potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

Son Gazi (yazı)

Son Gazi

Son Kurtuluş Savaşı gazimizi dün kaybettik. Türk milleti olarak büyük üzüntü içerisindeyiz. 105 yaşında hakkı rahmetine kavuşan emekli albay Mustafa Şekip Birgöl 105 yaşındaydı. Kurtuluş savaşında Afyon cephesinde savaşmış ve İzmirde Yunanlıları denize döken askerlerdendi.
Bu haberi duyunca tutamadım kendimi ağlamaya başladım. Aklıma geldi o anlar ;
Şafak yeni söküyor, top sesleri altında İzmir. Kim bilir ne işkenceler, ne zulümler. Top sesleri daha da yaklaşıyor. Gözler tepelere kayıyor. “Mustafa Kemal'imin Askerleri geliyor.” diyor bir ana, ağlıyor sevinçten o ana ağlıyor türk askerlerini görünce ben ağlamışım çok mu?
Son gazimiz yaşayan bir kahramandı. Kim bilir nasıl yaşadı? Utanıyorum kendimden bu gazimiz vatanımızı korumak için canını vermeye hazır savaşmış yıllarca ve aldığı gazi maaşı 300 ytl. Bu rakamın üzerinde biraz düşünelim. Milli takımlar teknik direktörü Sayın Fatih TERİM ne kadar maaş almaktadır? Ben cevap vereyim 260.000 ytl. Adı türlü yolsuzluklara karışan eski ve yeni milletvekillerimiz ne kadar alıyordur kim bilir?
Ne yaptılar vatan için o gazimizden daha fazla demek geliyor içimden, üzülüyorum.

Gazimiz için Allahtan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum.

Tarih: 12 Kasım 2008, 12:33 - İp: 78.***.**8.138
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Koskoca şirketler bile tek tek kapanıyor,borsaya bildirilip..

Futbol ,sahne, film ve siyasi alanda paralar çok üstünde sarf ediliyor..

Balık çiftliğinden hediye edilen balıklar çocuk esirgeme kurumuna gönderilmiş, toplumdan tepki gelmesin diye..

Tarih: 12 Kasım 2008, 12:55 - İp: 78.***.**7.109
  • 1