sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Roland Alpha Juno-1

Merhabalar. Aranızda yeniyim ve fotoğrafçılığa büyük bir hevesim var. Daha önce hiç SLR makinam olmadı, ancak şuan 1968 model Rus malı KIEV marka SLR geçti elime. Yaşım 16. İlk defa o makinayla başlayacağım. Ancak film, tab ettirme vb. çok masraf olacak. Öğrenci harçlığıyla da çok zor görünüyor. Aileme de yük olmak istemediğim için ben daha doğmadan alınmış olan midi klavyemi satmak istiyorum. İlanlarda fotoğraf dışında bir satış bölümü olmadığı için buraya yazmayı uygun gördüm. Eğer forum kurallarına aykırı birşey yaptıysam affedin. Zira amacım satmaktan ziyade Canon EOS 350D Dijital SLR ile takas yapmak. Kısaca özelliklere değinirsek:

1980'lerin tonlarını yakalayabileceğiniz ROLAND Alpha Juno-1

Aşağıdaki linkten örneklerini dinleyebilirsiniz.

[url]http://www.vintagesynth.org/audio/JU1demo.mp3[/url]

Sadece evde ve çok az kullanıldı. Midi klavye olduğu için pek fazla kullanamadım. Kullanım kılavuzu, kutusu ve güç kablosu tertemiz duruyor. İstanbul'da oturuyorum.

3 dijital kontrollü osilatör, 6 polifonik ses, 49 tuş...

FİYAT: 500 YTL

Teşekkür ediyorum.
[email protected]

Tarih: 15 Mart 2007, 19:01 - İp: 85.***.**6.4
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Valla hastası onu bulurdu bir şekilde. Rock vb. müzik sitelerine de ilan verdim, sahibinden.com'a da verdim. Ama yine de Gittigidiyor'a bir ilan koymakta fayda var.

Tarih: 16 Mart 2007, 14:35 - İp: 85.***.**6.126
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

SENDE BU AZİM OLDUKTAN SONRA BULUR SENİ ALICISI

Tarih: 16 Mart 2007, 14:38 - İp: 85.***.**2.119
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu klavyeyle canon 350d takas etmen imkansız gibi birşey..satıp ustune epeyi bir miktar koyup ancak alabilirsin bahsettigin makinayı..bu alet zaten hiç kullanılmamıs bile olsa 350d den cok daha dusuk bir fiyatı olur diye dusunuyorum...bence elinden cıkarmaya bak,srdından para biriktirmeye basla...umarım iyi bir alıcı bulabılırsın..

buarada direkt dslr bir makinadan baslamanı tavsıye etmem..bilgin olmadıgı için,fotograftan sogumana bile neden olabilir,hem de bosuna okadar para vermiş olursun..manuel ayarlara ızın veren bir kompakt makinayla baslaman ve temel seyleri -mesela enstantane diyafram,kadraj,cekim teknikleri gibi konularda bişeyler ogrenip daha sonra dslr bir makinaya gecmen daha uygun olur diye dusunuyorum...

Tarih: 16 Mart 2007, 16:44 - İp: 193.***.**3.145
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Zaten takas durumunda üzerine farkı ödeyeceğim. Ayrıca 68 model bi KIEV ile birşeyler öğrenmeye çalışacağım. Ancak öğrenci harçığıyla 35mm filmli makina kullanmak çok zor. Film almak, tab ettirmek vs...

Tarih: 16 Mart 2007, 17:57 - İp: 85.***.**6.126
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

500 liraya biraz zor satarsin gibime geliyor...
gg de diskete ve mem card a yazan versiyonu var..400 lira asgarisi..senin modelinden yuksek mi dusukmu bilemem ama senin istedigin 500 lira biraz fazla gibi..
dedigim gibi istersen sansini dene..ver ilanini ve bekle bakalim..
umarim istedigin makine avuclarinin arasinda olur kisa zamanda...

Tarih: 16 Mart 2007, 19:00 - İp: 88.***.**8.224
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Şimdi, baştan söylediğim gibi, eğer satamazsam Haziran'da müşterisi hazır. Adam satamazsan ben alırım dedi. Benim amacım bir an önce satmak ve makinamı almak. Yoksa fiyatı yurtdışında 250-300 euro arası ikinci ellerde. Oradan buraya getirdiğinizi düşünün. Bunun üzerine bir sürü kargo masrafı olacak. Fiyat da 600 YTL'den fazla olacak. O diskli modeller daha farklı.

Tarih: 16 Mart 2007, 19:09 - İp: 85.***.**6.126