pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Robert Bosch'a Açık Mektup!

İnsanların güvenini kaybetmektensi para kaybetmeyi tercih ederim diyen sayın Bosch çok eskilerde kalmış olmalı.
Gerçe onun kabahati yok. Herkes Türk malı bosch alma dedi bana. Git doğu banktan Alman malı al, garantısı yoktur ama arızada yapmaz dediler.Fakat ben gidip Türk malı bosch aldım.
Aldıktan kısa bir süre sonra soğutmamaya başladı. Tamir ettiler.Sonra pervanesi takır takır sesler çıkardı.Tamir ettiler. Sonra kapak contası çıkmaya başladı. Değiştirdiler.Fakat bu sefer muhtemelen yan sanayi taktılar ki mıknatıslı olması gereken conta hiç tutmadı. Sonra tekrar soğutmamaya başladı.Tamir ettiler. Bide akıl verdiler bizi boşuna çağırmayın şöyle şöyle yapın diye. Öyle yaptık yılda bir iki defa 2-3 gün çektik fişini.
Şimdi ise artık kapağı hiç kapanmıyor.Öyle açık çalışıyor. Ne yapsam sayın bosch.Televizyonları çağırıp herkesin gözü önünde parçalasamda kurtulsammı bu ucube buzdolabinden. Eskiler bilir.Ambra diye bir marka vardır. BAbam 30 sene önce almış. Hala taş gibi.Hİç tamir görmedi. Nasıl oluyor anlamıyorum.
Bİliyorum kemikleriniz sızlıyordur Türkiyede fabrika açtığınız için.DAha doğrusu sizden sonrakiler açtığı için.BEn olsam hemen kapatırdım.Zira benim güvenim kalmadı bosch'a Kimseye tavsiye edemiyorum. BEn bosch'a güvenmiyorum.Hoşçakalın.
Arkadaşlarda kusuruma bakmasınlar yazmak zorundaydım.Sinirimden öleceğim yoksa.

Tarih: 22 Ekim 2006, 23:22 - İp: 85.***.**5.169
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Önemli değil pazarbey amca,senin dertlerine bir nebze de olsa çözüm bulabilmişsem ne mutlu bana Zaten ikitane amcam var onlara iyilik edeyim
1-Kore gazisi İlyas Amcam
2-Bosh ve uydu cihazı gazisi pazarbey amcam....

Tarih: 24 Ekim 2006, 19:08 - İp: 85.***.**8.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Teşekkürler tam kafalı arkadaşım.

Tarih: 24 Ekim 2006, 19:33 - İp: 85.***.**5.169
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

kurşun döktür..

Tarih: 25 Ekim 2006, 20:34 - İp: 88.***.**5.0
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 5 Ekim 2007, 12:43 - İp: 88.***.**8.125
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

bu topiği güncellemeyi zor zamanlara saklıyodum..

Tarih: 5 Ekim 2007, 17:56 - İp: 85.***.**1.147
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 5 Ekim 2007, 19:46 - İp: 88.***.**6.188
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

tekrar baştan sona okdum, epeyce güldüm, geçen sene forumun espri düzeyi daha yüksekmiş, robert bosch bile katımış topşğe

Tarih: 5 Ekim 2007, 19:50 - İp: 88.***.**2.178
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hadi ya . DUr bende okuyem.

Tarih: 5 Ekim 2007, 19:53 - İp: 88.***.**6.188
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bütün defolu,arızalı veya aksilik çıkaran ürünlerini sergi günü kermes gibi sergile,biz de haber fotoğrafı yaparız bari.
Belki firmaları geri çağırır, [utanıp]

Tarih: 5 Ekim 2007, 20:10 - İp: 88.***.**0.55
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

utanmak mı türk firmalarımı. bize ne kadarda uzak bi kelime.

Tarih: 5 Ekim 2007, 20:14 - İp: 88.***.**6.188