sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

Paha Bicilmez Camur!..

Japonlar zamanın Belediye Başkanı Bedrettin Dalan’a gelip “Bey’fendicim bizim için Haliç’i temizlemek çoook çok kolay. Bi aylık iş. He deyin, hemen başlayalım. Sizden bi kuruş da istemeyiz” teklifini yapmış. Ama karşılığında da “Haliç’in dibinden çıkan büttüün çamur bizim olacak, japonya’ya götüreceğiz” demişler. Teklif çok cazip ama Dalan deyip geçme, akıllı adam, hemen atlar mı hiç öyle? “Siz bana 2 gün müsaade edin, biraz düşüneyim, sonra size kararımı bildiririm” demiş.
Abicim Dalan accayip pirelenmiş taabi. “Yahu bu işin içinde bi bit yeniği var. Elin Caponu napıcak bu balçığı?” diye diye kafayı sıyırmış. O ara nerden aklına geldiyse bizim Güzel Sanatlar’ı aramış. “Hocalara bi danışayım bakayım ne diy’cekler?” diye düşünmüş. Üstadım hocalar daha mevzuyu duyar duymaz, “Amman sayın Dalan hemmmen bu teklifi reddedin. Haliç’in dibindeki çamur dünyanın en değerli seramik çamurudur. Bunun 100 gramı havada karada enn az 10 bin dolar eder. Bu Caponlar sizi kazıklamaya çalışıyo” diye feryat etmiş. Dalan ertesi gün sınırdışı ettirmiş Capon grubu. Teresler avuçlarını yalaya yalaya binmişler uçağa. Valla bu Caponlardan korkulur abicim. Adamlar neyin hesabını yapıp gelmiş taa buralara...

Tarih: 1 Aralık 2006, 00:10 - İp: 85.***.**7.13
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

eeee sonuc ne onu anlamadım..yani bizimkıler o camuru cıkartmıs mı biz mı kullanmısız o camuru yok herzamn ki gibi ''fiyasko'' mu?

Tarih: 1 Aralık 2006, 00:17 - İp: 85.***.**6.248
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

fiyasko
100 gramı 10 bin dolar ediyo ya...

gram gram çıkartıyolar...

Tarih: 1 Aralık 2006, 00:20 - İp: 85.***.**7.13
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

Tarih: 1 Aralık 2006, 13:25 - İp: 85.***.**9.248
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bu bir efsanedir...

Tarih: 1 Aralık 2006, 13:35 - İp: 85.***.**5.214
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

evet hocam efsanedir... aksini söylemedim kendi yazdığım bişey değil...

Tarih: 1 Aralık 2006, 15:13 - İp: 85.***.**0.49
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bu olay gercek olsaydı Dalan Peşini Bırakırmıydı hiç.
Ben de Haliç kenarında oturuyorum. Çamur Hakkında duyduğum tek değerli şey arasından çıkan eski metal paralar. Onu da çamuru pompaladıkları çukurlardan toplamışlar...

Tarih: 1 Aralık 2006, 15:28 - İp: 85.***.**5.214
  • 1