pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sperm Bankası

En büyük adilik, ahmaklık, eşşeklik. Bu kadar aptalca bir şeyi nasıl yapar insanlar. Madem çocuk sahibi olacaksın adam gibi yollardan ol. Neyüdüğü bilenmedik birinden çocuk sahibi olmak ne büyük adiliktir. Böyle bir insana yapılabilecek hakaret bulamıyorum.
o çocuk ne sorunlar yaşar yarın nasıl bir psikoloji içinde büyür düşünebiliyormusunuz. BAzıları diyanet fetva vermiyor diye kızıyor. Hangi akıl sahibi fetva verir buna.
Yuh be yuh. Gitmiş sperm bankasından aldığı spermle hamile kalmış. Hemen medyada çarşaf çarşaf haberler. Böyleleri yein dibine geçirilmeli. İnsan içine çıkamayacak hale getirilmeli.
Kanunen yasak olmalı. Hatta hapis cevazaları verilmeli böylelerine. Allah aşkına bir psikolog böyle bir çocuğun yaşayacağı sıkıntıları anlatsın.

Tarih: 16 Mayıs 2009, 12:04 - İp: 62.***.**0.196
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

herkes kendi çocuğunu kendi yapsın ..

baktı ki olmuyor Allahın takdiri desin isyan etmesin ..

çokta lazımsa evlatlık alsın ..

6 senelik evliyim .. çocuğum yok ... ölmedik çok şükür ..

Allah bize ömür versin .. başka bir konu açayım ozaman tartışmaya ..

dini hıristiyanlık dinine mensup olan birilerinin çocuğunu evlatlık almak caizmidir acaba .. alacağımdan değilde merak işte ..

Tarih: 18 Mayıs 2009, 00:47 - İp: 85.***.**8.167
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan evlatlık almak da o kadar kolay değil.
Bir keresinde Hollanda da yaşayan bir müvekkilim adına müracaat edecektim. Aynı zamanda da kurumun hukuk müşaviri benim hanımın ablası olur.

Birincisi bayağı yerine getirilmesi zor şartlar var.
İkincisi de çocuk yok. Hemen evlatlık veremiyorlar. Sıraya giriyorsunuz. Kaç yıl sonra sıra geleceği de belli değil. Bekleme süresi uzun yani. 3-5-8-10 yıl gibi.

Lazut u okuyan da sanırki Türkiye de aile kurumu dört dörtlük sorunsuz sanacak, çünkü sperm bankamız yok.. Herkes refah ve mutluluk içinde. Bu bankanın Türkiye de şubesi yok herhalde. Yani ben duymadım en azından. Buna rağmen toplum olarak bütün kurumlarımız dökülüyor. ABd de sperm bankası vardır mutlaka. Buna rağmen aile kurumu çok sağlam imiş. Pazarbey söyledi.

Bugünkü haber de 74 yaşlarında bir dedenin 14 yaşındaki bir çocuğa ahırda tecavüze yeltenmesinin haberi vardı. Ayrıca ikinci seferdir Çorum da 13-14 yaşındaki kız çocuklarına 20-30 esnafın tecavüzü olayı ortaya çıktı. Hüseyin Üzmez olayını tekrar hatırlatmaya da gerek yok. Bütün toplumsal sosyolojik vakalara dinsel kılıf bulanlar bunlara da bir kılıf uydursunlar bakalım. Yani dertleri gerçekten aile kurumunun zarar görmemesi ise. Bizim zaten aile kurumunun yerle bir olması için sperm bankasına falan ihtiyacımız yok. Din de kurtaramıyor bizi. Sorunun kaynağı nedir o zaman, onu düşünelim biraz.

Bankaya taraftarmışım gibi düşünüp cevap yazmayın şimdi. Ben normal spermsiz bankalara bile karşıyım.

#okyanus' tarafından 18.05.2009 01:44:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mayıs 2009, 01:37 - İp: 88.***.**2.106
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Angelina juli kızımız bolca evlatlık alıyor ya zaten, bunu için yeni konu açmaya ne gerek var..

Vict bekamda üç tane doğurmuş kendisi, dümdüz hâla kız..

Tarih: 18 Mayıs 2009, 01:54 - İp: 88.***.**4.238
okyanus.
okyanus. (üye)

kumköy abi senin şu hususi helikopteri bir gün emanet versende arkadaşlara hava atsak.

Tarih: 18 Mayıs 2009, 01:56 - İp: 88.***.**2.106
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Vereyim valla, şehir manzarası da güzel çekiliyor gali..Kullanmayı biliyormusun peki düşürme de sonra..Gerçi ödetmem sana ama, olsun, çevre kirliliği yaratmasın motor mertebesinde..

