buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Sigarama Dokunma!!!

Yeter artık ,sıktın .*

Otobüste,uçakta,metroda ,vapurda içecek kadar hayvan değiliz. Bu zıkkımın içmeyenlerde yarattığı rahatsızlığın farkındayız zaten. Sinemada,tiyatroda perde arasında içmeyi bırakalı da uzun zaman oldu.

Eee,derdin ne?
Beni neden rahatszı ediyorsun?
Evet,ben bağımlıyım, uzun zamandır 2 paket içiyorum. İçmeyince strese giriyorum,sıkılıyorum,bunalıyorum.
Evimdeki perdeler sarardı, 200 metre koşsam tıkanıyorum. İyi de bundan sana ne?
Ben senin süt içmene karışıyor muyum?
Ben işyerimde sigara içiyorsam bundan sana ne?
İşten bunalmışım, kafamdan tramvaylar geçiyor, gidip biraz stres atayım demişim, bir iki biraz içerken sigaramı yakmışım. Yasak! barda sigara yasak!
Kahvede sigara yasak, tüm kapalı mekanlarda da yasak. Dahası var, devlet dairelerinde çalışanların kendi odalarında içmeleri bile yasak!

Esrar çekmiyoruz, kimseye zararı dokunan bir şey de yapmıyoruz.

E kardeşim derdin ne? Sana ne benim sigaramdan. Sigara içmeyen birinin leş gibi alkol kokan bir barda ne işi var?
Sigara içenler için özel odalar yapılacakmış....Bak bak bak....

Bana hayvan muamelesi yapma hakkını nereden buluyorsun?
Sana ne, içerim ya da içmem.

Sigara izmaritinden ormanlar yanıyormuş . Yapma yahu? Sen kendin inanıyor musun bu yalana? Otel yapmak için biz yakıyoruz ormanları desene kısa yoldan...

Otobüse binersin, 12 saat yol. Sen içmezsin. Ama aracı kullanan şoförün içmesi sen dahil kimseyi rahatsız etmez. Adamcağız camı da açmış zaten, kokusu bile gelmiyor. Ama yan taraftaki ''gıcık'' şey(20 yaşlarında bir bayan yolcu) muavini çağırır ''söyle o kaptana sigarasını söndürsün, rahatsız oluyoruz''...
O otobüs benim olsa seni seni gecenin bir yarısı o buz gibi havada kıçına bir tekme vurarak yola atarım ama kaptan ağırbaşlı.
İlk molada otobüse polisi neden sokuyorsun be salak kız?
Hiç düşünmüyor musun o bünye 30 senedir sigara sayesinde günde 20 saat direksiyon sallıyor...

Yolda yürürsün, elinde sigara. Yanına 2 kişi gelir, biz sigarayla bilmem ne yapanlar derneğindeniz. İçtiğiniz sigara size ve çevrenize zarar veriyor, lütfen söndürün onu.

Sen dua et, bu gün Karadenizli günümde değilim. yoksa o elindeki çantayı kafanda parçalamayı da bilirim geri zekalı....

Bir kurumda çalışan arkadaşını ziyaret edersin, adamcağızın önünde dosyalar tavana yükseliyor. 30 yaşında saçları ağarmış. Bunalmış...
Bir çay söylüyor. Sohbet ederken o çok bilmiş sağlıklı nesilden bir zevzek odaya girer. İşini yapar arkadaşın. ''Burada sigara içemezsiniz, insanları rahatsız ediyorsunuz ''....Ya sabır....

Siz o Televizyondaki saçma sağan sigarayı karalayan saçma programların bizde en ufak etkisi olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Bu pisliğin ne derece kötü olduğunu zaten biliyoruz ama içiyoruz, bundan size ne?
Gelip odanda mı içiyoruz? Yoksa evine mi girip içiyoruz? Bak otobüste,vapurda,sinemada,lokantada kimse içmiyor. E daha ne istiyorsunuz?

Dünyanın dört bir yanında biz tiryakileri neden rahatsız ediyorsunuz?

