım onu özlüyorum.

sevgi ve duayla kal, belan da hep seninle olsun...

Tarih: 15 Ağustos 2007, 16:17 - İp: 88.***.**0.143
aytuba
aytuba (üye)
Muğla / Meraklı

arkadaşlar dileyenler mektup yazabilirler. sanırım ortaya hoş bir tablo çıkacak...

Tarih: 15 Ağustos 2007, 16:19 - İp: 88.***.**0.143