kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Ramazan Ayında Aklıma Nf Geliyor

Alışkanlık yaptı sanırım. Özellikle bu donemde sitenin geyik oluşumcuları

-Tatarbey
-Ati
-Roko
-Okyanus
-Pazarbey
-Lazut

Aklıma geliyor.. Geyik yaparsanız, başlatırsanız katılabilirim

Tarih: 30 Temmuz 2011, 09:59 - İp: 31.***.**5.32
mahmutm.
mahmutm. (üye)
Muğla / Doğa Fotoğrafçısı

Sağol Pazarbey emmi senle ramazanın tadı başka olacak . Ve tabi diğer NF ustalarıyla

Tarih: 31 Temmuz 2011, 00:41 - İp: 46.***.**3.180
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Bu sene ramazan denince aklıma adli tatil gelmekte.
Zira birebir örtüşmekte.

Tarih: 31 Temmuz 2011, 02:16 - İp: 178.***.**4.98
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ramazan pidesi ile sehrimin meshur tahinli pidesi gelir benim aklimada.Bide hangi cami hizli teravih namazi kildiriyosa ona giderdik.Elham suresini 10 saniyede bitiren simsek hoca vardi itfaiyenin yanindaki camide o gelir bide aklima.Millet bizi gavur biliyor ama zamaninda kuran kursunada gitmis adamiz biz...Ogrendik biseyler allaha sukur Ama tartisma yaratacaksa yaratsin,namazi kendi dilimde kilmak isterdim sahsen...Allah tum dilleri anlar ve kabul eder diye dusunuyorum...Hatta memlekete donunce Turkce namaz akimini yaratmayi planliyorum

Tarih: 31 Temmuz 2011, 20:08 - İp: 221.***.**3.132
mahmutm.
mahmutm. (üye)
Muğla / Doğa Fotoğrafçısı

ozansan abim şu Türkçe namaz olayı neden zenit olayı gibi bişey olsa gerek :D Her dilde Allah bizi anlar (Dua ederken Türkçe yapıyoruz zaten) ama kendi dilinde olunca daha güzel oluyor olsa gerek .D

#mahmutm.' tarafından 31.07.2011 21:03:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Temmuz 2011, 21:03 - İp: 46.***.**2.164
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmiler bu felsefi sorunsallı mefhumu en güzel mahzuni şerif özetlemiş idi :

" ey arapça okuyanlar
Allah Türkçe bilmiyor mu " şeklinde idi özetin mahiyeti

ozansan emmi sen nereli idin esas memleket mahiyetinde

zira benim memleketinde tahinli pidesi menşur idi

pazaremminin memleketin de haşeşli ekmeği menşur idi
kafasının her dayim bir milyon oluşu ondan keza

Tarih: 1 Ağustos 2011, 00:46 - İp: 178.***.**5.194
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

namaz kılarken türkçe okusanız duyan olmaz...ayrıca "kılınmaz,kılamazsınız" deyip engel olan yok...
ibadetlerin çoğu bireysel, kimsenin ruhu duymaz...öyle inanıyorsanız türkçe kılın...kim karışır ki size...
dua zaten içten yapılır, dili mili yok...
kalpten geçendir dua, kafiyeli cümleler değil...

Tarih: 1 Ağustos 2011, 01:06 - İp: 78.***.**9.231
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Ramazan demek netfoto demek, roko ile organize ettiğimiz 3 kişi ile katılım rekorları kıran geleneksel iftarlar var mesela..Ramazan geldi döndük yuvaya hatta üşenmedim fotoğraf bile yükledim.

Tarih: 1 Ağustos 2011, 03:44 - İp: 78.***.**2.19
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

melika abaya katılmamak mümkün değil.
emmiler bişey yazcektim unuttum valla. haşeşten olmakta sanırsam. yihohohaha.

Tarih: 1 Ağustos 2011, 04:18 - İp: 88.***.**2.252
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ben cocukkene sureler zor geldiydi ilk baslardi dedim dedeme yav ben icimden allaha guzel guzel dualar etsem,allahim sana inandik sana sigindik,ve bilimum iyi seyler ailem ve yasantim hakkinda diye, azari yediydik.

Olay sanirim dua etme meselesi degil o her sekilde her dilde yapilir ama olayi bir disipline edilmis ibadet sekli olarak ele alirsak,nasil matematikte iki arti bir 2+1 olarak yaziliyorsa,dualarda sanirim arapca ile okunmali yada yazilmali gibi bir praktis mevcut.

Hem bunun pazarida var insanlarda ac kalmak istemezler haliylen.Hoca dua ederken iki tane arapca bilmedigimiz bisey okuyunca vay anasini adama bak nasilda sular seller gibi diye taktir gormesi var bide.Turkce olsa mazallah soru falan gelir hocam yanlis yorumladiniz oyle degil,yok burda hata var falan gibi adamlar zor durumda kalir.

Cubbeli Ahmet Hocanin arapcasina biten birisi olarak,muridi olacagim turkiyeye gelince zaten bitiyorum adama.Cuppeli IN,Fethullah OUT.En azindan guluyoruz yahu.Fethullah hoca hep aglatiyor

Tarih: 1 Ağustos 2011, 05:41 - İp: 221.***.**3.132
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Ramazan geldi hoşgeldi Pazarbeye katılmamak elde değil.

Tarih: 1 Ağustos 2011, 10:41 - İp: 94.***.**2.128