flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

Rahatsız Ediyor

Ramazan ayının gelmesiile bir ibadet ve gösteriş furyasıdır aldı başını gidiyor.

Herkesin ibadetide günahıda kendisine ama beni rahatsız eden şey şu:
Birçok restaurantta sema gösterisi yapılmaya başladı.

Millet tin karnını doyurma esnasında bu görüntüleri görmek beni rahatsız ediyor.

Tarih: 28 Eylül 2007, 12:59 - İp: 88.***.**6.139
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

yalnız bir ayrıntı daha ekleyelim. geri kalan 11 ayda yemek yerken oynayan dansözlerden de rahatsız oluyorum Ahmet Bey

Tarih: 28 Eylül 2007, 15:18 - İp: 81.***.**7.150
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

önceki sayfaları okumadım ama konunun açıldığı şekilde yorum yapıyorum...

Beyoğlunda yaşıyorum ve buradaki birçok içkili restaurantların ramazanda iftar menüsü ile vatandaşın karşısına çıktığına şahit oluyorum. Tabi arka fonda ise tasavvuf müziği...

Anason kokulu bardak ile iftar açmak

#zyilmaz' tarafından 28.09.2007 15:53:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Eylül 2007, 15:50 - İp: 85.***.**7.213
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

İçkili restaurantların ramazanda müşterileri azaldığı için böyle bir uygulama yapılması bence ne riyakarlık nede ayıp birşey...

O işletmenin sahibinin amacı kar etmek dükkanını bir şekilde çevirmek ve ailesine ekmek götürmek ramazan geldi diye evine ekmek götürmesinmi? Hem Ramazan boyunca mekanını hayırlı bir iş için kullanmış oluyor Ramazana saygısından ötürü içki içirmiyor takdir edilmesi gerekmezmi aslına?

O mekana ramazan ayında iftar saati giden vatandaşın amacı iftarını yapmak, geriye kalan 11 ayda orada içki içilmesinin iftarını açan kişi için bir sakıncası varmı ya da iftarını açtığı bardakta geçen ay bir başkasının içki içmesi çok mu sakıncalı birşey...

bazı şeyler karışmaya başladı gene...

bende 11 ay içki içiyorum ama 1 ay orucumu tutuyorum 11 ay boyunca içki içtiğim bardakla orucumu açarsam bir sakıncasımı var?

Tarih: 28 Eylül 2007, 16:15 - İp: 213.***.**2.98
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

evet bi sakıncası var.. (yada yok)

ama bize ne.. eğer sakıncası varsa (yada yoksa) bu seni bağlar..

iftartan sonra sigara yakmıyormuyuz.. ben yakıyorum.. e haram.. günah.. iyide bana haram bana günah.. içime çekip sana sunni tenefüs yapmıyorum ya

Tarih: 28 Eylül 2007, 16:21 - İp: 85.***.**0.58
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

roko sigaranın günah olup olmadığı ayrı bir tartışma konusu bence...

ama flassv nin konusundan da gittikçe uzaklaşıyoruz sanırım. Şikayetçi olduğu hususa kısmen katılıyorum.

Tarih: 28 Eylül 2007, 16:58 - İp: 213.***.**2.98
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

konuyu açtık dışarı çıktık geldik rüzgarlar esiyor.

Sevgili dostlarım mesele din değil mesele siyaset değil. Değerlerin yıpratılması. Kendimiz tarafındna bilerek yada bilmeyerek yıpratıyoruz. Geçtiğimiz hafta kültür bakanlığının umuma açık bir mekanda 4 bin kişiye semah gösterisi yaptılar benim kafamı karıştıran şey şu gösterini başında konuşan yetkili yapılan gösreini ibadet olduğunu ve salında sesilik ve alkış olmamsını rica etti. Beni rahatsız eden bu eğer atladığim bişi varsa uyarın.

Tarih: 28 Eylül 2007, 17:03 - İp: 88.***.**6.139
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

tatarbey bence ayıp...

Tamam dediğin gibi olsa iftar varken içkiyi durdursa haklısın diyeceğim ama ikisi bir arada da olmuyor. Gündüz gece alkollü içki servisi yapıp da iftar vakti menü açmak hoş birşey değil bence...

Ayrıca burada işlerin ramazandan dolayı duraksaması en fazla %10-20 gibi birşey.

Tarih: 28 Eylül 2007, 17:06 - İp: 85.***.**7.213
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

kısmen derken ?

Tarih: 28 Eylül 2007, 17:06 - İp: 85.***.**0.58
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Arkadaşlar İslam Dini hoşgörü dinidir ve her kul yaptıklarından dolayı kendisi sorumludur.
Olaylara bu açıdan bakınız bir de.
Fotoğrafla ilgisi olmayan konuları da
bu platforma taşıyıp gereksiz gerginliklere
neden olmayın.
Bu tarz konuları tartışabileceğiniz
o kadar çok forum var ki.
Zaten gerçek yaşantımızda kendimize özgü
sıkıntılarımız, gerginliklerimiz var.
Bu siteye üye olmamızın asıl nedeni
fotoğraf merakımızla ilgili bilgileri paylaşmak,
biraz da stres atmak değil mi?
O zaman ne gerek var bu gerginliklere?

Tarih: 28 Eylül 2007, 17:13 - İp: 78.***.**1.132
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

sevgili kofi
yada sn Bayan cofie mi demeliyim..
yoksa sadece kofie hanım mı diye hitap edeyim..
ne diyim ben size şimdi bilmiyorum
burası fotoğraf sitesi diyip kestirip atmışsınız.
belki hoşunuza gitmeyecek belki ne ilgisi var diyeceksiniz ama size küçük bi sır vereyim.. az önce kenarda bi reklam çıktı.. mini etekli bi kız resmi ve tıklayınca bi site açılıyor.. telefon numaranı yazmanı istiyor bedava mesaj ara beni boya beni tarzında şeyler.. ne ilgisi var dimi fotoğrafla yada konumuzla.. iftar yemeklerinin ne ilgisi var peki fotoğrafla.. açıkca söyleyim ben dahil olduğum herhangi bir organizasyonda böyle şakır şukur fotoğraf çekilmesine karşıyım..
hani diyorsunuzya burası fotoğraf sitesi ne ilgisi var bu konularla.. bende diyorumki misal iftar sofrasında fotoğrafın ne ilgisi var.. kaldırın şu makineleri..

Tarih: 28 Eylül 2007, 17:19 - İp: 85.***.**0.58