Altındeşe gidip pazaremmiyi tepeden gözlemleyip bahçesini bohçasını,matrikisini felam denk getirip çekim yapmak lazım orada..De mi..

Tarih: 18 Mayıs 2009, 02:02 - İp: 88.***.**4.238
okyanus.
okyanus. (üye)

Altındeşe çok yakmaz mı ?
Ne kadar yakıyor uzun yolda? Şehiriçi kadar yakmaz heralde.

Tarih: 18 Mayıs 2009, 02:04 - İp: 88.***.**2.106
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yakar gali, havalarda sıcak zor olur soğutma mertebesi ..*yüz ile yüzotuz oktan konuluyor ..Pazaremmiye ödetiriz ne olacak..Gerçi orada o oktanı bulmak zor biraz..Daha uşağa havaalanını yapamadılar keza..

Tarih: 18 Mayıs 2009, 02:13 - İp: 88.***.**4.238
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

mazotlumu emmi. kır kır kır diyemi çalışıyor. aman çalıştırmadan önce lambasının sönmesini bekle. indikten sonrada bir süre çalıştır motur ömrünün uzat. moturu ne tdci , mi crdi mi yoğsam tdi mi.
siz gelin altındeşe ber öderim mazotlu aligopterinizin parasını.
heee unutmadan aligopder dedinizde bi yaşanmış kütaya anısı annadem size.
Bi gün Erbakan hoca gedize mitinge gelmiş. aligopteri şehir dışına bi düzlüğe inmiş. sene 1970 ler. Hoca miting alanına bi gelmiş kimseler yok. İlçe yönetimi telaşlanmış noluyo niye kimse gelmedi felan diye. Len bi araştırıyolar , herkes aligoptere bakmaa gitmiş.

neyse efendim. gülşen benim en kıl olduğum şeydir işte bu. herkesin çocuğu olmak zorundamı. DEnenir her yol. Olmazsa kader der bırakırsın. Cahil cühelalar gibi illa olsun falan diye kahreder mi insan kendini.

Okyanus dediğin hiçbir şeye katılmıyorum.

Tarih: 18 Mayıs 2009, 10:01 - İp: 62.***.**0.196
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

benim hafsalamın almadığı bir olay bu
Pazarbeyim bu siperm bankacılığı konusunda makro çalışman olacak mı?

nasıl oluyoda oluyo bir türlü hayal edemiyorum..
şöyleki..
söylemesi ayıp içinde sesli harf bulunmayan yabancı ve yerel bir bankada elli lira kadar bi param vardı.. aslında olacağından değilde bir müşterimden aldığım 711 lik çek hikayesinin uzaması durumunda usuleten bi hesap açtımıştık para oraya gelince bizde elli lirası dursun bu bankada bi hesabımız olsun dediydik.. Efenim geçenlerde o hesaptan bir yere para göndereyim niyetiylen bi girdim.. o ne ya.. banka masrafıdır deyü, her ay 4,5 liramı hüpletmişler.. para kalmamış.. sinirlen gittim banyaya.. yahu dedim napıyonuz.. ne içiyonuz.. nası bi banka burası.. lafı fazla uzatmayım.. fuzuli delikanlılık yaptığımızla kaldık..
tuhaf bi olay.. insanlar gidiyor sıra alıp bankaya para yatırıyor.. sonrada o banka o parayı hüüüp götürüyo..
para bu.. yatırılırda çekilirde..
ama siperminki nası olcak.. aynı şekil mi oluyo.. çok kötü bi manzara yaa.. sıra al.. bankoya geç.. memura..
yok yav.. olmaz heral..
hadi memur bayansa.. tööbeee..
hem sonra bu bankanın hiç bayan muudisi olmamış mı oluyo.
hadi bi şekil oluyo..
memur veriyo bi cüzdan..
yazıyo işte cüzdanda.. bilmem kaç milyon siperm..
sonra her ay bankacılık düzmece kurumu kararınca o sipermlerin içinde hüpletecekler..!!!!.. çok acayip durumlar..

nası oluyo bu uygulamalar..
pazarbeyim sana zahmet konuna sahip çıkıp bu anlamda bir foto dizisi hazırlayabilir misin?

Tarih: 18 Mayıs 2009, 11:07 - İp: 88.***.**4.173
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sorunu kısaca cevapliim rokocum.

Tarih: 18 Mayıs 2009, 11:28 - İp: 62.***.**0.196