pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Robert Bosch'a Açık Mektup!

İnsanların güvenini kaybetmektensi para kaybetmeyi tercih ederim diyen sayın Bosch çok eskilerde kalmış olmalı.
Gerçe onun kabahati yok. Herkes Türk malı bosch alma dedi bana. Git doğu banktan Alman malı al, garantısı yoktur ama arızada yapmaz dediler.Fakat ben gidip Türk malı bosch aldım.
Aldıktan kısa bir süre sonra soğutmamaya başladı. Tamir ettiler.Sonra pervanesi takır takır sesler çıkardı.Tamir ettiler. Sonra kapak contası çıkmaya başladı. Değiştirdiler.Fakat bu sefer muhtemelen yan sanayi taktılar ki mıknatıslı olması gereken conta hiç tutmadı. Sonra tekrar soğutmamaya başladı.Tamir ettiler. Bide akıl verdiler bizi boşuna çağırmayın şöyle şöyle yapın diye. Öyle yaptık yılda bir iki defa 2-3 gün çektik fişini.
Şimdi ise artık kapağı hiç kapanmıyor.Öyle açık çalışıyor. Ne yapsam sayın bosch.Televizyonları çağırıp herkesin gözü önünde parçalasamda kurtulsammı bu ucube buzdolabinden. Eskiler bilir.Ambra diye bir marka vardır. BAbam 30 sene önce almış. Hala taş gibi.Hİç tamir görmedi. Nasıl oluyor anlamıyorum.
Bİliyorum kemikleriniz sızlıyordur Türkiyede fabrika açtığınız için.DAha doğrusu sizden sonrakiler açtığı için.BEn olsam hemen kapatırdım.Zira benim güvenim kalmadı bosch'a Kimseye tavsiye edemiyorum. BEn bosch'a güvenmiyorum.Hoşçakalın.
Arkadaşlarda kusuruma bakmasınlar yazmak zorundaydım.Sinirimden öleceğim yoksa.

Tarih: 22 Ekim 2006, 23:22 - İp: 85.***.**5.169
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

forumu arada bi ters-düz edip havalandırmak gerekebiliyo...

Tarih: 19 Haziran 2013, 22:26 - İp: 94.***.**0.183
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

iyi fikir, iyi taktik...

Tarih: 19 Haziran 2013, 23:02 - İp: 176.***.**1.69
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

mete bey daha duran adamları konaşaçağuduk

Tarih: 20 Haziran 2013, 12:26 - İp: 92.***.**8.134
mete007
mete007 (üye)

O, olduğu yerde duruyo da Robert Bosch durmuyo işte ...

Tarih: 20 Haziran 2013, 20:46 - İp: 94.***.**8.87
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

mete bu taktiğin fikir babasını hatırlıyorum bi yerlerden....lakin bu daha denişik bir metod..ay ı kırpıp yıldız yaparlarmiş misali..eski topicler süpürülen halı altından gün yüzüne çıkarılıyor...

Tarih: 20 Haziran 2013, 22:19 - İp: 176.***.**7.155
mete007
mete007 (üye)

Şaban Ağabeyim, saygılar..

Hesapta, geçen cumartesi yanına gelecektim, son dakikada iptal oldu vallahi. başka zaman artık..

aslında taktik filan değil, bunu hep yapıyoduk. ekip olarak siteyi biraz ihmal ettik..

Tarih: 20 Haziran 2013, 23:44 - İp: 94.***.**8.87
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

ekip lafını kullanmasan iyi olur..malumu ilan olmasın..meçhul kalsın biraz..gelirsin geliriz..yapıldı bunlar..metafizik denen şey varmış..

Tarih: 22 Haziran 2013, 21:17 - İp: 176.***.**4.76