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:06 - İp: 85.***.**2.74
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

sigarayı bırakıalı 10 Ay oldu..Keşke bu yazıyı bırakmadan önce yazsaydın..Şmdi benim için içi boş terenennilerden farkı yok bunların

Tarih: 1 Ocak 2008, 16:20 - İp: 88.***.**0.20
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

SEnin yaptığını hakim savcı yapmaz bufalo. Hadi onlar hakim savcı. Trafik suçu işleseler bile kendilerine ceza yazılamayacağını düşünecek bir düşünce yapısına sahipler. SEn avukatsın.Sana ne oluyor. NAsıl böyle kanun nizama aykırı düşünebiliyorsunuz. Baro odaları minnacık olur hep. Oradada içilirmi hiç. Niye rahatsız ediyonuz başkalarını. Hele bizde bazı avukatlar var onlar ayrı bi gıcık. Sanırım solcu olmayı Ramazanda sigara içmekle özdeş sanıyorlar.Azıcık saygı. Tabi sen eminim ramazanda böyle bir terbiyesizliği yapmayacak kadar ince birisin.Ama onlar değil işte.

Tarih: 1 Ocak 2008, 16:44 - İp: 88.***.**0.30
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

yok yok...

biraz fazla duygusal bakmışsın olaya buffalo..
sigara odaları hayvan muamelesi olur mu hiç! haaşa..

diğer konularda haklısın! beden senin, ruh senin.. sadece kendine zarar vermene kimse karışamaz!

yalnız evlenip çocuk sahibi olursan o zaman farklı.. karışırlar!
sorumlu olduğun kişiler olacak çünkü..

okulda "babam sigaradan öldü" diyecek olan bir çocuk düşün..
kendi yolunu (babasız) çizecek bir çocuk!

Tarih: 1 Ocak 2008, 16:48 - İp: 88.***.**0.201
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

captain black almıştım doğubeyazıt tan , amma sardı ha

sefer hoca demek sigarayı bırakalı 10 ay oluyor, kesin rüyalarına filan giriyordur senin.

pazar emmi, ben ramazanda sigara içmem. iftarı beklerim iftarda bir yakarsın, anında pilot olursun

son yasa, sivil örgütlerin tavırları ,pek çok insanın sinir bozucu tavırları.
tüm bunlar tüm dünyada sinir bozucu boyuta ulaşıyor. açık havada sigaranın kime ne zararı var?
barda sigara yasakmış, bir bar keyfimiz vardı içine edecekler.

konuyu çarpıtmayalım . sigara içenler de gereken saygıyı göstersin ki gösteriyorlar genelde.
içmeyenler de göstersin bir zahmet.
ömründe bir dal sigara yakmamış birisi sigara içenleri anlayamaz. sigara içmeyenlerin içenlere dönük garip tavrını anlayamıyorum. evet içiyoruz, belki salak, belki beyinsiziz. Kendimize zarar veren bir şeyi havaya üflüyoruz ve buna kendi çapında bir servet harcıyoruz.
Ayda 250 liradan yılda 3000 lira para veriyorum, 10 senede 30 000 lira vermişim. Evet anlaşılmaz değil mi...
Ama alışkanlık, bağımlılık ve bırakmak kolay değil ve bırakmak isteyen de yok zaten.
Stres atıyorum, zihnim daha iyi çalışıyor. Bir gün içmeyeyim kafam çalışmıyor, çenem tutuluyor, cümle bile kuramıyorum.

Bu iş zıvanadan çıktı.

İki yüzlü bir tavır var. Tütün Türkiye'de 2 000 000 insanın geçim kapısı. Tüm dünyada milyonlar geçiniyor. Ülke ekonomisinin en önemli gelir kaynaklarından birisi.

Her şeyi kabul ederim ve sosyal mekanlarda içmiyorum(baro odaları hariç ) ;D
Ama cafe,bar,kahve gibi yerlerde anlayamam, anlam veremem.

Bu mekanlara gelen insanların%90 ı sigara içiyor. %10 u da gelmeyiversin bir zahmet , eğer rahatsız oluyorlarsa.

Tarih: 1 Ocak 2008, 17:10 - İp: 85.***.**2.74
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sigara İLe İLgiLi MakaLeLere ŞöyLebir Bakarım Ondan Sonra Es Geçerim :o) Hep Duyduğumuz ŞeyLer Zaten ŞöyLe Olur BöyLe Olur Vs... Evet Çok Doğru İnanıyorum Ve Saygı Duyuyorum Fakat Tiryaki Bunun Adı..

