lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sınıfımız

Sevgili arkadaşlar hüsmenağamın bir fotoğrafıma yaptığı yoruma özelden cevap yazmak üzere iken aklımdan geçenleri ve sonra da kelimelre dökülenleri sizlerle paylaşmak istedim..

Şöyle bir düşündüm de aslında burda hepiniz bir öğretmen ben ise bir öğrenciyim..

Sevgili hüsmenağam bir fotoğrafımın sevgili Sadık ÜÇOK abimizin hvası var demiş..Vardır elbett..Ki varsa eğer gurur da duyarım.Teşekkürler ağam..

Evet fotoğraflarımda bazen Sadık abi bazen Fatih abi bazen siz (hüsmenağa) varsınız..Ve bu site benim sınıfım.Sizler de benim öğretmenim..

Şöyle bir düşünüyorum da...

Bir fatih abiden mimari çekimlerin ne demek olduğunu.

Bir pazarbeyden makro fotoğraf nediri öğrendim bu sitede..

Bir ağamdan geniş açı ile manzara fotoğraflarının güzelliğini ..

Zafer ve Sadık Abiden siyahbeyazın tadını..

Gaijinden photoshobun güzelliğini..

Panctom ustadan kompozisyonu..

Mekici ustadan huzur veren kareleri..

Suat ve pike37 abilerimden dağların çekiciliğini..

Ve daha sayamadığım onca değerli insandan galerimdeki tüm fotoğraflarımın nasıl çekileceğini öğrendim..

Teşekkür ediyorum sevgili ustalar.

Sizlerin hepisi benim öğretmenimsiniz..

Ve ey değerli arkadaşlar keşşke bu güzel sınıfın değerini bilebilsek çok daha iyi bilebilsek ve o doğrultuda harekte edebilsek....

Saygı ve sevgilerimle

Tarih: 3 Nisan 2008, 17:38 - İp: 88.***.**1.41
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makroyu pazarbeyınden ogrendiysen yandın hocam..
benıde katmıssın araya estagfurullah sagolasın...

Tarih: 3 Nisan 2008, 18:00 - İp: 88.***.**9.52
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Haklısınız Sefer hocam, ben siteye ilk üye olduğum zamanlarda çok az şey biliyordum fotoğrafçılıkla ilgili şimdi her gün yeni bir şey öğreniyorum burada.

Tarih: 3 Nisan 2008, 18:10 - İp: 81.***.**6.243
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

estagfurullah çağdaş..Ama harbiden makroyu pazarabiden öğrendik.E tabi onun elindeki aparatlar bizde olmayınca beceremedik ve şimdilik bıraktık..

Sevgili hata..İnsan sadece fotolara bakarak bile ışığı kompozisyonu dengeyi simetriyi öğreniyor..

Sitemi,zi eleştiriyoruz zaman zazman kavga da ediyoruz ama bu site bizim küçük sanal sınıfımız gibi..

Ödevlerimiz galerimize yükldiğimiz fotolar..E tabi yapıp yapamadığımızı da gelen yorumlardan anlıyoruz..

Tarih: 3 Nisan 2008, 18:21 - İp: 212.***.**2.190
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 3 Nisan 2008, 20:30 - İp: 88.***.**9.229
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

ne güzelde yazmış sefer hocam.
duygusal,duyarlı insan bambaşka oluyor.

pazarbeyi listeye katmışsın ama o sınıf,Hababam sınıfı olur o zaman.

Tarih: 3 Nisan 2008, 22:53 - İp: 85.***.**2.209
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Pazarbeysiz sınıf da olmaz ki ama kadir..Değil mi?..

heleki zkurnuçsuz ocaklilar'sız, drtamer'siz fatama cink'siz ve sensiz ve daha niceleri

Tarih: 3 Nisan 2008, 23:13 - İp: 88.***.**2.251
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEnde bir an alınganlık içeng idrmiştim. Artık makro yerine portre işine girdim ben.

Tarih: 3 Nisan 2008, 23:22 - İp: 88.***.**9.229
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abi bugünlerde alınganlık nedense pek yaygın bir rahatsızlık..Mevsimsel mevsimsel

Ama şu da bir gerçek ki istersen reklam moda fotoğrafçılığına geç sen bir kre beyinlere makrolarınla kazındın..Bunu silip atmak mümkün değil..

Tarih: 3 Nisan 2008, 23:48 - İp: 88.***.**2.251
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sefer Hocam,
iltifatına teşekkür ederim, ancak...
Bizim yaptığımız, senin yaptığının yanında önemsiz kalıyor.
Şu fotografa ara sıra bakarım. Bir kaç yıl önce Ağrı dağının eteğinde çekmiştim. Doğubayazıt- Iğdır yolunda bir yerde ıssız bir noktada sigara molası vermiştik. Birden bire bu çocuklar ortaya çıktılar. Onlara şeker ikram ettim. Bu pırıl pırıl çocuklar şekerleri keyifle yediler. Ayrılırken kendilerine öğretilen şekilde PKK işaretleri yaptılar. İçim sızladı. Bak şu pırıl pırıl yüzlere, yarın ne olabileceklerini düşün. Onlar aydın insanlar olarak yetişmezse, ülkenin yarını karanlık.
Senin işin çok çok daha önemli.
Sevgiler.

Tarih: 4 Nisan 2008, 00:22 - İp: 88.***.**6.96
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

sefer hocam sana tüm içtenliğimle katılıyorum photoshop olsun fotoğraçılık olsun A'dan Z'ye ne öğrenebildiysem bu sınıfta öğrendim ama bu sıralar ikmale kaldım gibi ödevlerimi uzun zamandır yapmıyorum. akşam elektrikler kesikti öğretmenim o yüzden çalışamadım

Tarih: 4 Nisan 2008, 09:44 - İp: 81.***.**7.150