dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

Roman Açılımı

hükümetin yaptığı herşeyi eleştirdik.özellikle murat karayılanın dtp bizim siyasi kolumuzdur açıklamından sonra,ha biz ha dtp demesinden sonra.insanlar birilerini öldürerek bir şeyler kazanacağını ummamalı.böylelerine gereken ders kuvvet kullanarak derhal verimelidir.böylelerine fırsat verilmemeli,ortalık boş bırakılmamalıdır.bu millet asil soylu bir miletdir.tarih boyunca hiç bir etnik gruba asimilasyon politakası uygulamamıştır.örneğin bizim analarımız babalarımız makedonyadan türkiyeye geldiğinde babalarımızın anlattığı türkçe bilmediğidir.dayım türkçeyi 10 yaşında ilkokula başlayarak öğrenmiş ve üniversite bitirmiştir.fakat hükümetin yaptığı roman açılımını destekliyorum.evet bu insanlarında toplımda meslek sahibi olmaları isteğimizdir.bizler yarı arnavut yarı türk asıllıyız.bu asil türk miletinin hiçbir etnik gruba asimilasyon yapmadığının şahidiyizdir.zaten balkanlarda arnavut yada boşnak demezler herkes kendini türk kabul eder.fakat şunu gördüm türkiyede türk olupta bölücülük yapan çok kişi var.bu milete saygı gösteren saygı bulur.siah çeken ise kendi sonunu hazırlar.

Tarih: 24 Kasım 2009, 20:41 - İp: 88.***.**2.113
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

"hükümetin yaptığı roman açılımını destekliyorum.evet bu insanlarında toplumda meslek sahibi olmaları isteğimizdir" diyorsun...
İronman, roman asıllı vatansaşlarımızın toplumda meslek sahibi olmalarını engelleyen bir kanun, düzenleme, yönetmelik, veya toplumda herhangibir ayrımcılık varmı?
Anayasada her TC vatandaşı eşittir. Ben TC vatandaşı olarak hangi haklara sahipsem, roman vatandaşlarımız da aynı haklara sahip değilmi?

#ercan43' tarafından 24.11.2009 20:54:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Kasım 2009, 20:52 - İp: 217.***.**1.244
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

abicim o manada değil yardımcı olmak bu insanları mesleki açıdan eğitmek bakımından.biliyorsun bunların çoğunun mesleği yok ya balon satıyor ya çiçek.fakat polise okadarda saygılı.yoksa onların ayrımcılık yaptıkları yok.böyle yapan bu mileten zaten saygı görür.

Tarih: 24 Kasım 2009, 21:04 - İp: 88.***.**2.113
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Balattaki romanlarda zamanında hindistandan gelmişler,belgeselde dedi dün iz tv kanalı..

Tarih: 24 Kasım 2009, 21:22 - İp: 78.***.**9.68
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

abi sende benim gibi sürekli belgesel izliyorsun galiba.

Tarih: 24 Kasım 2009, 22:54 - İp: 88.***.**5.58
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Ben de macırım(muhacir) kardeşim.
Şerecemi istiyorum,atalarımın topraklarımı geri istiyorum.
Macır açılımı olsun.
GREV'e destek vermeyen de ampul olsun...

Tarih: 24 Kasım 2009, 22:59 - İp: 78.***.**6.225
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Napıyim okyanus en iyisi belgesel izlemek..Yerlisi yabancısı iyi oluyor belgesellerde..Dizi mizi hikaye,kandırıyorlar milleti zati..
Pzremmide habire cd izliyor..Ben de dolu NG cd'leri var bir de, belgeselli..

Tarih: 24 Kasım 2009, 23:00 - İp: 88.***.**2.82
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bu adamlar niye kendilerine roman diyor onu anlamadım abi.
hindistan kökenli olduklarına göre hindu denmesi gerekmezmi.

Tarih: 24 Kasım 2009, 23:15 - İp: 88.***.**5.58
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Çok eskiden gelmişler o bölgeye yerleşmişler işte, rahat rahat çiçek vs satarak geçiniyorlar,meydan mukabili alanlarda..Kimseyede zararları yok imiş, öyle dedi belgeselde emmiler..Balattakileri gösterdi,başka semtlerde de var keza romanlar..Şifreli kanal seyrediyorsun ya,sende aç seyret belgeselleri okyanus..

Tarih: 24 Kasım 2009, 23:58 - İp: 88.***.**2.82
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

kürt açılımı
ermeni açılımı
roman açılımı

sırada ne var merak ediyorum....

bakalım kaç parçaya bölecekler bizi...

Tarih: 25 Kasım 2009, 10:24 - İp: 81.***.**3.185
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

bakalım kaç parçaya bölecekler bizi...

Atakan buda sorulurmu?
Bay Tayy-ip 36 parçacıklı mozaikten bahsetmişti
Bu milletin ahını alıpta muaffak olanı gördünüzmü?
Bu yüzden yakındır Bay Tayy-ipin bir daha toparlanamamak üzere 36 parçacığa ayrılması.

Tarih: 27 Kasım 2009, 02:33 - İp: 88.***.**1.206