OLmayınca OLmuyormu? Olmuyor. :S

Buffalo'nun SözLeri Üzerine BişiLer Yazacamda Zaten Yeteri Kadar Yazmış Herşeye Deyinmiş..

Birde Şu Laf Vardır Sigara İçme İçki İç. HobbaLa Ne Oluyo Şimdi ?

Yahu İkiside Birbirinden Beter Bu NasıL Bir Öneridir? Yada Bu Öneriyi Sunan KişiLer NasıL Bir Oksijen Yakıyor AnLamış DeğiLim..

İçenLer HakLı. İçmeyenLer HakLı. Kim Haksız ? Bu İşe Burnunu SokanLar.

SevgiLerimLe.

Tarih: 1 Ocak 2008, 17:56 - İp: 88.***.**0.65
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

3000 bir liramı. İçmesende gidip adam gibi bir mikana alsanya

Tarih: 1 Ocak 2008, 18:18 - İp: 88.***.**0.30
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Burnu SokanLar Dedim Ya Burda YaLnış AnLamayın Lütfen.. KişiLer Birbirine Nasihatı Sevdiği İçin Verir NankörLük Etmiyorum..

Yolda yürürsün, elinde sigara. Yanına 2 kişi gelir, biz sigarayla bilmem ne yapanlar derneğindeniz. İçtiğiniz sigara size ve çevrenize zarar veriyor, lütfen söndürün onu.
Bu Olaya İstianen Yazdım.

Sigara İle İlgiLi Bir Hikaye Duymuştun AnLatayım :o)

EvLi Bir Çift Varmış... Evin Erkeği Sigara İçiyor Hanımı İse İçmiyor. Evin Hanımı -Bey İçme Şu Zıkımı Diye SürekLi SöyLeniyormuş.. Bir Gün Evin Hanımı Evin Erkeğine -Banada Sigara Parası Ver Bende İçecem. Evin Erkeğide Sigara Karışmasın Diye Hanımına Hergün Sigara Parası Vermiş.
Evin Hanımı Sigara ParaLarını KuLLanmadıkLarı Odanın Birine Atıyormuş,Aradan Zaman Geçmiş Beyini Çağırmış.. Odayı Göstermiş İçi Para Dolu.. Evin Erkeği ParaLarı Görünce Şaşırmış Hanımı Ateş İstemiş Adam Vermiş Ve Kadın ODadaki ParaLarı Ateşe Vermiş.
Evin Erkeği Yeniden Şaşırmış -Ne Yaptın Sen ?
-Evin Hanımı Senin Bir YıLda Yaktığını Ben Bir Seferde Yaktım.

İşte BöyLe GüzeL Bir Hikaye Fakat BunLar Çok İnce HesapLar.. Günde 5YtL Kim Kenara Atar ? Çok Nadir KişiLer.

Tarih: 1 Ocak 2008, 18:34 - İp: 88.***.**0.65
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

sigaraya karşı direniş platformu-direnişe devam

Tarih: 1 Ocak 2008, 18:53 - İp: 78.***.**0.166
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

üzerinde çatı bulunan ya da üzeri kaplı her yerde sigara içmek yasak londra'da.. mesela otobüs durağı. üzerinde çatısı var ve yasak...

ayrıca yine londra'da sigara yüzünden kanser olanlara devlet sağlık imkanlarını kısıtlıyor. çok güzel bir uygulama.
yanlış hatırlamıyorsam yine aynı yerde yolda sigara içerken küllüğünü taşıma zorunluluğu da getirilmişti.kül ve izmarit atmanın yola çöp atmaktan hiçbir farkı yok kanımca.

30 saniye önce sigarasını bitirip "a canım merhaba" deyip beni öpmeye kalkan bir kıza "leş gibi sigara kokuyorsun, öpmem seni" demek kadar güzel bir duygu da yok...

Tarih: 1 Ocak 2008, 19:01 - İp: 88.***.**9.79
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

sigaraın paketi 50-60ytl gibi bir rakam olsa sigara içenler eylem yapar mıydı yoksa bırakırmayı dener miydi acaba

Tarih: 1 Ocak 2008, 19:05 - İp: 88.***.**9.79